Brněnští řidiči se potýkají s kolonami kvůli stavbě okruhu. Komplikace potrvají do pátku

Na dopravní komplikace se tento týden musí připravit řidiči v Brně. U Tomkova náměstí je kvůli stavbě další části velkého městského okruhu od soboty omezený průjezd. Ulicí Provazníkova projedou řidiči do pátku jen jedním pruhem v každém směru.

Řidiči, kteří se ráno vydali v Brně na cestu Provazníkovou ulicí přes Svitavu, čekalo dlouhé zdržení v kolonách. Kvůli stavbě velkého městského okruhu silničáři začali napojovat provizorní most, aby poté mohli začít bourat polovinu starého, proto se jezdí již od soboty jen ve dvou místo ve čtyřech pruzích. Vozidla MHD se podle dopravního podniku zpožďovala o deset až pětadvacet minut, stejné zdržení čekalo řidiče.

Komplikace potrvají do pátku

Policisté podle mluvčího Davida Chaloupky pomáhají usměrňovat dopravu. „Kolony jsou ovšem při současné intenzitě provozu nevyhnutelné,“ poznamenal. Podle něj byly ráno větší problémy ve směru ze Židenic na Tomkovo náměstí, v největší špičce trval průjezd až hodinu, v opačném směru zhruba polovinu času. „Odpoledne se dá očekávat, že problémy budou větší zase v opačném směru. Uvidíme v dalších dnech, jestli bude situace lepší, až si řidiči vyhodnotí, jestli se jim vyplatí stát tak dlouho v koloně,“ řekl Chaloupka. 

Současný stav potrvá až do pátku, než se napojí provizorní most, od soboty se bude zase jezdit ve dvou pruzích v každém směru. Kolony se tvoří jak na velkém městském okruhu z obou směrů, tak na Dukelské třídě, na Valchařské, Karlově, Marie Kuncové a Rokytově. Někteří řidiči se dotčený úsek snaží objet po Bubeníčkově a Cejlu, kde se ale také čeká v pomalu se pohybující koloně od Staré osady až ke křižovatce s Vranovskou.

Zdržení v MHD se týká tramvajové linky 4 a autobusových linek 44, 57, 72, 75, E75 a 84. Kvůli stavbě je v okolí od soboty změněno několik tras linek MHD, protože trolejbusy 25 a 26 nyní z Merhautovy zajíždějí do Vozovny Husovice.

Stavba velkého městského okruhu na Tomkově náměstí a dál směrem pod Vinohrady bude trvat do roku 2024.

Mimoúrovňová křižovatka VMO
Zdroj: www.brno.cz

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Jihomoravský kraj

Slibované čínské lázně u Pasohlávek stojí stále jen na papíře

Zatímco budova krajského Sanatoria Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku je po zhruba dvou letech prací téměř hotová, na blízkém pozemku určeném pro stavbu lázeňského komplexu se nic neděje. Česko-čínskou firmu RiseSun, která tam má lázně vybudovat, nejspíš čeká pokuta. V roce 2019, kdy od kraje pozemky kupovala, se totiž zavázala dokončit lázeňský areál do sedmi let.
před 9 hhodinami

Silničáři o víkendu strhnou v Brně most na D1, zavřou Kaštanovou ulici

Silničáři budou o víkendu v Brně demolovat další most na dálnici D1. Zatímco uplynulý víkend šlo o most přes dálnici D2, tentokrát přijde na řadu most přes Kaštanovou ulici. Ta propojuje Brno s okrajovými částmi Brněnské Ivanovice a Tuřany a slouží jako důležitá výpadovka na jihovýchod města. Ulice bude uzavřená od pátečního pozdního večera do pondělního rána.
před 17 hhodinami

Vláda chce podpořit výrobu léků v Česku. Chybí lidé, varují firmy

Vláda chce podpořit výrobu léků v tuzemsku a zároveň přilákat zahraniční investory. Důvodem jsou hlavně opakované výpadky některých medikamentů. Podle zástupců farmaceutických firem ale v Česku není dostatek kvalifikovaných pracovníků. A za nízké považují také úhrady, které zdravotní pojišťovny za léčiva platí.
včera v 06:30

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
15. 1. 2026

Předávali si mě jako ošatku, popsal muž záchranu z jeskyně

Jedno špatné došlápnutí v jeskyni Svážná studna v Moravském krasu o víkendu stačilo k tomu, že si zkušený speleolog a také dobrovolný hasič Václav Adamec vyzkoušel fungování záchranného systému z druhé strany. Vysvobodit se ho se zlomenou holení v neděli podařilo po více než dvaceti hodinách. Adamec se nyní zotavuje a o zkušenosti vypráví: „Ani na chvíli nešla úvaha, že bych se nahoru nedostal.“
14. 1. 2026

Stát musí kvůli hluku ze silnice zaplatit muži odškodnění

Stát musí Liboru Dolákovi z Brna-Bosonoh zaplatit 150 tisíc korun jako odškodnění za to, že musel kvůli rozhodnutí jihomoravské krajské hygienické stanice snášet zvýšený hluk z dopravy. Hygienici totiž v roce 2016 vydali pro silnici druhé třídy, která vede paralelně s dálnicí D1 na okraji Brna, hlukovou výjimku. Brněnský soud ji ale o dva roky později jako nezákonnou zrušil.
14. 1. 2026

Lidé vyrážejí na zamrzlé plochy. Na některé se ale vstupovat nesmí

Zamrzlé vodní plochy v posledních dnech lákají řadu lidí k bruslení. Ne vždy jsou ale pro tuto činnost vhodné, nejen z hlediska bezpečnosti, ale i ochrany přírody. Vstup je zakázaný například na chráněné části vodního díla Nové Mlýny. Bruslit se nesmí ani na Znojemské vodní nádrži, která je zdrojem pitné vody a zároveň leží v klidovém území národního parku Podyjí. Naopak chráněná krajinná oblast Soutok plánuje změnu úředního statusu zámeckého rybníka v Lednici.
12. 1. 2026

V Brně na hlavním nádraží vykolejila lokomotiva, provoz byl omezen

Provoz na brněnském hlavním nádraží je po částečném vykolejení lokomotivy znovu obnovený, omezení skončilo před 16:00. Lokomotiva ráno částečně vykolejila při posunu. Většina dálkových spojů jela odklonem podobně jako regionální vlaky, které v některých úsecích ale nahradily i autobusy. Novinářům to sdělil mluvčí Správy železnic pro mimořádnosti Martin Kavka a na webu o tom informovaly České dráhy. Podle Kavky ve vykolejené soupravě necestovali lidé.
11. 1. 2026Aktualizováno11. 1. 2026
Načítání...