Policie obvinila muže z čtyřnásobné vraždy v Loučce na Vsetínsku

Kriminalisté obvinili z čtyřnásobné vraždy jednatřicetiletého muže ze Vsetínska. Muž podle nich koncem dubna ve svém domě v Loučce na Vsetínsku usmrtil svou dvaatřicetiletou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté podle zjištění policie nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch rodinného domu. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

„Kriminalisté již spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby předložili na krajské státní zastupitelství. O uvalení vazby bude rozhodovat soud,“ uvedla mluvčí.

Policii se muže podařilo vyslechnout až v uplynulých dnech. Při explozi utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. Po zahájení trestního stíhání předložili kriminalisté spis na krajské státní zastupitelství s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. „O uvalení vazby bude rozhodovat soud,“ dodala Kyšnerová.

Těla ženy a tří dětí se po výbuchu našla v sutinách domu. Jakým způsobem zemřeli, policie nespecifikovala. Nezveřejnila ani výsledky soudních pitev nalezených těl, které se uskutečnily nedlouho po výbuchu.

Rodinný dům na jižním okraji obce, která má zhruba 800 obyvatel, explodoval 24. dubna brzy ráno. Výbuch budovu výrazně poničil, část domu se zřítila. Rodina, která v domě žila, byla podle starosty obce Jaromíra Kořístky bezproblémová. Den po výbuchu starosta řekl, že šlo o tři děti s matkou pocházející ze Slovenska a otce, který byl Čech. V domě podle něj bydleli necelé čtyři roky.