Rubrika Zlínský kraj

Německý Continental bude šetřit. Propouštění se má dotknout i českých poboček
V německé společnosti Continental, která je známá hlavně produkcí pneumatik, ale i dalšími komponenty v autoprůmyslu, se chystá hromadné propouštění. Snížení počtu pracovních míst bude mít dopad i na výrobní závody v Česku. Firma v tuzemsku zruší několik set míst, a to v továrnách ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Brandýse nad Labem a v Jičíně.
včera|ČTK, mvr
Kraje plánují pro letošek větší investice, čekají ale na změny v rozdělování daní
Většina krajů chce letošní rok více investovat – do škol, nemocnic nebo silnic. Celkem se správy krajů chystají vynaložit přes 64 miliard korun. Souběžně s tím finišují debaty o dělení daní mezi stát a samosprávy, možné úpravy by totiž mohly přinést hejtmanům další peníze. Pokud současný systém nedozná změn, zvažuje Středočeský kraj ústavní stížnost.
23. 2. 2024|ČT24, mlu
Před dvěma lety Žeňa do školy v Česku nechtěl, teď už ukrajinský hoch zvládá češtinu bez problémů
Přes 40 tisíc uprchlíků žije dva roky po začátku plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu na území Jihomoravského kraje se statutem dočasné ochrany. Ve Zlínském kraji je to podle údajů ministerstva vnitra zhruba jedenáct a půl tisíce lidí. Větší část příchozích, kteří v obou krajích zůstali, tvoří ženy a děti. Právě ty si musely ve školách zvykat na nové kamarády a neznámý jazyk.
23. 2. 2024|ČT24, pez
Vsetín se kvůli odškodnění za vystěhování Romů z města v roce 2006 obrátil na Ústavní soud
Město Vsetín se v kauze vystěhování Romů v roce 2006 obrátilo na Ústavní soud (ÚS). Nejvyšší soud (NS) nedávno navýšil odškodnění několika romským rodinám, které se ze Vsetína musely vystěhovat. Čtyřem rodinám s 46 členy NS přiřkl odškodné od města v souhrnné výši 1,825 milionu korun, vedení radnice to považuje za nespravedlivé. Starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) v úterý řekl, že město „tvrdě platí za akt milosrdenství“, protože nevyhodilo neplatiče nájemného na ulici, ale pomohlo jim zajistit nové bydlení. Vsetín vystěhoval romské rodiny z pavlačového domu v době, kdy Čunek město vedl. Advokátka rodin Zdeňka Poláková řekla, že starosta situaci zkresluje.
20. 2. 2024Aktualizováno20. 2. 2024, 14:05|ČTK, mvr
On-line přenos
Krátce ze Zlínského kraje
Středa 28. února 2024
13:24

Cestující na Kroměřížsku vozí šest nových autobusů. Dopravce Z-Group bus, který v okrese zajišťuje pro Zlínský kraj dopravní obslužnost, do nákupu vozů Iveco Crossway LE 12 M investoval třicet milionů korun. Do konce roku pořídí ještě dalších devět autobusů.

Středa 28. února 2024
Pátek 23. února 2024
12:11

Daň z nemovitosti ve Zlíně se čtyřikrát až pětkrát zvýší. Například majitelé bytů o velikosti 3+1 platili dosud průměrně 1098 korun, nově to bude 3736 korun. Na zvýšení daně má vliv zákonná úprava i městská obecně závazná vyhláška o stanovení koeficientů pro výpočet daně z nemovitých věcí, která je účinná od 1. 1. 2024. Město zvýšilo koeficienty pro výpočet daně po patnácti letech.

11:15

Vybrané autobusové spoje ve Zlínském kraji od příštího měsíce začnou využívat nové zastávky. Chystá se také přečíslování některých linek na Vsetínsku. Změny souvisejí s novými jízdními řády, které začnou platit 3. března. Informoval o tom Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Pátek 23. února 2024
Středa 21. února 2024
11:44

Veterináři ve Zlínském kraji loni nezaznamenali žádný případ afrického moru prasat. Preventivně vyšetřili 69 uhynulých zvířat. O rok dříve to bylo 80 prasat domácích, ani tehdy u žádného mor nezjistili. Pracovníci krajské veterinární správy loni pokračovali také v monitoringu afrického moru prasat u uhynulých divočáků. Vyšetřili jich 101, meziročně o šest méně, ve všech případech s negativním výsledkem.

Středa 21. února 2024
Úterý 20. února 2024
10:51

Vsetín se v kauze vystěhování Romů z města v roce 2006 obrátí na Ústavní soud. Nejvyšší soud nedávno navýšil odškodnění čtyřem romským rodinám.

Úterý 20. února 2024
Pondělí 19. února 2024
15:27

Cestující ve Zlínském kraji budou moci platit jízdné v autobusech a vlacích moderní aplikací. Před zahájením cesty jim bude stačit přejet prstem po obrazovce telefonu se systémem iOS nebo Android. Aplikace pak pomocí senzorů a GPS vyhodnotí, jakými linkami zákazník cestoval a následně automaticky naúčtuje cenu nejvýhodnější jízdenky, cena tak nebude vyšší než za celodenní jízdenku. Aplikace už funguje i ve Švýcarsku, Německu, Rakousku či Francii.

13:44

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podá kasační stížnost proti rozsudku Krajského soudu v Brně, který zrušil rozhodnutí Krajského úřadu Zlínského kraje o změně umístění 22 objektů na budovaném úseku dálnice D49 mezi Hulínem na Kroměřížsku a Fryštákem na Zlínsku, potvrdil Václav Koblenc z tiskového oddělení ŘSD. Krajský soud ve věci rozhodoval na základě žaloby Dětí Země a spolku Egeria.