Rubrika Středočeský kraj

Armáda už hledá personál pro letouny F-35. Bude potřebovat stovky lidí

Armáda už hledá personál pro letadla F-35. K letounům, které pořizuje, a do jejich zázemí, bude potřebovat stovky lidí. Do výzbroje stroje zařadí sice až v první polovině další dekády, jenže zároveň potrvá, než se připraví piloti, technici a další odborníci. Souvisí to s náborem celkově. Armáda musí přidat, aby splnila cíl mít třicet tisíc vojáků a vojákyň.

Poddejte se svým obsesím, radí Jan Švankmajer výstavou v Kutné Hoře

Jubilejní výstava Jana Švankmajera Disegno interno, již k jeho devadesátinám připravila Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře (GASK), připomíná jak mnohofasetovost Švankmajerovy tvorby a úvah, tak skládá poctu Evě Švankmajerové. Z celé expozice jsou zároveň zřejmé charakteristiky Švankmajerovy tvorby.

Tunel vysokorychlostní železnice z Prahy na Beroun odmítají některé obce

Část obcí mezi Prahou a Berounem, u kterých má vzniknout největší železniční tunel ve střední Evropě, nesouhlasí s jeho výstavbou. Obávají se hlavně zvýšeného hluku a prachu. Správa železnic (SŽ) už v lokalitě provádí geologické průzkumy. Samotná stavba vysokorychlostní trati by měla začít za čtyři roky, hotovo by pak mělo být za dalších zhruba deset let.

Praha i okolí na znamení. ROPID to plánuje u všech autobusových zastávek

Zastávky autobusů pražské MHD by mohly být od letošního léta všechny na znamení. Cílem je zkrácení intervalů či plynulost dopravy, ale také omezení hluku a škodlivin z výfuků. Změna by navíc přinesla úsporu peněz i pohonných hmot. Návrh připravuje organizace ROPID, která pražskou MHD plánuje. Novinku už ve čtvrtek schválili radní Středočeského kraje, ti pražští o ní budou rozhodovat v příštím týdnu. Pokud návrh projde, začne platit 29. června.
On-line přenos

Krátce z regionů

 • Neděle 21. dubna 2024
 • 22:19

  Munice nalezená v bytě ve Škvrňanské ulici v Plzni byla nefunkční, policejní pyrotechnik ji zajistil. Policisté na místě našli i několik zbraní, podrobí je expertize.

 • 20:29

  Plzeňská policie kvůli nálezu munice evakuovala obyvatele z okolí bytu ve Škvrňanské ulici. Na místě je pyrotechnik, evakuace širšího okolí podle něj nebude potřeba.

 • 17:28

  Srážka vlaku s autem na železničním přejezdu v městysu Luka nad Jihlavou zastavila provoz na trati mezi Jihlavou a Brnem. Silnice je průjezdná, kolize se obešla bez zranění. Dle Českých drah bude provoz na železnici přerušen do 19. hodiny, vlaky nahrazují autobusy.

 • 16:20

  Železniční dopravu v Karlovarském kraji se podařilo obnovit, zavřené zůstávají jen přeshraniční úseky z Chebu do Marktredwitz a Vojtanova do Bad Brambachu. Ustalo i sněžení a sníh taje.

 • 15:00

  Kutnohorští vinaři přišli kvůli mrazům zatím o šedesát až osmdesát tun hroznů, tedy zhruba o polovinu úrody, řekl ČTK jednatel společnosti Vinné sklepy Kutná Hora Lukáš Rudolfský.

 • 12:44

  Na pražském hlavním nádraží spadl dopoledne muž z vysoké opěrné zdi. V důsledku pádu utrpěl mnohočetná zranění, informovala pražská policie a záchranná služba. Podle webu Českých drah byl provoz vlaků mezi hlavním nádražím, Smíchovem a Vršovicemi nejprve zcela zastaven, od 11:40 je už částečně obnovený.

 • 11:25

  Při nočním požáru rodinného domu v Liberci ošetřili záchranáři čtyři lidi, dva museli zachránit za pomoci výškové techniky. Informovala o tom mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Petra Knížková.