Na Vinohradech končí tramvajová výluka v Korunní, naváže ale další ve Vinohradské

Na pražských Vinohradech končí nepříjemná tramvajová výluka na Vinohradech, ale bezprostředně na ni naváže další. Tramvaje se o půlnoci sice vrátí na trať z náměstí Míru na Floru, ale na týden naopak opustí část trati ve Vinohradské ulici z Radhošťské přes Floru na Olšanské hřbitovy. Nová výluka ovlivní sedm denních a dvě noční tramvajové linky, náhradní dopravu zajistí zvláštní autobusová linka X11.

I když se tramvaje o půlnoci na sobotu vrátí do Korunní a jižní části Jičínské ulice, vinohradští cestující si ještě nemohou oddychnout. Při dosavadní výluce se již začalo pracovat na křižovatce na Floře a práce na ní budou pokračovat dál, ale nyní ve směru Vinohradské ulice. Mezi zastávkami Radhošťská a Olšanské hřbitovy proto bude do 6. října přerušen provoz.

Z Radhošťské až na Želivského bude v době tramvajové výluky jezdit náhradní autobusová linka X11 a v noci X91.

Všechny tramvajové linky, které jezdí po Vinohradské ulici mezi Florou a Želivského, budou muset jet jinudy. Výluka se navíc dotkne i některých linek, které obvykle po Vinohradské vůbec nejezdí. Linka 5 bude ve směru z centra odkloněna z Olšanského náměstí na Floru, kde změní číslo na 16 a pojede do Řep. Linka 15 bude ve směru z centra na Floře měnit číslo na 10 a pojede do Řep. Zároveň ale budou s číslem 10 jezdit i tramvaje ze zastávky Sídliště Ďáblice na Želivského, kde změní číslo na 16 a pojedou do Hostivaře.

Linka 11 bude ve směru od Spořilova odkloněna z I. P. Pavlova na Čechovo náměstí a zároveň budou s týmž číslem jezdit i tramvaje ze Spojovací, které budou končit na Olšanských hřbitovech. Linka 13, která byla zrušena již kvůli výluce v Korunní, zůstane zrušena i dál.

Západní částí Vinohradské ulice bude jezdit zvláštní tramvajová linka 31, která bude jezdit ze Zvonařky přes Muzeum na Radhošťskou. Protože tato linka obsadí konečnou na Zvonařce, bude linka 23, která zde obvykle končí, jezdit z Královky na Karlovo náměstí, potom se obrátí přes zastávky Albertov a Palackého náměstí a pojede zpět na Královku.

V noční dopravě bude linka 98 odkloněna z Olšanského náměstí na Nákladové nádraží Žižkov přes zastávku Olšanská. Linka 91 bude jezdit z Divoké Šárky na Floru, kde změní číslo na 90 a pojede na Bílou Labuť. Zároveň budou s číslem 91 jezdit tramvaje ze Strašnic na Želivského a odtud k vozovně Žižkov. 

  • 5: Sídliště Barrandov – Flora
  • 10: Sídliště Řepy – Flora
  • 10: Želivského – Sídliště Ďáblice
  • 15: Kotlářka – Flora
  • 16: Sídliště Řepy – Flora
  • 16: Želivského – Ústřední dílny DP
  • 23: Královka – Albertov – Královka
  • 31: Zvonařka – Radhošťská
  • 90: Bílá labuť – Flora
  • 91: Divoká Šárka – Flora
  • 91: Vozovna Žižkov – Staré Strašnice
  • 98: Sídliště Řepy – Spojovací (přes Olšanskou)

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Na Štědrý den řešili hasiči nejvíce požárů za pět let

Hasiči v Česku na Štědrý den vyjížděli k 72 požárům, což je nejvíce za posledních pět let. Nikdo při nich nezemřel, zranění utrpělo dvanáct lidí. Některé požáry přímo souvisely s Vánocemi, způsobilo je například neopatrné zacházení s prskavkami. Celková škoda je přes třicet milionů korun, informovala mluvčí generálního ředitelství hasičů Klára Ochmanová.
včeraAktualizovánopřed 16 hhodinami

Zdravotní klauni přinášejí vánoční radost dětem v nemocnicích

Ne všechny děti mohou strávit vánoční svátky doma – některé musí zůstat na nemocničním lůžku. Zpříjemnit jim pobyt v nemocnici a vykouzlit úsměv na tváři se v rolích sester a doktorů snaží zdravotní klauni. Malé pacienty navštěvují celoročně, o Vánocích jsou jejich klauniády obzvlášť důležité.
24. 12. 2025

O tradiční rybí polévku byl na Staroměstském náměstí velký zájem

Tradiční rozlévání štědrodenní rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem na Staroměstském náměstí v Praze opět provázel velký zájem. Dlouhá fronta se začala tvořit už půl hodiny před začátkem vydávání, kterého se s pomocníky ujal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rozlévání vánoční rybí polévky se v metropoli uskuteční i na Kampě u Karlova mostu nebo na náměstí Republiky.
24. 12. 2025

Trojice bratrů spojila síly, obec na Zlínsku se tak dočká opraveného betlému

Vánoční svátky v Nedašově na Zlínsku budou po letech zase kompletní – tedy včetně bezmála devadesát let starého mechanického betléma. Mohutný model devět měsíců opravovali tři bratři – Jakub, Karel a Tomáš Suří a tchán jednoho z nich. Betlém rozložili v garáži, historické součástky postupně nahrazovali novými. Do radosti pro druhé investovali desítky tisíc korun. Nyní na úplný závěr prošlo dílo závěrečným testem. Opravený betlém má pro Nedašov mimořádný význam. I podle statistiků je tu víra pořád silně zakořeněná. Při posledním sčítání se k církvi přihlásilo 855 z 1315 obyvatel vesnice. První veřejné předvedení betlému bude v kostele na Štědrý den během sváteční půlnoční mše.
24. 12. 2025

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste, aerolinky přicházejí z celého světa

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste. V hangárech na pražské Ruzyni servisuje své stroje víc než desítka aerolinek z celého světa. Během dekády se jejich počet zdvojnásobil. I proto tam hledají nové zaměstnance. Lidí ve specializovaných profesích je ale málo.
24. 12. 2025

Skauti rozvážejí Betlémské světlo. Někde až domů

Skauti a skautky i letos rozvážejí Betlémské světlo po celém Česku. Lidé si ho mohou vyzvednout na náměstích, v kostelech nebo v nákupních centrech, někde s plamínkem skauti obcházejí domácnosti osobně. Tradice, která symbolizuje mír, naději a přátelství, se v Česku udržuje už více než pětatřicet let.
23. 12. 2025Aktualizováno23. 12. 2025

Výstraha ČHMÚ: Na Šumavě až dvacet centimetrů sněhu, silný vítr na východě Česka

V Pošumaví a na Šumavě může ve středu napadnout pět až dvacet centimetrů sněhu, hrozí i sněhové jazyky. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části Moravskoslezského a Olomouckého kraje bude na Štědrý den také foukat silný vítr, v nárazech může mít až 70 kilometrů za hodinu.
23. 12. 2025

Kdy a kde bude na Štědrý den sněžit? Podívejte se na přehlednou mapu

Na některých místech Česka by mohlo na Vánoce sněžit. Nebude jich mnoho, sněhu bude spíše málo, ale naděje na bílou pokrývku existuje.
23. 12. 2025
Načítání...