Srážka vlaků na Teplicku způsobila škodu za padesát milionů. Plyn z cisteren se bude přečerpávat několik hodin

Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali také hasiči, jedna z lokomotiv vzplála. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpává plyn, později se přistoupí k roztržení lokomotiv. 

Nehoda dvou nákladních vlaků na Teplicku
Zdroj: Drážní inspekce

„Roztržení lokomotiv bude nejdříve zítra (úterý) dopoledne,“ řekla v pondělí mluvčí Správy železnic Nela Friebová s tím, že v pondělí pracovníky zaměstná hlavně odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Na každou cisternu jsou potřeba zhruba čtyři hodiny. „Potom se musí vykolejené vozy nakolejit a odtáhnout,“ uvedla mluvčí a dodala, že až potom bude možné lokomotivy rozdělit.

Zabezpečovací zařízení fungovalo

Nehodě zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. „Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo. Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení,“ řekl v neděli generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je i nadále přerušen. Na trati běžně jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Nehoda se stala v neděli krátce po 14:00. Vlak, který hořel, vezl propan-butan, druhý náklad s uhlím. Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit.