Rubrika Kultura

Festival ve Varech vyhrál poprvé dokument, diváky nejvíce dostaly Vlny

Křišťálový glóbus, tedy hlavní cena filmového festivalu v Karlových Varech, za rok 2024 náleží snímku Náhlý záblesk hlubších věcí. Je to poprvé, co varskou přehlídku vyhrál dokument. Vítězný titul je dílem Marka Cousinse ze Severního Irska. Z českých filmů má zvláštní cenu snímek Mord Adama Martince a pověst diváckého hitu potvrdily nesoutěžní Vlny Jiřího Mádla. Cenu prezidenta festivalu si ze závěrečného ceremoniálu odnáší britský herec Clive Owen.
6. 7. 2024|

Owen uvedl ve Varech film Na dotek. Ovlivnil mou kariéru, říká

Na závěr letošního festivalu v Karlových Varech přijel jako hlavní hvězda britský herec Clive Owen. Osobně uvedl snímek Na dotek, od jehož premiéry letos uteklo dvacet let a o němž mluví jako o klíčovém ve své kariéře. Na závěrečném ceremoniálu převezme Owen Cenu prezidenta festivalu.
6. 7. 2024|

Na Mighty Sounds se tančilo v rytmu reggae i punku. Dorazili i Bad Religion nebo The Hives

V areálu táborského letiště Čápův Dvůr proběhl o víkendu 18. ročník festivalu Mighty Sounds. Tuzemský multižánrový festival, zaměřený převážně na punk, ska, hardocre, rockabilly a reggae, jenž odstartoval letošní prázdniny, nalákal na velká jména jako The Hives, Agnostic Front, Cock Sparrer, Dubioza Kolektiv nebo Bad Religion a svedl dohromady několik generací.
3. 7. 2024|