Počasí v České republice
DEN
9°
Oblačno
06:52 Východ
17:34 Západ
NOC
1°
Oblačno
9°
1
10°
1
11°
1
9°
1
10°
1
11°
1
10°
1
11°
1
8°
1
10°
1
9°
1
10°
1
10°
1
Počasí ve dne
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. V severovýchodní polovině území zpočátku až zataženo a místy déšť. Nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Večer ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Slabý, přechodně mírný jižní vítr 2 až 5 m/s.
Rozptylové podmínky
Kvalita ovzduší je velmi dobrá až dobrá. Rozptylové podmínky budou většinou dobré, v noci v Čechách místy mírně nepříznivé.
Zdroj: ČHMÚ

Rubrika Počasí

Závěr týdne bude deštivý, na horách může i sněžit. Teploty ale zůstanou nadprůměrné
Závěr týdne bude v Česku deštivý, v horských oblastech nasněží. V horách na severu Česka bude vydatně pršet. Teploty přes den zůstanou nadprůměrné, na některých místech překročí i deset stupňů Celsia. V noci se v závěru týdne ochladí, ojediněle teploty klesnou i pod nulu, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ústav zároveň vydal ve čtvrtek výstrahu varující před rozvodněním části řek.
22. 2. 2024Aktualizovánovčera v 13:08|ČTK, ČT24, ško
Jižní Ameriku zasáhla výjimečná bouře. V dějinách byly podobné jenom dvě
O hurikánech a tropických bouřích jsme zvyklí slýchat z oblastí kolem severní a střední Ameriky, případně z Karibiku. Zato nad regionem jižního Atlantiku, východně od Brazílie, znamená výskyt tropické bouře mimořádnou událost. Tedy až doposud tomu tak bylo.
včera|Michal Žák, kar
Stav podzemních vod v Česku je nejlepší od roku 2015, říká hydrolog ČHMÚ Zrzavecký
Stav podzemních vod v Česku je nyní nejlepší od roku 2015, uvedl v úterý hydrolog Martin Zrzavecký z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do některých studní se podle něj po několika letech vrátila voda, informoval ČHMÚ na síti X. Minulý a předminulý týden byl v Česku bohatý na srážky a kvůli teplému počasí také tál sníh na horách.
20. 2. 2024Aktualizováno20. 2. 2024, 20:32|ČTK, pez
Klimatická změna
Vše k tématu
Česko čeká oblačný týden s přeháňkami, na horách bude sněžit
Česko čeká oblačný až zatažený týden s přeháňkami. Na horách bude sněžit. Nová sněhová pokrývka bude podle týdenní předpovědi mokrá. Vyplývá to z informací na webu a Facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
19. 2. 2024|ČTK, pez
Na třiadvaceti místech v Česku padl teplotní rekord
Nejvyšší teplotu pro 16. únor v Česku zaznamenalo 23 ze zhruba 165 míst, kde se měří alespoň třicet let. Rekordní teploty jsou hlavně ze Šumavy. Nejvýše z dlouhodobě měřících meteorologických stanic v pátek teplota vystoupala ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku, kde teploměr ukázal 17,4 stupně Celsia. Vyplývá to z informací, které na Facebooku zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
16. 2. 2024|ČTK, vik
Letošní zima může být jedna z nejteplejších v dějinách měření, předpokládají klimatologové
Letošní zima by mohla být podle odhadů klimatologů jednou z nejteplejších, více při ní pršelo a sníh tál. Začátek prosince byl studenější než dlouhodobý normál, celkově byl ale tento měsíc teplejší, než bývá zvykem. Leden byl průměrný a teploty v první polovině února jsou zatím vysoce nadprůměrné. Tento měsíc ale zatím neskončil, upozornil Peter Huszár z Katedry fyziky atmosféry na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.
16. 2. 2024|ČTK, kar
Nadprůměrně teplé počasí pokračuje. O víkendu se začne lehce ochlazovat
V pátek mohou denní teploty vystoupat až na čtrnáct stupňů Celsia, o víkendu se pak začne mírně ochlazovat. Obloha bude spíše zatažená a občas se vyskytnou přeháňky. Na horách může sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
15. 2. 2024|ČTK, ško
Načítání...