Rubrika Karlovarský kraj

Nové lampy a úspornější svítidla. Přes 550 obcí a měst rekonstruuje veřejné osvětlení
Česká města a obce rekonstruují svá veřejná osvětlení. Podle dat, která ČT poskytlo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), už resort za rok a půl obdržel téměř 700 žádostí za zhruba miliardu a půl. Obce a města motivuje snaha ušetřit náklady na vybudování nového osvětlení a i na svícení samotné.
včera|Jaroslav Synčák
Sokolovská uhelná zdraží teplo, hlavně kvůli cenám emisních povolenek
Sokolovská uhelná v roce 2024 zdraží teplo, které vyrábí v kombinátu ve Vřesové a v elektrárně Tisová. Cenový nárůst by měl být dvacet až pětadvacet procent. Společnost zdůvodnila zdražení hlavně cenami emisních povolenek, které aktuálně podle ní tvoří víc než padesát procent nákladů na výrobu tepla.
29. 11. 2023|pes
Sněžení dál komplikuje dopravu v Česku. Na Vysočině hlásí 17 nehod za dvě hodiny
Desítky tisíc odběratelů hlavně v Karlovarském, Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji se ocitly v úterý bez elektřiny. Napadl těžký mokrý sníh, kterému neodolalo elektrické vedení, respektive stromy, které na dráty popadaly. Počasí zkomplikovalo také dopravu. Na horách zůstal ležet sníh i na některých úsecích komunikací první třídy. Sněžení odpoledne komplikovalo dopravu i ve středních Čechách, na okraji Prahy a na Vysočině.
28. 11. 2023, Aktualizováno28. 11. 2023 22:18|mld, mvr
Finanční analytický úřad prověřuje další hotel napojený na Rusko
České úřady se zabývají dalším majetkem Ruska, který by mohl být obstavený v rámci národních sankcí. Podle informací ČT Finanční analytický úřad (FAÚ) prověřuje hotely ovládané ruskými státními organizacemi. Už před dvěma týdny vláda uvalila sankce na společnost ovládající v Česku desítky nemovitostí Ruské federace.
28. 11. 2023|ag
On-line přenos
Krátce z Karlovarského kraje
12:51

Rekonstrukce silnice I/20 u Horního Slavkova se zpozdí, původně měla skončit 18. prosince. Stavební firma přerušila kvůli počasí práce na dvou mostech u železniční zastávky Kfely a bude pokračovat až na jaře. Přes zimu tak musí řidiči jezdit po úzké a klikaté provizorní objížďce.

Středa 6. prosince 2023
Pondělí 4. prosince 2023
20:25

Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech, kam patří většina obcí Karlovarska i některé obce Sokolovska, Tachovska či Chomutovska, zvýší v příštím roce cenu vodného a stočného v průměru o pět procent.