Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

V důsledku vydatných srážek očekáváme od středy odpoledne výraznější vzestupy hladin v jihozápadní polovině Čech a na severu a severovýchodě Čech, pravděpodobně s překročením 1. SPA, ojediněle i vyšších SPA.
Toky odvodňující horské oblasti, zejména v oblasti Krkonoš a Jizerských hor, jsou stále dotovány vodou z tajícího sněhu a vzestupy mohou být výraznější, ojediněle nelze vyloučit i překročení vyšších SPA.
Den 21 °C
Noc 13 °C
Východ — západ

5:17 — 20:35

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší je většinou přijatelná, v Čechách místy dobrá. Koncentrace škodlivin v ovzduší jsou pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou většinou dobré, v noci místy až mírně nepříznivé.

Situace: Nad naším územím se vlní studená fronta.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Oblačno až zataženo, v severovýchodní polovině území zpočátku místy polojasno až jasno. V jihozápadní polovině Čech déšť, místy i trvalejší a vydatnější, jinde až během odpoledne a večera přeháňky a místy bouřky. Nejvyšší teploty od 11 °C na západě a jihozápadě do 29 °C na východě území, v 1000 m na horách od 8 °C na západě a jihozápadě do 21 °C na východě území. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě vítr slabý proměnlivý do 4 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na jihozápadě a západě Čech trvalejší srážky s úhrny ojediněle až 50 mm. V severovýchodní polovině území v bouřkách ojediněle úhrny kolem 40 mm a kroupy.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území občas déšť nebo přeháňky, zpočátku na severu a severovýchodě místy i bouřky. Ojediněle vydatné srážky. Nejnižší teploty 14 až 10 °C, na západě až 8 °C. V Čechách mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s, jinde slabý proměnlivý vítr nebo klidno.

Zdroj: ČHMÚ

Video Počasí
video

Počasí z 11. 5.

Počasí z 11. 5.