Rubrika Svět

Načítání...

Izraelské síly se po ofenzivě částečně stáhly z města Gaza, tvrdí tamní obyvatelé a záchranáři

Obyvatelé a záchranáři v Gaza City uvádějí, že se izraelské síly v noci na pátek stáhly z některých čtvrtí města po téměř týden trvající prudké ofenzivě, která za sebou v největší městské aglomeraci palestinského pobřežního pásu zanechala desítky mrtvých, ruiny domů a rozbořené silnice. Izraelská armáda zintenzivnila operace právě v době, kdy se zprostředkovatelé USA, Kataru a Egypta snaží dotáhnout do konce dohodu o příměří ve válce, kterou vede Izrael už desátým měsícem proti Hamásu v odvetě za jeho teroristický útok z loňského října.
12. 7. 2024Aktualizovánovčera v 16:38|

Polský parlament odmítl dekriminalizovat pomoc při potratech

Polský parlament odmítl zákon, který by dekriminalizoval pomoc při potratech. Proti návrhu hlasovalo 218 poslanců, o tři více než pro. Dva zákonodárci se hlasování zdrželi. Polský prezident Andrzej Duda již dříve uvedl, že i v případě přijetí zákona by jej nepodepsal.
12. 7. 2024Aktualizovánovčera v 15:51|

Seznam Zprávy: Soud potvrdil Vítkovy manipulace při převzetí Orca

Firmy realitního magnáta Radovana Vítka se podle lucemburského soudu dopouštěly manipulací při ovládnutí developera Orco. O definitivním verdiktu potvrzujícím závěry lucemburské Komise pro dohled nad finančním trhem (CSSF) informoval server Seznam Zprávy. Samotný Vítek zatím verdikt veřejně nekomentoval.
včera|
Načítání...

Biden na závěr summitu NATO odrážel obavy o svou kondici. Zelenského si spletl s Putinem

Severoatlantická aliance je klíčová pro zajištění bezpečnosti Spojených států a USA nikdy nenechají Ukrajinu napospas Rusku. Během ostře sledované tiskové konference po skončení summitu NATO to prohlásil americký prezident Joe Biden. Uvedl rovněž, že válka v Pásmu Gazy by měla okamžitě skončit a Izrael poté nesmí Gazu okupovat. Biden také na závěr summitu čelil řadě dotazů týkajících se jeho kondice a schopnosti vést hlavní západní mocnost v příštích letech.
12. 7. 2024Aktualizovánovčera v 11:46|

V Číně vypukl skandál s kontaminovaným olejem na vaření

Čínskou veřejností hýbe další potravinový skandál, tentokrát jde o kontaminovaný olej na vaření. Státní noviny upozornily, že ho dopravci převážejí ve stejných kontejnerech jako topné oleje a jiné chemikálie, aniž by je mezitím řádně vyčistili. Vláda přislíbila, že případy prošetří. V minulosti už Čína zažila několik podobných afér, například skandál s jedovatým kojeneckým mlékem, kvůli kterému několik dětí zemřelo a statisíce se přiotrávily.
12. 7. 2024|

Na Slovensku po pádu kamenné laviny zahynula Češka

Dvě turistky přišly o život v Monkově dolině ve slovenských Tatrách po sesuvu kamenné laviny v důsledku silných dešťů. Pod přístřeškem tam uvázlo šestnáct lidí. Původní zprávy hovořily o tom, že zemřela jedna žena ze Slovenska a jedna z Polska, české ministerstvo zahraničí ale informovalo o úmrtí ženy z Česka. Další Češi utrpěli podle úřadu lehká zranění.
11. 7. 2024Aktualizováno12. 7. 2024, 02:01|