Rubrika Kraj Vysočina

V cenném chovu na Třebíčsku usmrtili kvůli ptačí chřipce třináct tisíc slepic
Ve Vanči na Třebíčsku usmrtili kvůli ptačí chřipce třináct tisíc slepic ve šlechtitelsky cenném chovu firmy Líheň Studenec. V sousední hale, která také patří společnosti Líheň Studenec, už bylo v polovině února vybito 11,5 tisíce slepic. U druhé haly, jež v té době nebyla nákazou zasažena, uplatnila Státní veterinární správa (SVS) výjimku kvůli vysoké hodnotě chovu. Ptačí chřipka se tam ale potvrdila při opakovaném vyšetřování vzorků.
ČTK, pes
Kamiony se předjíždějí i tam, kde to mají zakázáno. Policie za den přistihla desítky řidičů
Na to, zda se kamiony nepředjíždějí tam, kde je to zakázáno, se zaměřila policie. V úterý přistihla při předjíždění v zákazu tři desítky řidičů kamionů. Potvrdilo to zkušenosti z ledna, kdy policejní hlídky zaznamenaly za měsíc přes sedm stovek porušení zákazu. Řidičům již za předjíždění v zákazu nehrozí ztráta průkazu, policie jim naopak může dávat blokové pokuty na místě. Pro policisty to znamená, že jim zpracování přestupku zabere méně času, který pak mohou věnovat dohledu v provozu.
ČT24, mld
V geneticky cenném chovu na Třebíčsku je ptačí chřipka, veterináři utratí třináct tisíc nosnic
Na Třebíčsku se potvrdila ptačí chřipka i v druhém chovu s třinácti tisíci slepicemi ve Vanči. I tento chov s geneticky cennými kusy bude zlikvidován, řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Ve Vanči, části obce Pyšel, bylo 15. února kvůli stejné nákaze utraceno jedenáct a půl tisíce slepic v první hale a o den později 44 tisíc slepic v Častoticích. Hospodářství na obou místech patří společnosti Líheň Studenec. Ta je podle SVS na vysoké úrovni, obdobný chov v jiných evropských zemích není. Drůbež z tohoto chovu je známá v Evropě, Asii i Americe.
ČTK, mvr
Výplata věřitelů české Sberbank začne v půlce března
Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března. Informovala o tom insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. Věřitelé, kterých je přes patnáct tisíc, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
ČTK, vik
On-line přenos
Krátce z Kraje Vysočina
Středa 28. února 2024
12:58

Ve Vanči na Třebíčsku usmrtili kvůli ptačí chřipce 13 tisíc slepic ve šlechtitelsky cenném chovu firmy Líheň Studenec. Utrácení skončilo zhruba ve 12:30.

Středa 28. února 2024
Úterý 27. února 2024
15:25

Na Třebíčsku zasáhla ptačí chřipka i geneticky cenný chov s třinácti tisíci slepicemi ve Vanči. Jejich utrácení začne ve středu, uvedla veterinární správa.

08:41

Za přetížení nákladní soupravy, která převážela přes Vysočinu dřevo, dostal řidič pokutu patnáct tisíc korun. Povolenou hmotnost podle policie souprava překročila o deset tun a byla o víc než čtyřicet centimetrů vyšší. Dopravce čeká správní řízení, kde může sankce činit až půl milionu korun.

Úterý 27. února 2024
Pondělí 26. února 2024
10:43

Z vraždy v Kostelci na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého mladíka. Se svou obětí, jednašedesátiletým mužem, žil v domě. Vraždil kladivem.

Pondělí 26. února 2024
Pátek 23. února 2024
11:59

Ministerstvo pro místní rozvoj kvůli možné manipulaci zakázek v Nemocnici Jihlava preventivně zastavilo financování tří projektů z Evropského fondu pro regionální rozvoj v celkové výši skoro 317 milionů korun. Je připraveno je proplatit, pokud policie potvrdí, že se jimi nezabývá. Podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové jsou problematické dva asi z 80 nákupů, mají hodnotu do 20 milionů korun.

Pátek 23. února 2024
Čtvrtek 22. února 2024
18:05

Jeden z obviněných v kauze manipulování nemocničních zakázek se policii přiznal. Bude chtít uzavřít dohodu, řekl Seznam Zprávám jeho advokát.

09:18

Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva, zjistila ČT. Policie ho spolu s dalšími devíti lidmi stíhá kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu. Včera ho soud poslal do vazby.