Temné Zvonařce svítá na lepší časy. Dělníci začali s opravou brněnského autobusového nádraží

Rekonstrukce autobusového nádraží Zvonařka v Brně začala. Dlouho plánovaná modernizace slibuje pohodlnější zázemí pro cestující, oprav se dočkají i nástupiště a cesty kolem, přibudou taky parkovací místa. Investor, firma ČSAD Brno, práce vyčíslil na 100 milionů korun, tři čtvrtiny pokryjí evropské dotace.

Dělníci začaly s opravou Zvonařky
Zdroj: ČT24

Čtyřicet let staré autobusové nádraží Zvonařka znají tisíce cestujících poslední roky jako tmavé a chátrající. Naděje na změnu svitla, po letech odkladů, letos. „První etapa je podhled zastřešení, který je teď dosti šedivý. Nově by měl být světlý, nasvícený led diodami,“ přiblížil předseda představenstva ČSAD Brno-město holding Antonín Grund.

Velkou proměnou prochází i prostory pod střechou. Úpravy nástupišť se po víkendu ujaly bagry a frézy stavební firmy. „Zahájili jsme práce na Zvonařce frézováním asfaltových pásů. Skrýváme horní část, která se recykluje. Následně budeme bagrovat a připravovat základy pro novou výpravní budovu, která bude stát po celé délce Zvonařky,“ popsal jednatel PS Brno Lukáš Merta.

Vizi architektů by se mělo nádraží přiblížit už koncem letošního roku. Práce proto poběží za provozu. „Budeme uzavírat vždycky dvě nástupiště na období zhruba dvou měsíců,“ řekl Merta.

Autobusové nádraží Zvonařka se změní
Zdroj: čt24

Na střeše nad nádražím vznikne šedesát parkovacích míst ke krátkodobému i dlouhodobému stání pro osobní auta, a třicet míst pro kola. Lepší spojení na nádraží nabídnou už koncem roku i tramvaje, a to po skončení prací na stavbě trati v Plotní ulici.

Rekonstrukce naopak v těchto dnech skončila na autobusovém nádraží u hotelu Grand. Opravy se dočkaly nástupiště, cestující získali novou čekárnu a přibyla tabule s odjezdy spojů a plastická mapa pro nevidomé.