Počasí v České republice
DEN
7°
Zataženo, déšť
05:48 Východ
20:08 Západ
NOC
1°
Zataženo, déšť se sněhem
9°
2
9°
2
9°
2
8°
2
9°
2
7°
2
10°
2
10°
2
7°
2
9°
1
10°
1
10°
2
10°
1
Počasí ve dne
Převážně zataženo, v severozápadní polovině Čech oblačno až polojasno. Na jihu a jihozápadě, později v jihovýchodní polovině území občas déšť, nad 800 m srážky sněhové. Jinde srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, při srážkách kolem 5 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Mírný severovýchodní, večer až severní vítr 2 až 6 m/s bude v Čechách slábnout.
Počasí v noci
Zataženo, na západě až oblačno. V jihovýchodní polovině území místy, jinde jen ojediněle déšť nebo déšť se sněhem, nad 500 m, na východě Moravy a Slezska nad 1000 m sněžení. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, na západě až -2 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině území slabý do 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména na západě Čech může mráz poškodit ovocné stromy a vzešlou zeleninu.
Rozptylové podmínky
Kvalita ovzduší je většinou přijatelná. Rozptylové podmínky budou většinou dobré.
Zdroj: ČHMÚ

Rubrika Počasí

Klimatická změna

Vše k tématu

Do konce týdne budou mrazivé noci, ve středu má sněžit i ve středních polohách. Dopady na zemědělství mohou být značné

Česko tento týden čeká ještě několik mrazivých nocí, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Mrazy mohou poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu. Na části území bude také sněžit, ve středu se může sníh přechodně objevit dokonce i ve středních a nižších polohách.
včeraAktualizovánopřed 19 h hodinami|

Chladné počasí vydrží do pátku, víkend přinese oteplení

Většinu pracovního týdne vydrží v Česku chladné počasí. Přes den teploty nepřekročí deset stupňů Celsia, v noci a k ránu bude dál mrznout, ve vyšších polohách sněžit. Až před víkendem se začne oteplovat, v neděli se už teploty budou pohybovat kolem dvaceti stupňů a začátkem příštího týdne dál porostou, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
včeraAktualizovánovčera v 12:16|

Na Jizerce klesly teploty pod minus deset stupňů, v Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu

Sever Čech se probudil do mrazivého rána. Na Jizerce v Jizerských horách klesly teploty pod minus deset stupňů Celsia, jinak je ale většinou jen kolem minus dvou až minus čtyř stupňů. Na hřebenech Krkonoš za posledních 24 hodin napadlo asi patnáct centimetrů sněhu a celková vrstva sněhu se ráno pohybovala kolem čtvrt metru. Polská horská služba na své straně hor vyhlásila první stupeň lavinového nebezpečí, který je nejnižší z pětibodové stupnice. Kromě Krkonoš silně sněžilo taky na Šumavě nebo v Beskydech.
21. 4. 2024Aktualizováno21. 4. 2024, 16:34|

V částech Česka pokryl hory čerstvý sníh, v Beskydech má dál přibývat

Do vyšších poloh Česka se vrátila zima. Od pátečního dopoledne do sobotního rána napadlo ve vyšších horských polohách nejčastěji pět až dvacet centimetrů sněhu. Největší přírůstky naměřili meteorologové na Šumavě, kde na hřebenech napadlo i kolem třiceti centimetrů. Na horských silnicích leží sníh, cesty jsou ale s opatrností sjízdné, vyplývá z vyjádření silničářů. Zatímco na většině území Česka bude sněžení postupně slábnout, na východě naopak zesílí. V Beskydech může do nedělního rána připadnout až deset centimetrů sněhu, varovali meteorologové.
20. 4. 2024Aktualizováno20. 4. 2024, 15:01|
Načítání...