Přerovský člen ODS Marek Dostál opouští stranu. Odsouzení za sexuální nátlak vadí jeho kolegům

Přerovský politik z ODS Marek Dostál, kterého v pondělí krajský soud pravomocně odsoudil za sexuální nátlak, ukončil členství ve straně. Vyhověl tak výzvě místního sdružení Občanské demokratické strany, nechal si ale mandát zastupitele s tím, že ho získal od voličů. Soud mu vyměřil roční podmínku s odkladem na dva roky a pokutu padesát tisíc korun. Dostál se ale rozhodl podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podle krajského šéfa ODS a předsedy místního sdružení Michala Záchy o situaci jednali v úterý zástupci místního sdružení ODS i klub zastupitelů. Samotný Dostál se jednání neúčastnil.

„Místní rada společně s klubem zastupitelů Marka Dostála vyzvaly, aby rezignoval na mandát člena Zastupitelstva města Přerova a ukončil své členství v Občanské demokratické straně,“ stojí v prohlášení místního sdružení ODS. 

Dostál ale rezignovat na svůj zastupitelský mandát odmítl: „Mandát člena zastupitelstva města Přerova jsem získal přímo od voličů, kteří mi dali svou důvěru v komunálních volbách. Práci zastupitele, kterou chápu jako službu občanů našeho města, kteří mi vyslovují obrovskou podporu a důvěru v této těžké době, proto budu vykonávat dál jako nezařazený.“

Dostál se podle soudu dopustil sexuálního nátlaku na servírce

Dostál se měl podle soudu dopustit sexuálního nátlaku na servírce, která pracovala v jeho podniku. V listopadu 2017 ženu pozval do svého bytu kvůli řešení jejího schodku v tržbě. V bytě ji údajně svlékl, lákal ji do sprchy a požadoval po ní, aby ho orálně uspokojila. Stejný požadavek měl mít i o několik dní později. 

Kvůli kauze loni v prosinci rezignoval na funkci přerovského radního. U soudu chtěl očistit své jméno, což se mu ale nepodařilo. Krajský soud ho za sexuální nátlak odsoudil pravomocně. Dostál ale stále tvrdí, že je nevinný, a rozhodl se podat dovolání k Nejvyššímu soudu.