Rubrika Ústecký kraj

Lůžka pro lidi bez domova jsou kvůli mrazům plná. Organizace nabízejí alespoň židli v teple
V Česku udeřily silné mrazy. Spolu s nimi nastávají problémy hlavně pro lidi bez domova. Noclehárny jsou mnohde navíc právě kvůli velmi nízkým teplotám už plné. Organizace proto nabízejí takzvané teplé židle – tedy možnost přečkat noc sice vsedě, ale v teple.
gla
Policie pátrá po dívce z dětského domova v České Kamenici
Policie pátrá po patnáctileté dívce z dětského domova v České Kamenici na Děčínsku. Ve středu se měla vrátit ze školy z Děčína, ale dosud o sobě nepodala žádnou zprávu. Policie má za to, že se pohybuje v okolí Děčína.
gla
Sněhové srážky se z jihu Čech přesunuly nad Slezsko. Vznikají závěje
Sněžení, které komplikovalo hlavně dopravu již v pátek, v noci na sobotu ještě zesílilo a přes den neustávalo. Na šumavských hřebenech hor ležel večer i metr sněhu. V jižních Čechách hejtman vyhlásil kalamitní stav. Večer se sněhové srážky přesunuly na východ země, konkrétně z jižní Moravy hlavně do Slezska, kde se k nim přidal vítr. Dopravu na silnicích přes den zkomplikovaly nehody i nesjízdné úseky. Vlaky nabíraly zpoždění nebo je dopravci odříkali kvůli padlým stromům na kolejích i zasněženým výhybkám. Popadané stromy poškodily i elektrické vedení.
mld, gla
Lékaři v nemocnicích zahájili protest, čekají na podpis dohody o odměňování
Lékaři v nemocnicích zahájili v pátek protest a přestali sloužit dobrovolné přesčasy. Některá zařízení proto musela odložit plánovanou péči, jiná fungují prakticky bez omezení. Zástupci lékařů se ve čtvrtek dohodli s premiérem Petrem Fialou (ODS) na růstu mezd a platů. Pro příští rok jim nabídl téměř deset miliard korun. Protest ale lékaři chtějí odvolat až po podpisu dohody.
pes, ag
On-line přenos
Krátce z Ústeckého kraje
Pátek 8. prosince 2023
14:08

Společnost Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji sdružuje sedm nemocnic, dnes zahájila druhou etapu dostavby nemocnice v Děčíně. K urgentnímu příjmu přibude pavilon péče o matku a dítě zhruba za 478 milionů korun.

10:51

Krajský soud v Ústí nad Labem vrátil státnímu zastupitelství obžalobu na muže, který je obviněný kvůli loňskému požáru v národním parku České Švýcarsko. Soud požaduje, aby žalobci upřesnili výši škody. Na posun v případu dnes upozornil server Seznam Zprávy.

09:14

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v listopadu zůstala na 5,4 procenta. Je nadále nejvyšší v Česku. Práci si v regionu na konci měsíce hledalo 30 621 lidí, v říjnu jich bylo o 141 více. Volných pozic v nabídce v Ústeckém kraji ubylo o 139 na 11 615. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. 

Pátek 8. prosince 2023
Čtvrtek 7. prosince 2023
16:30

Firma, která na začátku roku kácela v bukových lesích nad Mariánským Údolím v Krušných horách, porušila zákon, protože neměla povolení úřadů. V odpovědi na podnět ekologické organizace Greenpeace to uvedla Česká inspekce životního prostředí. Přestupkové řízení, ve kterém hrozí až dvoumilionová pokuta, teprve bude zahájeno, uvedla inspekce.

Čtvrtek 7. prosince 2023
Pondělí 4. prosince 2023
19:56

Přečkat mráz lidem bez domova pomáhají v Ústeckém kraji nízkoprahová centra, azylové domy či noclehárny. Strážníci obcházejí místa, kde se tito lidé objevují, a informují je o pomoci. V Teplicích nově fungují takzvané krizové židle, které nabízí organizace Květina a White Light.