Češi chtějí kvalitnější potraviny, i kdyby to omezilo dovoz těch levných, ukázal průzkum

Naprostá většina českých spotřebitelů (97 procent) chce, aby se zpřísnily kvalitativní parametry pro prodávané potraviny. Se zpřísněním, i kdyby to znamenalo omezení dovozu levných potravin, souhlasí 91 procent lidí. Ukázal to červnový průzkum veřejného mínění, který zveřejnil ředitel Sdružení českých spotřebitelů (SČS) Viktor Vodička.

Devět z deseti spotřebitelů považuje různé složení výrobku v různých státech za nekalou praktiku. Více než čtyři pětiny lidí pak považují Česko za „popelnici Evropy“.

Srovnání výrobků: testování dvojí kvality výrobků na společném trhu EU, říjen 2017
Zdroj: VŠCHT

Kvalitu potravin vnímá spotřebitel podle předsedy správní rady sdružení Libora Dupala silně. Tomu podle něj odpovídá právě podpora tvrzení, že Česko je odpadním košem starého kontinentu.

„Intenzita tohoto zjištění pro nás beze sporu určitým překvapením je, protože nemáme žádné důkazy o tom, že by Česko popelnicí Evropy bylo, a za podobné kategorické a zavádějící výroky nejsme rádi,“ dodal.

Podle něj tento názor povzbuzují kampaně, ale i vyjádření českých politiků. Stát by podle Dupala mohl zavést přísnější podmínky pro hodnocení potravin. „Problém je u nás, ne v Bruselu,“ dodal.

Vláda potraviny ošetřila v květnu

Vláda v květnu odsouhlasila novely zákonů, podle kterých zboží pod stejným obalem bude muset mít v Česku stejné složení jako v jiných evropských státech. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ale nechal možnost, aby rozdíl v kvalitě mohl u výrobků být, pokud ho obchodník nebo výrobce zdůvodní „oprávněnými a objektivními“ skutečnostmi.

Nově zakázaná praxe bude považována za nekalou obchodní praktiku s možnou pokutou až 50 milionů korun. Svaz obchodu však v předchozích měsících poukazoval na to, že to problém dvojí kvality nevyřeší, protože se dál budou vozit potraviny nižší kategorie, jen budou správně označené.

Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy je novela dobrý začátek, ale řeší to jenom půlku problému, uvedl v dubnu. „Řeší, že různé výrobky budou správně označeny, ale nezabrání tomu, aby pro každý trh měl ten západoevropský koncern různou variantu. A dvojí kvalita je pro mě především o tom, že existují různé varianty,“ řekl.

Hlavní problém podle něj počívá v tom, že západní potravinářské koncerny nepovolí českým obchodníkům koupit kvalitnější zboží pro západní trhy. „Jde o to, aby obchod dostal právo nakoupit německou nebo španělskou verzi. Potravinářské koncerny tomu brání, když to někdo z obchodníků zkusil, bylo mu jasně řečeno, že musí nakoupit variantu pro český trh. A kdyby zkusil přivézt třeba tu německou, tak mu přestanou dodávat všechno z jejich sortimentu,“ upřesnil v dubnu Prouza.

Potraviny dvojí kvality se objevují napříč celou EU

Podle studie Evropské komise, kterou úřad zveřejnil v červnu, se problém dvojí kvality potravin (tedy v různých státech Evropské unie stejně označených výrobků s odlišným složením) netýká jen zemí ve střední a východní části bloku.

Výsledky šetření ukázaly, že celkem devět procent z téměř 1400 potravinářských produktů se v různých zemích lišilo svým složením bez toho, že by byly odlišné přední části jejich obalů. Dalších 22 procent výrobků s odlišným složením mělo velmi podobné obaly.

V průzkumu v červnu odpovídalo přes 800 respondentů.