Živě

následuje

Studio ČT24

Den 13 °C
Noc 1 °C
Východ — západ

7:32 — 17:55

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší byla dobrá až uspokojivá, jen ojediněle uspokojivá (v Praze, ve velkých městech v Ústeckém kraji Čechách a v Moravskoslezském kraji). Krátkodobé koncentrace znečisťujících látek v ovzduší se pohybovaly pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou většinou dobré, ráno místy mírně nepříznivé

Situace: Oblast vysokého tlaku vzduchu začne zvolna slábnout a přes naše území v průběhu odpoledne a večera bude přecházet okludující frontální systém od severozápadu.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy, které vydrží až do pozdějších odpoledních hodin. Od severozápadu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a později odpoledne na většině území slabý déšť nebo přeháňky, na jihovýchodě zatím bez srážek. V severozápadní polovině Čech večer ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku při déletrvající nízké oblačnosti kolem 11 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Slabý proměnlivý vítr bude během dne od západu zvolna zesilovat na mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Zpočátku oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území místy déšť, který bude během noci ustávat. V severozápadní polovině území a během noci postupně i jinde většinou polojasno a k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 21. 10.

Počasí z 21. 10.