TÉMA

Autobusové nádraží

Liberečtí úředníci se přestěhovali, lidé za nimi mohou jen s občankou. Bezpečnost, tvrdí majitel budovy
V Liberci se lidé bez občanského průkazu nedostanou za některými úředníky. Město od nového roku přestěhovalo přestupkovou agendu do soukromého objektu. Klienti se tak musí při vstupu na recepci prokázat dokladem s fotografií.
11. 1. 2024|ČT24
Penta může koupit autobusové nádraží Florenc. Obchod schválil antimonopolní úřad
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil investiční skupině Penta koupit prostřednictvím Real Estate pražské autobusové nádraží Florenc. Úřad o tom informoval na internetových stránkách. Penta získá celou společnost ČSAD Praha Holding, která terminál i přilehlé lukrativní pozemky vlastní. Cenu transakce firmy nezveřejnily.
22. 11. 2023|
Nádraží v Semilech je kompletně opravené. Kromě budovy už i koleje a nástupiště
Správa železnic (SŽ) dokončila rekonstrukci nádraží v Semilech. Po nádražní budově, kterou v roce 2019 opravily České dráhy (ČD), je teď zmodernizované i kolejiště, nástupiště a přibyl nový podchod. Náročnou stavbu stihla společnost Swietelsky Rail CZ dokončit v jediné stavební sezoně, stavělo se přitom za provozu, řekl generální ředitel SŽ Jiří Svoboda. Stavba přišla na 218 milionů korun a byla spolufinancována z evropských fondů.
26. 10. 2023|
V Liberci začala rekonstrukce Uranu. Nabídne zázemí pro autobusové nádraží
V Liberci začala tento týden rekonstrukce sedmipodlažní úřednické budovy Uran za 136,5 milionu korun. Opravy se dočká hlavně fasáda, která je svému okolí nebezpečná. Součástí prací je i vybudování nového zázemí pro autobusové nádraží, které se nachází v sousedství této budovy. Bude tam čekárna, pokladny, zázemí pro řidiče i veřejné toalety, řekl primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Pokud nenastanou komplikace, rekonstrukce budovy v ulici 1. máje by měla skončit za 43 týdnů, tedy na začátku léta příštího roku.
23. 8. 2023|
Zlínská Barum Rally omezí dopravu
Ve Zlíně v pátek odstartuje 52. ročník motoristické soutěže Barum Czech Rally Zlín. Akce stejně jako každý rok výrazně omezí dopravu v krajském městě i jeho okolí. Rychlostní zkouška na několik hodin uzavře Gahurovu ulici v centru města, která je hlavní přístupovou cestou na sídliště Jižní Svahy. Ovlivní to také MHD, k dispozici budou objízdné trasy, řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. Omezena bude i vlaková doprava mezi Zlínem a Otrokovicemi.
17. 8. 2023|
Autobusové nádraží v Kuřimi je hotové, přestavba stála 131 milionů korun
Necelé dva roky od začátku prací v Kuřimi na Brněnsku slavnostně otevřeli přestavěné autobusové nádraží. Jeho kompletní obnova, která zahrnovala rozšíření počtu nástupišť, vybudování zastřešení, parkoviště, kamerového systému i opravu silnic a chodníků, přišla na 131 milionů korun.
27. 6. 2023|
Autobusy budou v Heřmanově Městci dál stavět na náměstí, nový terminál za 120 milionů je příliš daleko
Až se v Heřmanově Městci otevře nový autobusový terminál, budou autobusy dál zastavovat na náměstí. Původně přitom radnice chtěla terminál postavit proto, aby náměstí ulevila. Pro obyvatele to ale bude podstatně pohodlnější, protože terminál za 120 milionů korun, který je před dokončením, vzniká docela daleko od centra. Kraj s tím, že zastávka na náměstí zůstane, souhlasí.
19. 5. 2023|
Drogy, alkohol a krádeže. Kvůli bezdomovcům jezdí na plzeňské nádraží víc policejních hlídek
Plzeň řeší bezpečnost před tamním hlavním nádražím. Bezdomovci a narkomani tam obtěžují cestující, aplikují si před nimi drogy a často tam dochází k násilnostem a krádežím. Problém řeší vedení města už několik let. Obyvatelé dokonce tvrdí, že se situace v posledních měsících zhoršila. Podle redaktorky ČT Daniely Tunklové jsou podobné problémy i na nedalekém autobusovém terminálu. Do lokality tak častěji vyrážejí strážníci i policisté.
