Rubrika Hlavní město Praha

Města přispívají na provoz kluzišť miliony korun. Například Brňané si nově zabruslí na Moravském náměstí
Města se začátkem prosince otevírají svá kluziště. V Praze si lidé poprvé mohou zabruslit i v dolní části Václavského náměstí, v Brně se kluziště přesune na opravené Moravské náměstí. Bruslit se ale bude i v mnoha dalších městech. ČT to sdělily radnice oslovených měst a jejich části. Na provoz kluzišť města přispívají statisíce až jednotky milionů korun, díky tomu lidé často neplatí žádné nebo jen symbolické vstupné.
před 21 h hodinami|Šimon Muška, gla
Proti kolonám v centru potřebuje Praha jinou zbraň než okruhy, hájí náměstek i dopravní expert zpoplatnění vjezdu
Praha se chystá změnit systém parkování a zároveň dál připravuje zpoplatnění průjezdu po části pravého vltavského nábřeží a Malou Stranou. Náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) řekl v Událostech, komentářích, že nepovažuje problematiku zpoplatnění vjezdu do části centra za závislou na dostavbě kapacitních okruhů. Ty i podle dopravního experta Michala Vojtíška auta do Prahy spíše přivedou, než že by jejich počet limitovaly.
6. 12. 2023|Milan Dolejší, mld
V centru Prahy se sešli Mikuláši, andělé i čerti
Pražské Staroměstské náměstí zaplnili vpodvečer lidé v maskách Mikulášů, andělů i čertů. Již tradičně se tam konal jejich sraz. O zábavu se kromě různorodých kostýmů staral i doprovodný program.
5. 12. 2023|ČTK, mek
Na Národní třídě srazila tramvaj tři chodce, dva jsou ve vážném stavu
Tramvaj vpodvečer srazila tři chodce v centru Prahy na Národní třídě. Muž a žena zůstali pod tramvají, třetího člověka stroj odhodil. Záchranáři ošetřovali dva sražené ve vážném stavu, třetí utrpěl úraz hlavy, ale zůstal při vědomí. Provoz mezi zastávkami Národní třída a Národní divadlo byl téměř hodinu obousměrně přerušený. Příčinu střetu vyšetřuje policie.
5. 12. 2023, Aktualizováno5. 12. 2023 19:16|ČTK, pes
On-line přenos
Krátce z hlavního města
09:26

Nezaměstnanost v Praze v listopadu zůstala na 2,8 procenta. Práci si v hlavním městě hledalo 27 298 lidí, oproti říjnu o 510 méně. Nabízených pracovních míst v metropoli ubylo o 1657 na 84 332. Loni v listopadu byla v Praze nezaměstnanost větší, činila tři procenta. Bez práce tehdy bylo 27 625 lidí a zaměstnavatelé nabízeli 75 125 míst.

Pátek 8. prosince 2023
Čtvrtek 7. prosince 2023
15:55

Pražští policisté vypátrali na jednom z aukčních portálů obraz Páv v parku malíře Jakuba Obrovského, který pachatel ukradl před devatenácti lety. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová. V době krádeže byla podle ní hodnota obrazu vyčíslena na 150 tisíc korun.

14:45

Zastupitelé Prahy 11 odvolali starostku Šárku Zdeňkovou (Hnutí pro Prahu 11). Opozice a Piráti jako důvod uvedli neschopnost radnice řešit problémy. Odvolaná starostka to označila za zástupné důvody. Skutečným motivem je podle ní to, že se snažila o transparentní vztahy mezi radnicí a městskými společnostmi.

13:58

Po modernizaci se znovu otevřela stanice Praha-Vysočany, tříkolejný úsek z Vysočan do Mstětic a nová vlaková zastávka u stanice metra Rajská zahrada.

Zmodernizovaná železniční stanice Praha-Vysočany
Zdroj: ČTK, Vít Šimánek
Čtvrtek 7. prosince 2023
Středa 6. prosince 2023
12:43

Radnice Prahy 3 zahájila on-line aukci dvou cedulí s názvem ulice Koněvova. Ta se s počátkem letošního října přejmenovala na Hartigovu podle prvního žižkovského starosty. Výtěžek z aukcí slíbila městská část věnovat na pomůcky pro děti se zdravotním znevýhodněním.

Středa 6. prosince 2023
Úterý 5. prosince 2023
23:09

Hnutí pro Prahu 11 vypovědělo koaliční smlouvu Pirátům. Podle starostky městské části Šárky Zdeňkové (HPP11) je za tím snaha Pirátů o její odvolání. Piráti chtějí starostku vyměnit od listopadu, nejsou prý spokojeni s její prací.

18:17

Na Národní třídě v Praze srazila vpodvečer tramvaj dva chodce. Oba jsou podle předběžných informací pražské záchranné služby ve vážném stavu. Provoz mezi zastávkami Národní třída a Národní divadlo je obousměrně přerušený, tramvaje jezdí odklonem, uvádí dopravní podnik na webu. Příčinu střetu vyšetřuje policie.