S pátkem přijde i silný vítr. Zemí se prožene rychlostí až 70 kilometrů v hodině

V Česku bude od půlnoci do pátečního odpoledne foukat silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů platí hlavně pro západní, jižní a východní Čechy, Vysočinu, severní Moravu a Slezsko.

Výstraha ČHMÚ před silným větrem
Zdroj: ČHMÚ

Západní až jihozápadní vítr s nárazy 55 až 70 kilometrů v hodině doprovodí frontální systém postupující od západu. Podle meteorologů může lámat větve a poškozovat stromy a způsobit menší škody na budovách a komplikace v dopravě. Lidé by měli zajistit okna, dveře, zabezpečit skleníky a být opatrní při pohybu venku. Na horách by lidé neměli chodit na hřebeny.

Výstraha platí od půlnoci do pátečních 16:00 pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj, Vysočinu a Moravskoslezský kraj. Ve středních Čechách meteorologové čekají silný vítr v oblasti Benešova, Čáslavi, Dobříše, Hořovic, Kolína, Kutné Hory, Příbrami, Sedlčan, Vlašimi a Votic, v Olomouckém kraji kolem Jeseníku, Konice, Litovle, Mohelnice, Šternberka, Šumperka, Uničova a Zábřehu.

V noci na pátek se v Česku oteplí. Během dne ustanou déšť a přeháňky a teploty mohou vystoupat až na 14 stupňů Celsia, na severovýchodě na 11 stupňů.