Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

Vlivem předpokládaných srážek bude docházet k výrazným vzestupům hladin vodních toků odvodňujících Králický Sněžník a Jeseníky s možností dosažení 1. SPA.
V oblasti zasažených intenzivnějšími srážkami nelze, zejména na menších tocích, vyloučit krátkodobé dosažení i vyšších SPA.
Den 19 °C
Noc 12 °C
Východ — západ

4:51 — 21:06

Rozptylové podmínky

Rozptylové podmínky budou dobré, v noci a ráno místy mírně nepříznivé.

Situace: Nad střední Evropu se bude udržovat zvlněné frontální rozhraní.

Počasí ve dne

Počasí (05-22): Zataženo až oblačno, zpočátku místy, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, ve východní polovině území místy bouřky i silné. Nejvyšší teploty od 13 °C na západě do 27 °C na jihovýchodě a východě území, v 1000 m na horách kolem 10 °C, v Beskydech kolem 17 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, během dne postupně mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Odpoledne a večer se ojediněle mohou vyskytnout i intenzivní srážky, zejména v bouřkách.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na východě zpočátku i bouřky. Během noci v Čechách ustávání srážek. Nejnižší teploty 11 až 7 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 13 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s, na Vysočině zpočátku mírný 2 až 6 m/s.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 6. 6.

Počasí z 6. 6.