Pojišťovny evidují po deštích z minulého týdne škody za desítky milionů korun

Přes tisíc škod za několik desítek milionů korun nahlásili pojišťovnám jejich klienti po prudkých deštích, které v minulém týdnu zasáhly republiku. Nejvíce případů je ze severní Moravy, jde především o vytopené garáže, sklepy a zahrady. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Ty už první škody vyřešily.

„V tuto chvíli máme nahlášeno na 600 škod celkem za 13 milionů korun. Nejvíce škod nám hlásí klienti z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nejčastější škody patří zatopené sklepy, garáže či přízemí rodinných domů,“ řekla mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková.

Likvidace škod je podle ní plynulá. V tuto chvíli je 45 procent škod nahlášených z majetkového pojištění občanů vyřešeno, dodala.

Kooperativa v poledne evidovala 410 pojistných událostí celkem za 15 milionů korun. Přes 50 škod ukončila a klientům vyplatila pojistné plnění 300 tisíc korun. Podle hlášení škod to nakonec vypadá, že více škod klientům způsobily atmosférické srážky než povodně, upozornil mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Allianz má 120 událostí za tři miliony korun. Hlavně jde podle mluvčího Václava Bálka o vytopené sklepy a garáže. Podobná čísla hlásí i ČSOB Pojišťovna. „Očekávám, že tato čísla ještě mohou mírně růst s tím, jak budou dnes nahlašovat klienti víkendové škody,“ uvedl v pondělí mluvčí pojišťovny Petr Milata.