U Olomouce z horka popraskala dálnice. Pět aut havarovalo, deset lidí je zraněných

Vysoké teploty v sobotu odpoledne poškodily povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku. Dálnice tam bude v obou směrech nejméně týden zavřená, řidiči musí počítat s objízdnou trasou po vedlejších silnicích, uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Kvůli zvlněné vozovce na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice. 

Jeden z havarovaných vozů
Zdroj: ČTK/Hasiči Olomouc

Zavřený je od odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc. 

„Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí,“ řekl policejní mluvčí Hejtman, podle kterého si oprava teplem poškozené vozovky vyžádá nejméně týden.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly kolem třetí hodiny odpoledne poté, co automobily zastavovaly ve směru na Lipník kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jeden nákladní automobil v místě, kde zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl Hejtman.