3. 3. 2023|
Předvolební Olomouc: tématem je zchátralá tržnice i nový stadion
Vedení Olomouce složené ze čtyř stran bylo v končícím volebním období až na výjimky kompaktní a podařilo se mu i mírně snížit zadlužení města, které patří k největším v Česku. Navzdory plánům nicméně Olomouc rezignovala na dotažení nového parkovacího systému, nepodařila se ale ani slibovaná stavba nového zimního stadionu a druhé ledové plochy. Spolu s revitalizací zchátralé tržnice budou právě nedodělky z končícího volebního období tématy nadcházejících voleb a dalších čtyř let.
20. 9. 2022|Martin Laštůvka
30 let zpět: Trable autobusového nádraží na pražské Florenci
Dlouhé fronty u pokladen, nedostatečné informace, úschovna zavazadel v patře. Tak by se dalo stručně popsat Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc před 30 lety. Na výtky reagoval jeho tehdejší ředitel Kamil Veselý tím, že má dalekosáhlé plány.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
25. 7. 2022|Archiv ČT
Pražské Florenci dají novou podobu česká studia a londýnský ateliér
V soutěži na podobu autobusového nádraží na pražské Florenci a okolí zvítězil tým zahrnující česká architektonická studia UNIT architekti, A69 architekti a londýnský ateliér Marko & Placemakers. Oznámili to zástupci organizátorů a soutěžní poroty. S vítězi soutěže, kterou zadali majitelé pozemků ve spolupráci s městem, nyní magistrát připraví další studii pro změnu územního plánu nutnou k zástavbě území. Na brownfieldu mezi Masarykovým nádražím a Florencí už začala stavět společnost Penta.
1. 12. 2021|
Za usmrcení školáka udělil soud řidiči autobusu podmínku. Podle soudce za volantem nereagoval správně
Kladenský soud v úterý uložil řidiči autobusu, který ve Slaném usmrtil dítě, podmíněný trest 12 měsíců s odkladem na 24 měsíců a zákaz řízení na tři roky. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se odvolal. Devětapadesátiletý řidič se dopustil usmrcení z nedbalosti tím, že nesprávně reagoval na vzniklou situaci, uvedl v úterý soudce Štěpán Jirounek. Tragická nehoda, při které zahynul žák první třídy, se stala loni v červnu na slánském autobusovém nádraží. Při nehodě utrpěli zranění další tři lidé.
26. 10. 2021Aktualizováno26. 10. 2021, 14:51|
V Bratislavě bylo uvedeno do provozu nové autobusové nádraží. Je v podzemí pod obchodním centrem
Hlavní město Slovenska má od čtvrtka nové autobusové nádraží. Stanice Mlynské Nivy se celá nachází v podzemí pod rozsáhlým nákupním centrem. Terminál zatím odbaví tisícovku spojů denně, kapacitu má ale pětinásobnou. Původně měl fungovat už loni v létě, pandemie ale dokončení oddálila.
30. 9. 2021|
Dopravu v centru Zlína změnila uzavírka kvůli stavbě kruhového objezdu u autobusového nádraží
Kvůli výstavbě okružní křižovatky je v centru Zlína uzavřená ulice Vodní, Bartošova a Trávník. Průjezd stavbou je povolen pouze autobusům veřejné dopravy a vozidlům integrovaného záchranného systému. Uzavírka potrvá do 30. září. Opětovné otevření ulic pro auta se předpokládá od 1. října.
1. 6. 2021|
Státní zástupce obžaloval řidiče autobusu, který ve Slaném přejel chlapce
Státní zástupce obžaloval řidiče autobusu, který loni ve Slaném najel na nástupní ostrůvek autobusového nádraží, kde stáli lidé. Při nehodě zahynul sedmiletý chlapec. Policisté navrhli řidiče obžalovat z usmrcení z nedbalosti. Případem se bude zabývat kladenský okresní soud. České televizi informaci sdělil státní zástupce Ondřej Němec z Okresního státního zastupitelství v Kladně.
