Živě

následuje

Studio ČT24

V odpoledních a večerních hodinách se budou ve středu a ve čtvrtek vyskytovat místy bouřky, zejména ve východní polovině území, kde ojediněle mohou být i silné, doprovázené kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s a přívalovými srážkami kolem 30 mm.
Den 28 °C
Noc 15 °C
Východ — západ

4:49 — 21:12

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší byla kvůli zvýšeným koncentracím přízemního ozónu uspokojivá až vyhovující. Koncentrace znečišťujících látek se ještě pohybovaly pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou dobré, v noci a ráno převážně mírně nepříznivé.

Situace: Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudí na naše území teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, ve východní polovině území ojediněle i silné s přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí, ojediněle i s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Polojasno až skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, zpočátku ve východní polovině území místy přeháňky, zvečera i bouřky. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 17 až 13 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 18. 6.

Počasí z 18. 6.