Na D35 u Olomouce už řidiči projedou oběma směry, ve čtvrtek se ještě bude dokončovat pruh na Brno

Na úseku dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku, který byl kvůli prasklé a zvlněné vozovce v sobotu uzavřen, byl ve středu kolem třetí hodiny odpoledne obnoven provoz ve směru z Ostravy na Brno. Řidiči tam mají k dispozici zatím jeden jízdní pruh. V opačném směru po dálnici začala jezdit auta po deváté večer. Informoval o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Původně měla být dálnice mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem zprovozněna ve čtvrtek, díky použití rychletuhnoucího betonu byla oprava poškozených míst dokončena o den dříve. Ve čtvrtek nelze podle Rýdla vyloučit ještě drobné úpravy ve směru na Brno, které už ale budou provedeny za provozu.

Vozovka na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu praskla v sobotu odpoledne. Kvůli zvlněnému povrchu tam havarovalo pět aut, deset lidí utrpělo lehčí zranění. Dálnice byla v sobotu uzavřena v obou směrech, jelikož byla poškozena i v jízdním pásu na Olomouc. Vozovka podle Rýdla praskla na 22 let starém úseku dálnice D35, která má betonový základ. Hlavní roli sehrály vysoké teploty.

Objízdná trasa od soboty vede přes Přáslavice, Kocourovec a Daskabát. Uzavřený úsek D35 v regionu výrazně komplikoval dopravu a na objízdné trase se v pracovní dny tvořily několikakilometrové kolony. Doprava značně zhoustla i v Přerově, přes který jezdí hodně řidičů, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu.