Spadlý strom zastavil vlaky na trati mezi Stráží nad Ohří a Perštejnem. Obnovení se čeká až v noci

Provoz na dvoukolejné železniční trati mezi Stráží nad Ohří na Karlovarsku a Perštejnem na Chomutovsku ráno zastavil spadlý strom, který poškodil troleje. Obnovení dopravy Správa železnic (SŽ) očekává až v noci na sobotu. Původně odhadovala, že by se mohla trať zprovoznit po 9:00. Podle webu Českých drah (ČD) do spadlého stromu narazil osobní vlak, nikdo se nezranil, oprava soupravy ale bude nákladná. Škodu na trati odhaduje SŽ na sedm milionů korun. Omezení je na hlavní trase mezi Chebem a Chomutovem. Dopravu v úseku po nehodě zajišťují náhradní autobusy.

Podle ČD do spadlého stromu krátce po 05:30 narazil osobní vlak. „Po srážce vlaku se stromem u Stráže nad Ohří se naštěstí nikomu nic nestalo. Došlo však ke značnému poškození motorového vozu RegioShark. Jeho návrat na tratě bude trvat delší čas a oprava bude nákladná,“ napsal dopravce na Twitteru. „Poškozená je kabina, čelní sklo, automatické spřáhlo,“ popsal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Výši škody ještě dopravce nestanovil.

Náhradní autobusy jezdí mezi stanicemi Stráž nad Ohří a Perštejn. Přestoupit do nich musejí cestující z rychlíků, které podle webu Českých drah nabírají zpoždění v desítkách minut. Náhradními autobusy musejí jezdit i cestující z osobních vlaků.

„Rozsah poškození je zásadní a velký,“ uvedl ke škodám na trolejích mluvčí SŽ Jan Nevola. Vlaky se proto na trať budou podle něj moct vrátit až kolem půlnoci. Poškozeno je podle Nevoly zhruba sto metrů trakčního vedení nad oběma kolejemi, odhad škody je sedm milionů korun. „Po 18:00 bychom měli znát přesnější termín obnovení provozu,“ dodal.

Podle mluvčí policie Ústeckého kraje Miroslavy Glogovské vlak narazil do stromů v katastru obce Okounov. „Případem se policie zabývá, aby objasnila příčinu pádu stromů. Podle prvotního ohledání ale šlo zřejmě o poryv větru, který vyvrátil stromy. Některé spadly na elektrickou trakci, některé na koleje. Stromy byly ale vyvráceny i s kořeny, takže zřejmě nešlo o zavinění osobou,“ sdělila.

Už druhá nehoda na stejné trati za posledních pár dní

Provoz na stejné trati mezi Chebem a Chomutovem v noci na středu na zhruba sedm hodin zastavila nehoda, při které mezi zastávkami Cheb a Tršnice narazily na železničním přejezdu osobní a spěšný vlak do osobního auta. Nikdo se nezranil. Chebští kriminalisté věc vyšetřují jako podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, uvedla ve čtvrtek policie.

Padesátiletý řidič totiž s osobním vozem uvázl v kolejišti, auto se snažil vyprostit, ale věc nenahlásil na tísňovou linku 112. Ten, kdo uvázl na železničním přejezdu, by měl nahlásit na linku číslo přejezdu, které je na zadní straně skříně závor nebo na zadní straně výstražného kříže v případě, kdy tam závory nejsou.  

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Unikátní gondolový most propojí břehy Mže v Plzni

V Plzni-Malesicích překlene řeku Mži samoobslužný gondolový most (transbordér). Pěším a cyklistům umožní pohodlnější cestu z centra města do okolních obcí, aniž by museli využívat frekventovanou silnici. Most bude zároveň architektonickým unikátem – obdobná stavba zatím v Česku stojí pouze jediná, a to u Chrastavy na Liberecku.
před 8 hhodinami

Sestra v akci má i v plzeňském muzikálu energie dost

Jako druhé v Česku uvádí plzeňské Divadlo J. K. Tyla muzikál Sestra v akci. V hlavní roli temperamentní zpěvačky, která převrátí poklidný klášterní život vzhůru nohama, se střídají členky muzikálového souboru Charlotte Režná a Eva Staškovičová. Příběh je známý z amerického filmu s herečkou Whoopi Goldbergovou.
před 9 hhodinami

Policie kvůli pádu lanovky na Ještěd navrhla obžalovat tři lidi a firmu

Policie ukončila vyšetřování pádu lanovky na Ještěd. Navrhla obžalovat tři lidi a jednu právnickou osobu z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, řekl náměstek okresní státní zástupkyně Kamil Látr. Všem obviněným hrozí trest od tří do deseti let vězení. Tragická nehoda se na visuté lanovce v Liberci stala v říjnu 2021, při pádu jedné z kabin zemřel průvodčí. České dráhy (ČD), které lanovku dřív vlastnily, s obviněním nesouhlasí a jsou připraveny se proti němu bránit, zopakoval mluvčí ČD Petr Šťáhlavský dřívější vyjádření dopravce.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Na jihu Moravy je nejvíc případů žloutenky v zemi

Situace kolem virové hepatitidy A v Jihomoravském kraji zůstává podle hygieniků nepříznivá. Od začátku roku přibyly stovky případů a kraj letos překonal Prahu, která měla loni nejvíce nemocných. V důsledku onemocnění zemřelo v Česku od ledna 2025 do února 2026 celkem 42 lidí, z toho šest na jižní Moravě. Epidemie však podle odborníků postupně slábne.
před 10 hhodinami

Když se hmota stává průhlednou na výstavě antroposofistů

Galerie výtvarných umění v Chebu připravila výstavu Pražská antroposofická moderna 1907–1953. Samotná instalace stejně jako opulentní monografie jsou objevné. Ne že by nebyl dostatek informací o antroposofii jako takové, ovšem až tolik se neví o výtvarných projevech antroposofistů, a navíc v Praze. A to nejen o těch před válkou, ale i za nacistické okupace a po komunistickém převratu.
před 15 hhodinami

Požárů elektrokol a elektrokoloběžek přibývá. Pozor na chyby spojené s nabíjením

Počet požárů elektrokol a elektrokoloběžek v Česku roste. Zatímco ještě v roce 2019 hasiči řešili jen tři případy, loni už jich bylo 125. Nejčastější příčinou bývá technická závada spojená s elektrickým zkratem, často při nabíjení.
před 20 hhodinami

Silničáři začali v Mikulově opravovat most na hlavním tahu do Rakouska

Řidiči musejí v Mikulově na Břeclavsku počítat s dopravním omezením na hlavním tahu do Rakouska. Silničáři opravují most přes železniční trať. Provoz zůstává zachován v obou směrech, doprava je ale svedena do zúžených jízdních pruhů a místem je možné projíždět pouze padesátikilometrovou rychlostí. Hotovo má být do konce května. Náklady jsou vyčísleny na 9,5 milionu korun bez DPH.
2. 3. 2026Aktualizováno2. 3. 2026

Na trati Plzeň–Klatovy začala výluka. Aplikace hlásí chyby při nákupu jízdenek

Na železniční trati mezi Plzní a Klatovy začala téměř čtyřměsíční výluka související se stavbou obchvatu Přeštic. Řadu spojů v celé délce nahradily autobusy. Cestující se však musí připravit na drobné komplikace. Dopravce například přemístil některé zastávky, což způsobilo chyby v mobilní aplikaci pro nákup jízdenek.
2. 3. 2026
Načítání...