Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Počítat s prodloužením doby jízdy.
Den 3 °C
Noc -4 °C
Východ — západ

7:42 — 15:59

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší je velmi dobrá až dobrá, jen výjimečně přijatelná. Koncentrace znečisťujících látek se pohybovaly pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou dobré, zpočátku na Moravě mírně nepříznivé.

Situace: Studená fronta postupuje přes Německo k východu a večer začne ovlivňovat počasí v Čechách. Před ní k nám ve vyšších vrstvách atmosféry proudí teplý vzduch od jihu.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Jasno až polojasno, na Moravě a ojediněle i v Čechách zataženo nízkou oblačností. Večer na severozápadě a západě přibývání frontální oblačnosti. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, při nízké oblačnosti -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C, na Šumavě kolem 6 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Na severní Moravě a ve Slezsku vítr většinou čerstvý 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h).

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, zpočátku v Čechách a ve Slezsku místy jasno nebo polojasno. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. V druhé polovině noci od severozápadu na většině území Čech občasný déšť, nad 900 m sněžení, na severovýchodě Čech, na Českomoravské vrchovině a k ránu na západě Moravy srážky sněhové nebo mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, během noci oteplování, na Moravě a ve Slezsku -1 až -5 °C. Mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h). Na Moravě místy slabý jižní vítr do 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severovýchodě Čech, na Českomoravské vrchovině a k ránu na západě Moravy se bude při mrznoucích srážkách místy tvořit ledovka.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 5. 12.

Počasí z 5. 12.