Ovčáček je miláček. Nekorektní kabaret pokračuje s Babišem i Kajínkem

Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček bude mít pokračování. Tingl tangl Ovčáček miláček opět vznikl v Městském divadle Zlín. Dění na tuzemské politické scéně totiž zlínští divadelníci prý považují za natolik neodolatelný zdroj inspirace, že se k úspěšné politické satiře vrátili. Obohatí ji mimo jiné o postavu Andreje Babiše, Jiřího Ovčáčka znovu ztvární Marek Příkazký.

Ovčáček čtveráček vznikl loni v listopadu spontánně, během jednoho týdne, v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. Kabaret měl mít původně jen premiéru a derniéru, strhl ale nečekanou lavinu zájmu. Poslední představení bylo v přímém přenosu vysíláno do více než stovky kin, záznam umístilo divadlo na YouTube:

Text prvního kabaretu napsal ředitel zlínského divadla Petr Michálek. „Ovčáček miláček bude jiný, protože prostě musí, dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, ale pracovat na něm bude podobný tým jako minule,“ prozradil. I v případě nové inscenace využijí tvůrci opět jako zdroj skutečné projevy, rozhovory a tweety, jejich přepisy mají tvořit většinu scénáře. „Budeme se ho snažit aktualizovat s přihlédnutím k tomu, co se zrovna bude dít,“ přislíbil Michálek.

Přibudou i nové postavy. Vedle ministra Andreje Babiše, kterého hraje Zdeněk Julina, diváci potkají Bohuslava Sobotku, Lubomíra Zaorálka, Ivanu Zemanovou, Jiřího Kajínka, Michaelu Jílkovou nebo Michaela Kocába.

Rozhodla společná chuť vyjádřit se k absurditám kolem nás a snaha vyprovokovat diváky k tomu, aby šli k volbám. Ne volit toho, či onoho, ale aby šli hlavně volit.
Petr Michálek
ředitel Městského divadla Zlín

Premiéru bude mít Ovčáček miláček posledního srpna ve Zlíně. Vstupenky na první představení, stejně jako na první reprízu 28. září pustí divadlo do prodeje 26. června – 49 let od zrušení cenzury v Československu. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Oscar následuje diváky, od roku 2029 se přesouvá na YouTube

Na internetu a zdarma má být od roku 2029 k vidění ceremoniál cen Oscar. Prestižní filmové ocenění tak po desítkách let opouští televizní obrazovky a přesouvá se výhradně na největší on-line videoplatformu YouTube. Ostatně podobně jako spousta diváků, kteří si už zvykli sledovat filmy prostřednictvím streamovacích služeb spíš než v televizi nebo v kinech.
před 10 hhodinami

Stávka v Louvre je u konce, muzeum se zcela otevřelo návštěvníkům

Pařížské muzeum Louvre se v pátek zcela otevřelo návštěvníkům poté, co odboráři ukončili stávku za lepší pracovní podmínky pro zaměstnance a větší výdaje na jejich bezpečnost, píše agentura AFP. Stávka, do které se zapojilo nejméně tři sta zaměstnanců, trvala od pondělí.
před 15 hhodinami

UMPRUM uzavírá výstavou semestr i budovu

Výstava Artsemestr tradičně na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (UMPRUM) shrnuje klauzurní a semestrální práce studentů. Je jednou z posledních akcí v hlavní budově školy, kterou čeká od začátku příštího roku rozsáhlá rekonstrukce.
před 15 hhodinami

Spielberg opět objevuje mimozemský život. Zatím jen v upoutávce

Steven Spielberg se vrací k žánru sci-fi. Nový snímek Den odhalení sleduje reakci světové veřejnosti na objevení mimozemského života. Do kin by měl film s Emily Bluntovou v hlavní roli vstoupit v polovině června příštího roku, teď ho představila první ukázka.
před 17 hhodinami
Načítání...