Rubrika Moravskoslezský kraj

Soud zahladil trest exhejtmanovi Krkoškovi, píší Seznam Zprávy

Okresní soud v Bruntále na konci června zahladil trest bývalému moravskoslezskému hejtmanovi Janu Krkoškovi (dříve ANO), kterého letos v březnu pražský soud odsoudil k peněžitému trestu za účast na podplácení lékařů. Informoval o tom ve čtvrtek web Seznam Zprávy. Soud tím vyhověl Krkoškově žádosti. Nyní se na exhejtmana musí pohlížet jako na bezúhonného.

Začínají Colours of Ostrava, kamiony vezou show Lennyho Kravitze nebo Sama Smithe

Hudební hosté z více než tří desítek zemí míří až do 20. července na Colours of Ostrava. K hlavním jménům multižánrového hudebního festivalu patří americký rocker Lenny Kravitz nebo britská hvězda Sam Smith. Avizované Queens of the Stone Age ale nahradí kytarista Tom Morello.

Kvůli Colours of Ostrava dopravci posílí spoje, policie hlídky

V Ostravě ve středu začne několikadenní hudební festival Colours of Ostrava. Policie posílí hlídky, dohlížet bude i na dopravu a parkování v okolí Dolních Vítkovic. Dopravní podnik Ostrava (DPO) zase chystá posílení spojů, a to zejména ve večerních a nočních hodinách, připravil také zvýhodněnou týdenní festivalovou jízdenku. Své spoje posílí také železniční dopravci – České dráhy (ČD) i RegioJet (RJ).

Velké množství násilných trestných činů zůstává neobjasněných

Zhruba čtyřicet procent násilných trestných činů zůstane v Česku neobjasněných. Nejčastěji je řeší policisté v Moravskoslezském kraji, nejméně úspěšní při objasňování byli loni kriminalisté na Plzeňsku. V obou žebříčcích je na druhém místě Praha.
On-line přenos

Krátce z regionů

 • 11:14

  Pražské letiště zprovoznilo náhradní odbavovací systém, problémy s odlety z Prahy by tak měly postupně ustávat. Cestující ale stále musejí počítat se zpožděním příletů.

 • 10:49

  V Jihlavě přestaví městské vlakové nádraží společnost Skanska za 1,266 miliardy korun. Práce začnou v srpnu, dokončené budou v půli roku 2026, uvedla Správa železnic.

 • 10:48

  Rekonstrukce Ostravského mrakodrapu by mohla začít koncem roku 2025. Má trvat dva roky. Město dnes podepsalo s investorem smlouvy o prodeji budovy.

 • 09:58

  Výpadek odbavovacího systému postihl i pražské letištěKvůli výpadku se zpožďují letadla na odletech. Aktuálně se to týká šesti odletů z pražského letiště, řekla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Dokdy budou problémy trvat, zatím neví.

 • 08:05

  Únik chloru v areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu nezpůsobila závada technologie, štiplavý plyn se zřejmě uvolnil z dezinfekčního prostředku, sdělil Dalibor Přikryl, ředitel společnosti Aquapark Olomouc, pod kterou bazén spadá. Únik chloru, kvůli kterému lékaři ošetřili šest lidí, vyšetřuje policie. Zranění nejsou vážná, všichni pacienti byli po vyšetření propuštěni domů.

 • Pátek 19. července 2024
  Čtvrtek 18. července 2024
 • 22:17

  Dálnici D5 ve směru z Prahy uzavřela na 30. kilometru hromadná nehoda několika vozidel s utrženým přívěsným vozíkem, informovalo dopravní centrum. 

 • 21:34

  Nebezpečnou nejrušnější plzeňskou křižovatku U Jána čeká výrazná proměna. Místem denně projede až šedesát tisíc aut a 600 tramvají, chybí tam ale přechody a místo je třeba složitě obcházet, což ne všichni dodržují. Půlroční rekonstrukce za sto milionů korun to má napravit. Město už vybralo zhotovitele.