Rubrika Královéhradecký kraj

Za vraždu chlapce uložil soud muži osmnáct let vězení

Krajský soud v Hradci Králové v pondělí potrestal osmnáctiletým vězením muže, který v lednu ubodal nožem v kolejišti hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové čtrnáctiletého chlapce. Třiatřicetiletému Janu Bártovi za zločin vraždy hrozilo patnáct až dvacet let vězení nebo výjimečný trest. Obžalovaný a poškozený se znali. Bárta u soudu odmítl vypovídat. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce si nechali lhůtu na odvolání.
15. 7. 2024Aktualizováno15. 7. 2024, 14:32|

Situace na řekách se zklidňuje

Řeka Nežárka byla ještě v neděli po osmé hodině večerní v Rodvínově na Jindřichohradecku na třetím povodňovém stupni, do půlnoci ale klesla na druhý, na něm se řeka držela i v Lásenici. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu na tomto toku byla v neděli nejvypjatější situace. Na několika dalších byly hlášeny spíš nižší stupně. Do pondělního rána hladiny řek v Česku dále klesly, hydrologové hlásili na pěti místech první povodňový stupeň. V příštím týdnu se opět čekají v části Česka tropické teploty.
14. 7. 2024Aktualizováno14. 7. 2024, 23:35|

Hladiny řek mohou znovu stoupat

V Česku bude v noci na neděli opět pršet a řeky odvodňující Šumavu, Českomoravskou vrchovinu, Orlické hory či Jeseníky se podle meteorologů mohou rozvodnit. Hasiči v pátek vyjeli k 1200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v Jihomoravském a Ústeckém kraji. Některé domácnosti zůstávají dál bez proudu, postupně jich ale ubývá.
13. 7. 2024Aktualizováno13. 7. 2024, 12:30|

Vybržďování je hazard, který se z českých silnic nedaří vymýtit

Podle policie je takzvané vybržďování jedním z nejnebezpečnějších přestupků, který se nedaří z českých silnic vymýtit. Nedávno například mladík na Jičínsku tímto způsobem ohrožoval jiné auto. Vzápětí zjistil, že šlo o policejní vůz, přišel o řidičský průkaz. Ne vždy se ale policistům podaří takové jednání zdokumentovat.
12. 7. 2024|
On-line přenos

Krátce z regionů

 • Sobota 20. července 2024
 • 17:07

  Kvůli nehodě karavanu u Soběslavi na Táborsku byla přibližně hodinu uzavřena dálnice D3 ve směru na České Budějovice. Dálnice je přibližně od 16:30 plně průjezdná.

 • 16:44

  Veřejnost mohla v sobotu poprvé vidět jinak nepřístupný zámecký archiv v Jindřichově Hradci. Při komentované prohlídce se návštěvníci seznámili především s písemnostmi šlechtického rodu Černínů. Archiv v jindřichohradeckém zámku nabízí dokumenty od 15. století.

 • 16:32

  Kvůli nehodě karavanu u Soběslavi na Táborsku je uzavřena dálnice D3 ve směru na České Budějovice. Havárie se stala na 92. kilometru. Nikdo neutrpěl zranění, uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík.

 • 11:54

  Do Vltavy v centru Prahy zřejmě unikla z kanystru nafta a vytvořila na hladině skvrnu. Na místě nyní zasahují hasiči, dávají do vody sorpční hady, které zabraňují dalšímu šíření skvrny, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 • 11:34

  V sobotu odpoledne se na západě Čech mohou vyskytnout bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. V neděli pak mohou v části Česka vystoupat odpolední teploty nad 31 stupňů Celsia. V aktuální výstraze o tom informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 • 09:25

  Pětiletý chlapec se topil v pátek odpoledne při koupání v Žermanické přehradě na Frýdecko-Místecku. Pod vodou byl několik minut. Do nemocnice jej vrtulník záchranné služby převážel v kritickém stavu, řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

 • 08:09

  Kvůli vysokým letním teplotám pracovníci pražské záchranné stanice pro volně žijící živočichy přijímají více zvířat, nejčastěji jsou vyčerpaná a dehydrovaná. V posledních dnech se do stanice dostalo například více rorýsích mláďat, která kvůli horku vyskakují z rozpálených hnízd, uvedla vedoucí ošetřovatelka stanice Zuzana Pokorná. Lidem pracovníci doporučují pokládat na zahrady mělké misky s vodou, aby se zvířata mohla napít a osvěžit.