Rubrika Moravskoslezský kraj

Ještě zůstaňte doma, vzkázala už podeváté Liberty Ostrava svým zaměstnancům
Hutní společnost Liberty Ostrava už podeváté o týden odložila návrat zaměstnanců do práce, řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Mluvčí podniku Kateřina Zajíčková další odklad potvrdila. Většina provozů v huti stojí, protože se Liberty stále nedohodla se svým dodavatelem Tameh Czech na dodávkách energií. Většina zaměstnanců obou firem je doma od loňského 22. prosince. Liberty nicméně připravuje návrat do práce dalších asi 1500 zaměstnanců. Chce instalovat zařízení, které jí umožní vyrábět bez energií od Tamehu.
ČTK, mvr
Student zachránil chlapce, kterého v Ostravě napadli dva mladiství, dostal medaili
Šestnáctiletý student pomohl mladšímu chlapci, kterého za bílého dne přepadli na ulici v Ostravě dva mladiství pachatelé. Z kolemjdoucích jinak nikdo na incident nereagoval. Jan Baloun se napadeného zastal a odvedl jej z místa pryč. Za svůj odvážný čin získal medaili ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.
ČT24, mvr
Dřív to byl hobbymarket, teď je tam komunitní prostor, který má jít k zemi. V Ostravě se rozhořel spor o Bauhaus
Ze zaniklého nákupního centra se v Ostravě před šesti lety stal galerijní a komunitní prostor, který nemá v Česku ani v Evropě příliš srovnání. Jenže na konci června má o objekt, který provozuje sousední galerie PLATO, město přijít. Budova není v dobrém stavu, připouští sama galerie. Role Bauhausu je však ve městě nezastupitelná – a podle všeho nemá náhradu. Podle některých umělců by tak měl zůstat funkční do doby výsledků urbanistické soutěže. Část zástupců města oponuje, že objekt měl být vždy jen provizorním útočištěm umělecké scény.
Jan Škoda
Oleksandra prchla před válkou do Česka. S pomocí firmy, kde pracuje její manžel
Tuto sobotu jsou to přesně dva roky, co ruská vojska vpadla na Ukrajinu. Od té doby přišlo do Česka víc než 360 tisíc ukrajinských uprchlíků. Tři čtvrtiny z nich v tuzemsku našly také práci. A pro zdejší firmy už jsou často nepostradatelnými členy pracovních týmů, mnohdy totiž zastávají pozice, které jsou na českém trhu dlouhodobě nedostatkové.
ČT24, pez
On-line přenos
Krátce z Moravskoslezského kraje
09:02

Krajský soud v Ostravě bude jednat o všeobecném moratoriu, které chrání před věřiteli huť Liberty Ostrava. Firma má už delší dobu problém platit své závazky. Pokud by soud moratorium zrušil, věřitelé by na huť mohli začít podávat insolvenční návrhy.

08:46

V Ostravě se od neděle změní jízdní řády všech tramvajových a vybraných autobusových linek. Kvůli rekonstrukci kanalizace v ulicích Grmelově, Rostislavově a Štramberské se změní i některé trasy autobusových linek. Bližší informace naleznou cestující na webu DPMO.

Středa 28. února 2024
Úterý 27. února 2024
20:01

Americký velvyslanec v ČR Bijan Sabet v rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil Ostravu, konkrétně školku v Liščině. „Je mi opravdovou ctí být v tomto ostravském centru a vidět úžasnou práci, kterou tady dělají pro romskou komunitu,“ řekl. Později se setkal se i s vedením a studenty Ostravské univerzity.

16:34

Společnost Ridera Bohemia uvedla, že má videozáznam, který dokazuje, že státní podnik Diamo navážel kontaminovaný materiál na oddělovací vzdušnou stěnu na haldě Heřmanice v Ostravě. Za Rideru o tom informovala Eva Kijonková. 

13:17

Ostrava vybrala zhotovitele stavby koncertní haly. Sdružení firem nabídlo cenu 2,8 miliardy korun. Stavět by se mohlo začít na přelomu letošního a příštího roku.

Úterý 27. února 2024
Pondělí 26. února 2024
20:13

Hutní společnost Liberty Ostrava podala nabídku na převzetí dodavatele energie Tameh Czech. Snaží se tak vyřešit krizi obou podniků, které jsou ekonomicky i technologicky provázané. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na představitele společnosti Liberty Ostrava.

17:15

Kvůli problémům huti Liberty Ostrava se ostravská úklidová firma Hadr & Kyblík dostala do druhotné platební neschopnosti. Liberty a její dodavatel energií Tameh Czech, kteří byli jejími největšími zákazníky, jí dluží dohromady zhruba deset milionů korun. Uvedl jednatel firmy Hadr & Kyblík Petr Hadaščok, který situaci označil za likvidační.