U Otrokovic opět jezdí vlaky, zatím se sníženou rychlostí

Na trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem na Zlínsku už jezdí vlaky po obou kolejích.  Soupravy projíždějí sníženou rychlostí, uvedla mluvčí Správy železnic Kateřina Šubová. Po jedné koleji mohly vlaky kolem místa srážky projíždět od sobotního rána.

„Pro konsolidaci po opravě bude do středy v místě nehody snížena rychlost na 50 kilometrů v hodině,“ upřesnila Šubová.

Havarované vlaky včetně dvou vykolejených vozů se podařilo odklidit v noci na sobotu. Zhruba od 6:45 jezdily podle mluvčí vlaky na jedné z kolejí. Následovala ještě oprava druhé koleje, která byla poškozená. Vzápětí byl obnoven provoz také na druhé traťové koleji.

Nákladní vlak narazil do stojícího nákladního vlaku, který přepravoval osobní auta, v pátek kolem 1:30. Dva párové vozy stojícího vlaku po srážce vykolejily, na trati 330 spojující Přerov s Břeclaví bylo v místě nehody nutné až do sobotního rána zcela zastavit provoz. 

obrázek
Zdroj: ČT24

Událost se stala v době plánované výluky

Při srážce nikdo neutrpěl zranění, vzniklá škoda je podle Drážní inspekce 31,1 milionu korun. Mluvčí Správy železnic Nela Friebová v pátek řekla, že se událost stala v době plánované výluky, kdy bylo vypnuté traťové i staniční zabezpečovací zařízení.

„Řízení provozu v dotčeném úseku je v době výluky z Centrálního dispečerského stanoviště Přerov převedeno na místní řízení z otrokovické stanice pomocí výpravčích a dozorců výhybek. Dosavadní šetření ukazuje na selhání komunikace mezi dopravními zaměstnanci Správy železnic při plánovaném vypnutí zabezpečovacího zařízení,“ vysvětlila Friebová.

Dechové zkoušky obou strojvedoucích byly negativní. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové okolnosti nehody prověřují zlínští kriminalisté kvůli podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Během zastavení provozu na trati zavedly České dráhy pro cestující náhradní autobusovou dopravu.