24. 5. 2021|Nikos Štěpánek
V Bučovicích, Slavkově a Veselí už nebudou na autobusovém nádraží informační kanceláře, nevyplatily se
Od května ukončí provoz informační kanceláře na třech jihomoravských autobusových nádražích. Důvodem je malý zájem cestujících o služby. Konec okének se dotkne ale taky školáků a seniorů, kteří si v nich vyřizovali jízdní doklady a slevové průkazky.
23. 4. 2021|
Šumperk opravil autobusové nádraží. Rekonstrukce je jedním z největších projektů v historii města
V Šumperku představili jedno z nejmodernějších autobusových nádraží v zemi. Má nová nástupiště, výpravní budovu nebo cyklověž. Stavba za zhruba 160 milionů korun patří k největším investicím v historii města. Původní autobusové nádraží bylo v havarijním stavu.
14. 1. 2021|
Řidiče i cestující čekají v Brně další problémy. Jednička urazí asi jenom polovinu trasy
Následující víkend přinese cestujícím i řidičům v Brně řadu omezení. V sobotu se kvůli rekonstrukci pro veškerou dopravu uzavře Lesnická ulice, omezení tam potrvají do konce roku. Ve stejný den začne i avizovaná dvouletá výluka tramvajové linky 1 podél Žabovřeské ulice. V neděli se pak dělníci vrátí také do okolí autobusového nádraží Zvonařka, informoval web kopemezabrno.cz.
7. 1. 2021|
Nový dopravní systém Zlínského kraje má trhliny. Chybějí čipové karty, v ohrožení jsou některá nádraží
Na začátku roku 2021 měl odstartovat Integrovaný dopravní systém Zlínského kraje, zatím ale nefunguje. Cestující nemají k dispozici čipovou kartu pro cestování regionálními vlaky a autobusy, v ohrožení jsou některá autobusová nádraží. Pozitivem je pouze vylepšený vozový park nových autobusových dopravců. Z 350 autobusů na linkách je 200 zcela nových.
4. 1. 2021|
Brněnská Zvonařka se chystá na kolaudaci. Nádraží má novou přístavbu, osvětlení a informační systém
Autobusové nádraží Zvonařka v Brně je po rekonstrukci a čeká ho zkušební provoz. Práce vyšly na víc než sto milionů korun. Nádraží obvykle denně odbaví zhruba 750 spojů, cestujících se tam během všedního dne vystřídá až osmnáct tisíc. Teď provoz kvůli vládním opatřením klesl asi na dvě třetiny.
22. 12. 2020|
Pod temnou střechu Zvonařky přivádějí dělníci světlo. Oprava brněnského autobusového nádraží se chýlí ke konci
Modernizace autobusového nádraží Zvonařka v Brně po roce spěje ke konci. Zbývá položit nový asfaltový koberec a doladit detaily na zábradlí, nástupištích a nové výpravní budově. Tu chce majitel otevřít okolo Vánoc.
7. 11. 2020|
Autobusy mají v Opavě problémy s otáčením. Řidiči musí najet navíc až šest kilometrů
V Opavě přibývá stížností na chybějící autobusové nádraží a způsob, jakým se ve městě otáčí příměstské autobusy. Od loňského června zajišťuje na Opavsku a Vítkovsku autobusovou dopravu společnost ČSAD Vsetín, minulý dopravce ale tomu novému zakázal vjezd na svou točnu autobusů. Řidiči se tak musí otáčet na kruhovém objezdu na okraji města, denně jde až o 250 autobusů.
21. 2. 2020|
Temné Zvonařce svítá na lepší časy. Dělníci začali s opravou brněnského autobusového nádraží
Rekonstrukce autobusového nádraží Zvonařka v Brně začala. Dlouho plánovaná modernizace slibuje pohodlnější zázemí pro cestující, oprav se dočkají i nástupiště a cesty kolem, přibudou taky parkovací místa. Investor, firma ČSAD Brno, práce vyčíslil na 100 milionů korun, tři čtvrtiny pokryjí evropské dotace.
28. 1. 2020|