Rubrika Plzeňský kraj

Hasiči v bytě v Klatovech našli mrtvého muže, policie případ vyšetřuje jako vraždu

Hasiči v pátek časně ráno našli při hašení požáru bytu ve výškovém bytovém domě v Klatovech mrtvého muže. Policie následně uvedla, že zemřel násilnou smrtí. Hořelo v domě v Suvorovově ulici, příčiny požáru zjišťují vyšetřovatelé. Policie v souvislosti s úmrtím muže vyhlásila pátrání po 58leté ženě, později uvedla, že ji našla mrtvou u auta, po němž rovněž pátrala. Kriminalisté také sdělili, že případ vyšetřují jako vraždu.

Lékařské fakulty mají přijímat více studentů, podle děkanů chybí peníze na vyučující

Kvůli nedostatku lékařů mají univerzity v Česku každým rokem přijímat více zájemců o studium medicíny, tvrdí však, že nemají dostatek peněz na vyučující. Ministerstvo školství uvedlo, že letos vyčlenilo na snížení mzdových nerovností stovky milionů korun. Situaci může podle děkanů ještě zkomplikovat novela zákoníku práce, podle té by se mohla klinická činnost lékařů a výuka oddělit. Změny bude sněmovna řešit ve čtvrtek. V příštím roce mají všechny zdravotnické fakulty dostat půl miliardy navíc.

Reportéři ČT: Blokování územního plánu či nátlak. Obec „válčí“ s vlivným podnikatelem

Předslav na Klatovsku už tři roky bojuje s vlivným podnikatelem Zdeňkem Boříkem. Ten ztrpčuje život jak místní samosprávě, tak některým obyvatelům obce. Firmy spojené s podnikatelem se tu snaží skupovat pozemky. Pokud jim obec, firma nebo soukromník nevyhoví, musí čelit různým formám nátlaku. Podle starosty kvůli tomu nemá obec hotový územní plán nebo nový přívod vody a on musí čelit i osobním útokům. Reportéři ČT se opakovaně pokoušeli kontaktovat s žádostí o vyjádření přímo Boříka, ale neúspěšně.

Obyvatelé Dolní Lutyně v referendu odmítli gigafactory. Podle Síkely to další jednání neohrozí

Obyvatelé Dolní Lutyně na Karvinsku v referendu odmítli stavbu továrny na výrobu baterií do elektrických automobilů na území obce. Odhlasovali, že zástupci úřadu mají projektu bránit podáváním připomínek, sdělil starosta obce Pavel Buzek (STAN). V referendu mohlo hlasovat 3600 oprávněných voličů, svůj názor vyjádřilo 2472 z nich. Proti továrně bylo 2176 hlasujících. Referenda o místních záležitostech uspořádalo ještě několik obcí v Česku.
On-line přenos

Krátce z regionů

 • Sobota 15. června 2024
 • 18:03

  Přibližně pět tisíc hasičů se zúčastnilo celostátního setkání historických praporů sborů dobrovolných hasičů v Telči. Hasiči přivezli 694 praporů. Oslavili tak 160. výročí vzniku prvního českého sboru dobrovolných hasičů.

 • 16:23

  Při motocyklových závodech v Jičíně havaroval jezdec mezi diváky. Pět lidí včetně motocyklisty utrpělo zranění. Tři lidé skončili v nemocnici.

 • 16:15

  Provoz na silnici po nehodě mezi Karlovými Vary a obcí Počerny byl opět obnoven.

 • 12:50

  K požáru sklepa bytového domu vyjížděli dopoledne hasiči v Teplicích. Kvůli silnému zakouření museli z domu evakuovat 38 lidí, z toho 18 bylo dětí. Část evakuovaných odvezli záchranáři k vyšetření či ošetření do nemocnice, uvedli ústečtí krajští hasiči.

 • 12:22

  Při nehodě osobního a nákladního automobilu se mezi Karlovými Vary a obcí Počerny zranili tři děti a jeden dospělý. Na místo letěl záchranářský vrtulník. Policie silnici uzavřela. Informovali o tom mluvčí policie a záchranářů.

 • 10:51

  Policisté odvolali pátrání po čtrnáctileté dívce z Ohnišťan v Královéhradeckém kraji, kterou rodina postrádala od pátečního večera. Dívka je v pořádku zpět doma, uvedli na síti X.

 • 09:54

  Lidé si připomínají 82. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. Program začal tradičně mší na základech kostela svatého Martina. Sloužil ji kardinál Dominik Duka. Připomněl utrpení i bolest dětí, a to nejen v souvislosti s lidickou tragédií, ale též v současném kontextu.