ROZCESTNÍK: Senátní duely mohou pomoci při úvahách, komu dát hlas

V pátek a sobotu si vyberou voliči v druhém kole senátních voleb 25 členů horní komory. Už v prvním kole se senátorem za Prahu 4 (volební obvod číslo 20) stal Jiří Drahoš  (nestr. za STAN). Na Vsetínsku (volební obvod číslo 77) obhájil mandát Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ostatních pětadvacet dvojic, které postoupily, pozvala Česká televize k senátním duelům.

Ve volebním obvodě číslo 2 (Sokolov) se střetnou Miroslav Balatka (nestr. za STAN) a Renata Oulehlová (ANO).

Ve volebním obvodě číslo 5 (Chomutov) se střetnou Přemysl Rabas (nestr. za SEN 21) a Martina Chodacká (nestr. za ANO).

Ve volebním obvodě číslo 8 (Rokycany) se střetnou Pavel Karpíšek (ODS) a Milada Emmerová (ČSSD).

Ve volebním obvodě číslo 11 (Domažlice) se střetnou Vladislav Vilímec (ODS) a Jan Látka (ČSSD).

Ve volebním obvodě číslo 14 (České Budějovice) se střetnou Ladislav Faktor (nestr.) a Jiří Šesták (Občané pro Budějovice za STAN a Občané pro Budějovice).


Ve volebním obvodě číslo 17 (Praha 12) se střetnou Pavel Fischer (nestr.) a Eva Tylová (nestr. za Piráty a LES)

Ve volebním obvodě číslo 23 (Praha 8) se střetnou Lukáš Wagenknecht (nestr. za Piráty) a Pavel Dungl (nestr. za TOP 09 a STAN).

Ve volebním obvodě číslo 26 (Praha 2) se střetnou Marek Hilšer (Marek Hilšer do Senátu) a Libor Michálek (nestr. za Piráty a hnutí Vize).

Ve volebním obvodě číslo 29 (Litoměřice) se střetnou Ladislav Chlupáč (ODS) a Ondřej Štěrba (ANO).

Ve volebním obvodě číslo 32 (Teplice) se střetnou Jaroslav Kubera (ODS) a Zdeněk Bergman (nestr. za SEN 21).

Ve volebním obvodě číslo 35 (Jablonec nad Nisou) se střetnou Jaroslav Zeman (ODS) a Michaela Tejmlová (nestr. za SEN 21).

Ve volebním obvodě číslo 38 (Mladá Boleslav) se střetnou Raduan Nwelati (ODS) a Jiří Müller (ANO).

Ve volebním obvodě číslo 41 (Benešov) se střetnou Zdeněk Hraba (za STAN) a Jiří Kozák (ODS).

Ve volebním obvodě číslo 44 (Chrudim) se střetnou Jan Tecl (ODS za koalici ODS, STAN a STO) a Daniel Herman (KDU-ČSL).

Ve volebním obvodě číslo 47 (Náchod) se střetnou Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Martin Červíček (ODS).

Ve volebním obvodě číslo 50 (Svitavy) se střetnou Michal Kortyš (ODS) a Pavel Havíř (ČSSD).

Ve volebním obvodě číslo 53 (Třebíč) se střetnou Hana Žáková (nestr. za STAN) a Miroslav Michálek (nestr. za ANO).

Ve volebním obvodě číslo 56 (Břeclav) se střetnou Rostislav Koštial (ODS) a Libor Nazarčuk (nestr. za ANO).

Ve volebním obvodě číslo 59 (Brno-město) se střetnou Mikuláš Bek (nestr. za STAN, ODS, TOP 09 a Zelené) s Jaromírem Ostrým (nestr. za ANO).

Ve volebním obvodě číslo 62 (Prostějov) se střetnou Božena Sekaninová (ČSSD) a Jitka Chalánková (nestr.).

Ve volebním obvodě číslo 65 (Šumperk) se střetnou Miroslav Adámek (nestr. za ANO) a Zdeněk Brož (nestr. za KDU-ČSL a NV).

Ve volebním obvodě číslo 68 (Opava) se střetnou Herbert Pavera (TOP 09) a Simona Horáková (ANO).

Ve volebním obvodě číslo 71 (Ostrava-město) se střetnou Leopold Sulovský (Ostravak) a Ivo Gondek (nestr. za ANO).

Ve volebním obvodě číslo 74 (Karviná) se střetnou Petr Vícha (ČSSD) a Milada Halíková (nestr. za KSČM)

Ve volebním obvodě číslo 80 (Zlín) se střetnou Patrik Kunčar (KDU-ČSL) a Libor Lukáš (nestr. za Soukromníky).