VIDEO: Chorvatští fotbaloví fanoušci napadli v Plzni policisty na koních. Házeli světlice a kovové ploty

Zprávy: Zásah policie proti fanouškům v Plzni (zdroj: ČT24)

Policisté museli ve čtvrtek večer v Plzni zasáhnout proti fotbalovým fanouškům Dinama Záhřeb, řekla policejní mluvčí Iveta Kořínková. Policie při incidentu zajistila dva fanoušky chorvatského týmu kvůli neuposlechnutí výzvy nebo pokynu policisty. Po vyslechnutí a dalších úkonech budou propuštěni. Na stadionu ve Štruncových sadech se hrálo úvodní utkání druhého kola Evropské ligy mezi Viktorií Plzeň a Dinamem Záhřeb, které skončilo 2:1.

Do Plzně přijela zhruba tisícovka příznivců chorvatského týmu. Policie nasadila desítky strážců zákona z několika krajů. Před začátkem utkání se podle neoficiálních informací někteří chorvatští fanoušci chtěli protlačit na stadion a mimo jiné házeli železné zábrany na policejní koně. Zapalovali také světlice.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová doplnila, že u potyčky zasahovali také záchranáři. „V 19:15 nám byla hlášená hromadná potyčka na fotbalovém stadionu Štruncovy sady. Z místa jsme transportovali dva muže zasažené pepřovým sprejem a jednoho muže s lehkým zraněním dolní končetiny,“ popsala.

Policie celý den sledovala pohyb příznivců obou klubů po městě. Chorvatští fanoušci se během dne zdržovali zejména v restauracích a barech kolem centrálního náměstí. První incident se stal už v noci na čtvrtek. V jednom baru, kde byli chorvatští fanoušci, se kolem 2:00 strhla potyčka asi 30 lidí. „Dva lidé utrpěli zranění, policie na místě zajistila devět zahraničních fanoušků,“ řekla Kořínková.