Počasí v České republice
DEN
18°
Oblačno, déšť
04:48 Východ
21:12 Západ
NOC
6°
Oblačno
18°
1
19°
1
20°
1
19°
1
19°
1
19°
1
21°
1
21°
1
18°
1
20°
1
19°
1
18°
1
19°
1
Počasí ve dne
Většinou oblačno, v Čechách a na západě Moravy a Slezska místy přeháňky, ojediněle bouřky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Mírný vítr 2 až 5 m/s, v Čechách západní až severozápadní, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní. Večer bude vítr slábnout.
Počasí v noci
Jasno nebo skoro jasno, zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle slábnoucí přeháňky. Během noci od západu polojasno. Místy mlhy. Nejnižší teploty 8 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.
Rozptylové podmínky
Kvalita ovzduší byla přijatelná nebo dobrá. Rozptylové podmínky budou v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne většinou dobré.
Zdroj: ČHMÚ

Rubrika Počasí

V závěru týdne se oteplí. Přijdou přeháňky i bouřky

V sobotu teploty vystoupají až na 28 stupňů Celsia a v neděli na 25 stupňů. O víkendu zároveň meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Podobný ráz počasí bude pokračovat i během první poloviny příštího týdne, kdy teploty přesáhnou i tropickou třicítku, pak se ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
před 7 h hodinami|

V půlce týdne se ochladí. Léto se vrátí o víkendu, mohou se také objevit bouřky

Po teplém začátku týdne se v jeho polovině v Česku ochladí, ale o víkendu se teploty znovu dostanou až k 27 stupňům Celsia. Bez deště nebo přeháněk by měl být jen pátek, v teplejších dnech se mohou objevit i bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Příští týden by podle dlouhodobého výhledu meteorologů mohl být teplotně mírně nadprůměrný s maximy kolem 27 stupňů Celsia.
10. 6. 2024Aktualizováno10. 6. 2024, 18:26|

Česko večer a v noci zasáhnou velmi silné bouřky, varují meteorologové

Většinu území České republiky zasáhnou večer a v první polovině noci na neděli velmi silné bouřky. Výjimkou bude pouze severozápad země. Bouřky budou doprovázené nárazy větru, krupobitím a na Moravě a ve Slezsku i přívalovými srážkami. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu.
8. 6. 2024|

Klimatická změna

Vše k tématu

Hasiči na jihu Moravy po bouřkách odčerpávali vodu i ze silnic

Hasiči v Jihomoravském kraji po odpoledních a podvečerních bouřkách asi na desítce míst odčerpávali vodu, a to i ze silnic. V souvislosti s počasím evidují zhruba dvě desítky událostí. Informoval o tom jejich mluvčí Petr Příkaský. V posledních dnech vyjíždějí k těmto událostem kvůli počasí opakovaně.
6. 6. 2024Aktualizováno6. 6. 2024, 11:55|

OSN: Globální teploty pravděpodobně překročí limit Pařížské dohody už do roku 2028

Meteorologický úřad OSN předvídá, že průměrné teploty ve světě s 80procentní pravděpodobností v alespoň jednom z následujících pěti let dosáhnou nárůstu o více než 1,5 stupně Celsia oproti období před průmyslovou revolucí, a překročí tak limit stanovený v Pařížské dohodě. Omezení nárůstu pod 1,5 stupně má podle shody vědců omezit negativní dopady klimatické změny jako sucha, vln veder i náhlých přívalů deště.
6. 6. 2024|

Většinu Česka zasáhnou ve čtvrtek večer a v noci na pátek silné bouřky

Většinu Česka zasáhnou ve čtvrtek večer a noci na pátek silné bouřky. Doprovázet je bude vítr o rychlosti v nárazech až osmdesát kilometrů za hodinu a krupobití. Vyplývá to z výstrahy , kterou ve středu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
5. 6. 2024Aktualizováno5. 6. 2024, 12:52|

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji klesly, první stupeň platí jen na Morávce

Prudké deště a bouřky se v noci na úterý přesunuly do části Beskyd, hladiny řek vystoupaly ke třetímu stupni povodňové aktivity. Největší problémy byly v Třinci, kde voda strhla provizorní lávku a vytopila domov pro seniory v části Oldřichovice. Řeky na jihozápadě republiky a v části středních Čech, které se rozvodnily v předchozích dnech, během úterý postupně klesaly. V úterý vpodvečer se situace uklidnila i v Moravskoslezském kraji, kde hladiny většiny toků opadly na obvyklou úroveň.
4. 6. 2024Aktualizováno4. 6. 2024, 19:19|
Načítání...