Mezi Skuhrovem a Habry začala oprava hlavního tahu, auta jezdí kyvadlově

Na hlavním tahu I/38 mezi Skuhrovem a městem Habry na Havlíčkobrodsku začali stavbaři opravovat vozovku. Auta projíždějí kyvadlově. Opravy devíti kilometrů silnice by měly být hotové příští rok koncem května.

Rekonstrukce silnice začala u Skuhrova. „Budeme postupovat po etapách, které mají osm set až devět set metrů. Vždycky samozřejmě musíme respektovat křižovatky, důležitá křížení a napojení mikroregionu,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Na dotaz, proč stavební práce začínají na podzim, uvedl, že na takto vytížené tranzitní trase opravy zatíží řidiče prakticky kdykoliv během roku. Stanovení objízdných tras by podle Rýdla nemělo smysl, protože těžkou dopravu není možné vést přes okolní vesnice a silnice nižších tříd.

Koroze, trhliny, vyjeté koleje

Silnice vede přes Vysočinu ze Středočeského kraje na jižní Moravu a k hranicím s Rakouskem. Stavbaři budou pracovat v úseku, který je mezi Havlíčkovým Brodem a středočeskou Čáslaví. Podle posledního sčítání dopravy mezi Skuhrovem a Habry denně projíždí okolo devíti tisíc vozidel, třetina je nákladních. Ve vozovce se podle diagnostického průzkumu prokázala hloubková koroze, jsou tam trhliny, vyjeté koleje a výtluky, informovalo ŘSD. Opravy provádí Společnost pro výstavbu I/38 Habry – Skuhrov tvořená firmami PORR a Silnice Čáslav.

Na silnici mezi Habry a Skuhrovem letos nechalo ŘSD opravit také most u Skuhrova a další u obce Kámen, kde kvůli tomu byl také zaveden kyvadlový provoz, v říjnu už tímto úsekem budou auta jezdit v obou směrech.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Policie zasahovala v budově pražského magistrátu, zadržela dva lidi

Policie v úterý zasahovala v budově pražského magistrátu ve Škodově paláci. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala na dotaz ČTK odpoledne uvedl, že policie zatím nikoho neobvinila. Kriminalisté podle mluvčího pražské policie zadrželi dva lidi. Zajímali se o odbor pozemních komunikací, mimo jiné o jeho šéfa Aleše Krejču, uvedl server Novinky.cz. Policisté podle Seznam Zpráv prověřují, zda se uplácelo v souvislosti s projektovými dokumentacemi při podání žádostí na odbor pozemních komunikací.
včeraAktualizovánopřed 12 hhodinami

OKD začala zasypávat Důl ČSM. Likvidace čtyř jam potrvá zhruba dva roky

Firma OKD začala zasypávat Důl ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Hlušinu bude dopravovat do hloubky zhruba jednoho kilometru po dobu jedenácti dnů. Celkem je potřeba zlikvidovat čtyři jámy. Těžba v posledním černouhelném dole v Česku skončila letos v únoru.
před 13 hhodinami

Na staré skládce má vzniknout recyklační centrum. Obec se obává další zátěže

Vybudování recyklačního centra v Ledcích u Plzně odmítá vedení obce i část místních obyvatel. Navážení zeminy a budoucí provoz recyklační linky by podle nich mohly zvýšit ekologickou zátěž, ohrozit kvalitu podzemních vod nebo způsobit větší hluk a prašnost. Investor ujišťuje, že postupuje v souladu s platnou legislativou.
před 14 hhodinami

Podvodníci vylákali desítky milionů ze Správy nemovitostí Hradec Králové

Podvodníci připravili Správu nemovitostí Hradec Králové asi o 46 milionů korun, oznámila v pondělí hradecká radnice s tím, že jde o předběžně vyčíslenou částku. Podle úterního vyjádření policie jde o rekordní sumu vylákanou použitou formou útoku. Peníze podvodníkům na účty v minulém týdnu poslala zaměstnankyně, a to bez vědomí vedení této příspěvkové organizace, kolegů a města. Podlehla nátlaku podvodníků, kteří se vydávali za policisty a pracovníky České národní banky.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Odbory pražského letiště vyhlásily stávkovou pohotovost. Obávají se nástupu Lašáka do vedení

Pět odborových organizací, které působí na pražském letišti, vyhlásilo stávkovou pohotovost kvůli výběru Radomíra Lašáka na pozici předsedy představenstva Letiště Praha. Odborové organizace Letiště Praha a ČSA Handling v předchozích dnech vyzvaly premiéra Andreje Babiše a ministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO), aby výběr Lašáka na zmíněný post přehodnotili. Podle ministryně nejsou obavy odborů z jeho jmenování namístě. Chod letiště prozatím zůstává bez jakýchkoli omezení.
včeraAktualizovánopřed 15 hhodinami

Centrum Prahy je památkovou rezervací už 55 let

Před pětapadesáti lety, 21. července 1971, se historické jádro Prahy stalo městskou památkovou rezervací. Šlo o klíčové rozhodnutí tehdejší vlády, které sice zachránilo stovky unikátních budov před demolicí, zároveň ale přineslo také výzvu, jak skloubit ochranu památek s moderním životem ve městě.
před 17 hhodinami

VideoSečteno: Olomoucký kraj

Seriál Sečteno napříč republikou mapuje témata, která by mohla rezonovat v kampani před volbami do zastupitelstev obcí 9. a 10. října 2026. V úterý 21. července se věnoval Olomouckému kraji.
před 17 hhodinami

Sovy hynou v trubkách i nádržích. Ornitologové varují před technickými pastmi

Kostry sedmi sov pálených našli ornitologové ve svisle postavených trubkách v zemědělské usedlosti na Mostecku. Upozorňují, že podobné technické pasti každoročně usmrtí řadu ptáků i dalších živočichů. Nebezpečné jsou také odkryté nádrže, sudy, okapy nebo šachty.
20. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.