Novou silniční galerií v Žabovřeské ulici projedou řidiči od příštího týdne

Nahrávám video

Stavba části velkého městského okruhu v ulici Žabovřeská v Brně je v polovině. Od 1. srpna se tam řidiči projedou novou zastřešenou silniční galerií. Provoz v místě zůstane zachován ve stejné podobě jako dosud, to znamená v jednom jízdním pruhu v každém směru. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž přesune práce blíže k řece Svratce.

Po nové silnici budou řidiči jezdit už od úterý 1. srpna. Silničáři dokončili zhruba jeden kilometr silnice, která je součástí velkého městského okruhu. Součástí nového úseku je přes tři sta metrů dlouhá silniční galerie, rychlost v ní však bude zatím omezena na čtyřicet kilometrů v hodině. 

„Brňáci se ještě budou muset obrnit trpělivostí, protože počítám, že do nějakého pokročilého léta se tady ještě stále budou tvořit kolony, stále se bude jezdit v jednom pruhu pro každý směr, tedy jedna plus jedna,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Práce na místě stále probíhají. Dělníci ještě v pátek v úseku instalovali nové světelné dopravní značky a kontrolovali elektroinstalaci. 

Zatímco po novém asfaltu začnou už příští týden jezdit auta, stavbaři se přesunou na starou část komunikace. Pracovat by tam měli až do přelomu léta a podzimu příštího roku. „Provádíme přípravné práce pro etapu číslo tři. Bude se zde provádět výstavba nových základů,“ sdělil Petr Winter ze společnosti Eurovia CS.

Postup prací na velkém městském okruhu mohou lidé sledovat z nové lávky pro pěší. Vedení městské části stavbu z oceli a betonu pojmenovalo lávka Berthy Suttnerové, což je první nositelka Nobelovy ceny za mír.  

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Vedra ohrožují ryby i raky. Rybáři provzdušňují nádrže a čekají na déšť

Na dešťové srážky čekají rybáři po celém Česku. Tropické teploty a dlouhodobé sucho snižují množství kyslíku ve vodě. Rybáři proto na některých místech instalují aerátory nebo mění způsob vypouštění vody, aby zabránili úhynům ryb. Problémy se objevují také u raků říčních.
před 5 hhodinami

Zaplavené silnice, spadlé stromy. Bouřky se prohnaly Českem

Českem po historicky nejteplejším víkendu v pondělí prošly bouřky, které v částech země zanechaly škody. Kvůli úklidu spadlých stromů museli vyjet hasiči v krajích Královéhradeckém, Středočeském, Jihočeském nebo na Vysočině. Na řadě míst dřeviny omezily železniční provoz. Voda odpoledne také zaplavila některé ulice v Jihlavě, v jižních Čechách zase padaly mimořádně velké kroupy. V týdnu se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ochladí. V jeho druhé polovině teploty klesnou na 22 až 27 stupňů Celsia.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Sedm lidí v Olomouci se přiotrávilo oxidem uhelnatým

V bývalém areálu pivovaru v Olomouci-Holici zasahovali záchranáři u hromadné otravy oxidem uhelnatým. Ošetřili sedm lidí, z čehož jednoho v kritickém stavu resuscitovali, informovali odpoledne. Na místě zasahovali také hasiči, kteří zraněné z areálu vynášeli v dýchacích maskách. Případem se zabývá i policie, ke zdroji úniku se zatím nevyjádřila. Veřejnosti podle ní žádné nebezpečí nehrozí.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami

V bývalém klášteře voršilek v Brně objevili archeologové zazděnou černou kuchyni

Zazděnou, ale dobře zachovalou černou kuchyni objevili archeologové ze společnosti Archaia Brno při průzkumu souvisejícím s rekonstrukcí bývalého kláštera voršilek v centru Brna. Kdy přesně vznikla, zatím není jasné. Podle odborníků byla nejspíš zazděna na přelomu osmnáctého a devatenáctého století.
před 19 hhodinami

VideoAbych psal, musím být rozzlobený, říká punker Wattie Buchan

Skotští punkeři The Exploited vydali poslední album před více než dvaceti lety. „Důvodů je mnoho. Prošel jsem si depresí. Abych mohl psát punkovou hudbu, musím být rozzlobený. Přitom jsem už dlouho šťastný,“ vysvětlil frontman kapely Wattie Buchan. Rozhovor České televizi poskytl při vystoupení na festivalu Mighty Sounds v Táboře.
včera v 11:01

Hasiči v Brně zasahovali u požáru v rozvodně domova pro seniory

Hasiči v Brně v pondělí dopoledne zasahovali u požáru v rozvodně v domově pro seniory v ulici Kociánka. Ze zařízení se ještě před jejich příjezdem evakuovalo osmnáct lidí, dalším šesti pomohli s evakuací hasiči. Událost je bez zranění, sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Na jihu Moravy jsou od rána vysoké teploty, které odpoledne mohou podle meteorologů dosahovat až 39 stupňů Celsia.
včeraAktualizovánovčera v 10:26

Metro C týden nepojede přes centrum Prahy

Pražské metro na lince C nepojede od soboty 4. července do pátku 10. července v úseku Nádraží Holešovice – Pražského povstání. Důvodem je modernizace zabezpečovacího zařízení. Cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu XC. Pražský dopravní podnik o tom informoval na webu.
včera v 10:23

VideoHosté Událostí, komentářů týdne probrali vypískání politiků na festivalu ve Strážnici

Hosté Událostí, komentářů týdne rozebrali reakci návštěvníků folklorního festivalu ve Strážnici na účast ministra kultury Ota Klempíře (Za Motoristy) a ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé) i vyjádření samotných politiků. Tématem bylo také rozhodnutí Ústavního soudu ohledně účasti prezidenta Petra Pavla na summitu NATO v Ankaře, výstražná stávka veřejnoprávních médií, ukrajinské útoky na cíle na Ruskem okupovaném Krymu nebo teplotní rekordy. Pozvání přijali matematik a sociální inovátor Karel Janeček, šéfredaktorka Bold News Alice Mikulášová, hudebník Ladislav Jakl, diplomat a bývalý ministr Karel Kühnl a novinář z Deníku N Filip Titlbach. Debatou provázela Klára Radilová.
včera v 08:24

Evropský pohled