Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

Den 19 °C
Noc 10 °C
Východ — západ

7:30 — 17:58

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší je převážně dobrá, místy, zejména v průmyslových aglomeracích až uspokojivá Rozptylové podmínky budou nepříznivé, přes den místy až mírně nepříznivé.

Situace: Mezi tlakovou výší nad východní Evropou a vyplňující se brázdou nízkého tlaku nad západní Evropou k nám nadále proudí teplý vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Jasno až polojasno, na západě většinou oblačno. Ojediněle, v Čechách zpočátku místy mlhy nebo nízká oblačnost. Večer budou mlhy a nízká oblačnost opět přibývat. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C, na Šumavě kolem 21 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Na většině území mlhy nebo nízká inverzní oblačnost. Zpočátku místy, postupně jen ojediněle jasno nebo skoro jasno, zejména na horách. Ojediněle mrholení. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, při déletrvajícím vyjasnění kolem 6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 19. 10.

Počasí z 19. 10.