Mezi závorami přejezdu ve Studénce opět uvázlo auto. Vybudování podjezdu se komplikuje

Mezi závorami přejezdu ve Studénce na Novojičínsku, kde v roce 2015 nepřežili srážku vlaku s kamionem tři lidé, opět uvázlo auto. Policie pátrá po řidiči, pravděpodobně Polákovi, který na přejezd vjel na červenou. Pak se závory zavřely a těsně kolem něj projel rychlík spojující Bohumín s Brnem. Přejezd patří mezi nejnebezpečnější v zemi. Situaci tam by měla změnit jeho rekonstrukce a vybudování podjezdu.

Podle kamerových záznamů policie zjistila, že menší nákladní vůz červené barvy měl pravděpodobně polskou registrační značku. „Řidič před železničním přejezdem 6. června přibrzdil, poté však i přesto, že bylo v provozu výstražné zařízení, vjel na koleje. Před vozem i za ním se téměř okamžitě sklopily závory,“ popsal mluvčí novojičínské policie René Černohorský. Dodal, že po necelé minutě projel za zadní částí nákladního automobilu vlak společnosti Regiojet. Jakmile se závory zvedly, vůz z místa odjel.

Novojičínští kriminalisté nyní po řidiči pátrají. „Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění totožnosti řidiče, mohou lidé policii předat prostřednictvím linky 158,“ řekl Černohorský.

Podobné přestupky policie na tomto přejezdu řeší často. Od začátku loňského ledna do pondělí jich zaznamenali dvanáct. Jednalo se o řidiče, chodce i cyklisty. Naposledy například letos v březnu, kdy kamion uvázl přímo pod závorou, která zůstala na kabině vozu.

Tragicky skončila v roce 2015 snaha polského řidiče ušetřit trochu času. Na přejezd vjel, v kolejišti jej uvěznily závory a do kamionu pak narazil vlak Pendolino. Tři lidé zemřeli, dvě desítky dalších utrpěly zranění. Soud řidiče poslal na 8,5 roku do vězení.

Situaci tam by měla změnit rekonstrukce přejezdu a vybudování podjezdu. Náklady na chystaný projekt se odhadují na 750 milionů korun. Přípravu ale komplikují výkupy pozemků.