Rubrika Jihomoravský kraj

Začíná oprava Hněvkovského ulice v Brně, omezila řidiče i provoz MHD

Ulice Hněvkovského v městské části Brno-jih, která je důležitou spojnicí mezi centrem města a dálnicemi D1 a D2, bude od pondělí téměř na měsíc částečně uzavřená. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam zahájilo opravu povrchu silnice v délce dvou kilometrů. Práce jsou rozděleny do čtyř etap. Brněnský magistrát v tiskové zprávě informoval o dopravních omezeních při prvních dvou etapách.

ČKD Blansko míří do insolvence. Část zaměstnanců by mohla najít práci v ostatních provozech

Strojírenská společnost ČKD Blansko na sebe podala insolvenční návrh. Dluží přes tři sta milionů korun. Jediným akcionářem této tradiční firmy je ruská společnost. Výroba turbín pro vodní elektrárny tam tak pravděpodobně úplně skončí. Někteří zaměstnanci by mohli najít uplatnění v ostatních provozech, které se nacházejí v areálu Závody ČKD Blansko.

Nová parkovací místa nabídlo Brno. Budějovice je mají pod střechou, zájem o ně příliš není

Města v Česku, zejména pak velká sídliště, trápí nedostatek parkovacích míst. Například na brněnském sídlišti Starý Lískovec vznikla parkovací místa pro 250 aut, v dalších částech magistrát parkoviště chystá. Všude to však nepůjde, na někerých sídlištích totiž pro parkoviště není místo. V Českých Budějovicích zase vznikl nový parkovací dům, a to na dohled od centra města. Zájem je však spíš slabší. Centrum se tak náporu automobilů zatím nezbavilo. Řadu opatření teď chystá i Zlín, a to modré zóny a záchytná parkoviště.

Kárný soud odvolal exekutora Homolu. Neodůvodnil převody desítek milionů korun

Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) ve středu odvolal z funkce brněnského exekutora Jaroslava Homolu, a to kvůli neodůvodněným převodům desítek milionů korun. Senát jednal v nepřítomnosti kárně žalovaného, bez omluvy nedorazil. Muž podle zástupkyně navrhovatele vinu dříve popřel, kárný návrh považoval za nesmysl. Homola byl dlouholetým soudním exekutorem v obvodu Brno-město. Proti rozhodnutí není odvolání přípustné.
On-line přenos
Krátce z regionů
07:34

Přes pražskou Letnou ode dneška neprojedou tramvaje, kvůli opravě trati je přerušen jejich provoz mezi zastávkami Hradčanská a Strossmayerovo náměstí. Výluka potrvá do neděle 28. dubna. V době výluky budou jezdit tramvajové linky 1, 8, 12, 25, 26, 41, 91 a 96 po změněných trasách, v denním provozu budou moci cestující využít náhradní autobusovou dopravu X1, v nočním X91.

Středa 17. dubna 2024
Úterý 16. dubna 2024
20:24

Pražská policie v úterý dostala sedm speciálních batohů k poskytnutí první pomoci. Hlídky tak budou schopné před příjezdem záchranářů například zastavit masivní krvácení, obnovit základní životní funkce člověka nebo ošetřit popáleniny. Rozsáhlou první pomoc poskytovali policisté v Praze například po prosincové střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

16:40

Zastávky autobusů v pražské MHD by mohly být od léta všechny na znamení. Cílem je zkrácení intervalů a větší plynulost či omezení hluku a škodlivin. Změna by přinesla úspory pohonných hmot i peněz. Nevýhodou by mohl být takový systém pro lidi se sníženou schopností pohybu a orientace. Návrh musí schválit pražští radní, zkušební provoz by pak mohl začít od soboty 29. června.

15:17

V Bruntále vznikne nová čtvrť. V lokalitě Za Mlékárnou bude do roka k dispozici osm desítek parcel pro rodinné či řadové domy a devět bytových domů se 150 byty. V těchto dnech začaly přípravné práce, řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

14:54

Prezident Petr Pavel ve Zlíně řekl, že usiluje o co nejlepší kvalitu vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou, zejména v mezilidských vztazích.

14:38

Většina věřitelů Liberty Ostrava hlasovala pro vyškrtnutí dodavatele Tameh Czech ze seznamu věřitelů, tvrdí Liberty. Výsledky musí potvrdit soud.

14:31

Na železniční koleje v Hradci Králové na trati do Pardubic v pondělí někdo položil kamení z železničního náspu. Policie hledá svědky události, vyšetřuje ji jako obecné ohrožení. Pachateli hrozí až osm let vězení.