Počasí v České republice
DEN
24°
Polojasno
04:49 Východ
21:15 Západ
NOC
13°
Polojasno
23°
1
25°
1
24°
1
23°
1
25°
1
23°
1
25°
1
25°
1
24°
1
26°
1
25°
1
24°
1
24°
1
Počasí ve dne
Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, na západě a jihozápadě Čech ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.
Počasí v noci
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty 15 až 11 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr 1 až 4 m/s.
Rozptylové podmínky
Kvalita ovzduší je dobrá. Rozptylové podmínky jsou dobré. Rozptylové podmínky budou v noci a ráno hlavně v Čechách mírně nepříznivé, jinak budou dobré.
Zdroj: ČHMÚ

Rubrika Počasí

Po bouřce bylo bez elektřiny několik tisíc domácností

Hasiči měli kvůli bouřkám, které provázely kroupy a silný vítr, od pátečního večera do sobotního rána přes tisíc výjezdů, nejčastěji odstraňovali popadané stromy nebo odčerpávali vodu. Nejhorší byla situace v Moravskoslezském, Jihomoravském a Libereckém kraji. Bez elektřiny bylo ještě v sobotu odpoledne kolem deseti tisíc domácností. Večer kolem 18:00 to už byly jen asi čtyři tisíce, a to zejména na Karvinsku.
včeraAktualizovánopřed 5 h hodinami|

Česko zasáhly bouřky, hasiči měli stovky výjezdů

Po vysokých teplotách přišly v pátek do Česka bouřky. Nejdřív výrazně zasáhly Jihočeský kraj, dál postupovaly v pásu přes Středočeský kraj, Prahu až k Ústeckému a Libereckému kraji. Večer se pak objevily na Moravě, silná bouřka s deštěm zasáhla například Brno. Meteorologové upozornili na to, že po 20:00 mohou mít některé bouře zejména na Moravě extrémní sílu. Po celém Česku řešili hasiči kvůli bouřkám v pátek na sedm set případů. Pro většinu Moravy a celé Slezsko platí vysoká výstraha před silnými bouřkami až do sobotního rána.
21. 6. 2024Aktualizovánovčera v 00:56|

Meteorolog vysvětluje, proč se bouřky obtížně předpovídají

Letní počasí často přináší bouřky. Jejich předpovědi mnohdy nejsou dostatečně přesné. Podle meteorologů se sice úspěšnost zlepšuje, ale ve hře jsou i jevy, které se zatím zkrátka předpovědět nedají.
včera|

Klimatická změna

Vše k tématu

Do Česka míří další silné bouřky, středeční měly oběť

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, nepřežil jeden člověk. V Českém Těšíně zabil padající strom padesátiletou ženu. Podle hasičů spadl na stan umístěný na volné ploše. Kvůli bouřkám je omezená silniční i železniční doprava v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na silnice a tratě popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu. Bouřky se podle meteorologů začnou tvořit i v pátek odpoledne a na většině území budou velmi intenzivní.
20. 6. 2024Aktualizováno20. 6. 2024, 16:44|

Silné bouřky na východě Česka nepřežil jeden člověk

Moravu a Slezsko zasáhly ve středu večer velmi silné bouřky. V Českém Těšíně zabil podle hasičů padající strom člověka. Bouřky přerušily provoz na několika železničních tratích v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, srážely stromy a někde způsobovaly i problémy s dodávkami proudu. Doprava stojí i na státních hranicích v úseku Mikulovice–Glucholazy–Jindřichov ve Slezsku, důvodem je zaplavená trať v Polsku. Ve středu na východě republiky opět meteorologové naměřili tropické teploty nad třicet stupňů Celsia.
19. 6. 2024Aktualizováno20. 6. 2024, 00:27|

Do Česka dorazily tropické teploty. Meteorologové varovali i před bouřemi

V Praze, středních Čechách a na jižní Moravě odpoledne teploty místy překročily třicet stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval i před silnou bouří s prudkým větrem a až třícentimetrovými kroupami postupující z Německa. Výstrahu vydali meteorologové ve 20:15 s tím, že bouřky dorazí během několika desítek minut. Výstraha platila do úterních 23:00. Ve středu bude tropické počasí panovat na většině Moravy a Slezska, teploty se tam přiblíží 33 stupňům. ČHMÚ vydal kvůli vysokým teplotám pro tyto regiony výstrahu.
18. 6. 2024Aktualizováno18. 6. 2024, 23:17|

Česko čekají do pátku i tropické teploty a bouřky, na víkend se mírně ochladí

Česko čeká několik velmi teplých dní až s tropickými teplotami, od středy možná také s intenzivními bouřkami. S víkendovým mírným ochlazením přijde déšť, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
17. 6. 2024|
Načítání...