Bohumínská nemocnice má všechny ambulance pod jednou střechou. Budova stála 68 milionů

Bohumínská městská nemocnice ve čtvrtek otevřela novostavbu ambulantního traktu za zhruba 68 milionů korun. Dosud museli pacienti kvůli jednotlivým vyšetřením přecházet mezi budovami. Nyní najdou vše pod jednou střechou, řekl ředitel nemocnice Svatopluk Němeček. Investorem nové budovy v areálu nemocnice bylo město Bohumín.

„Celá idea vznikla tak, že jsme se rozhodli, že ambulance různých odborností, které byly po celé nemocnici a mnohdy mezi lůžkovými odděleními, sjednotíme na jedno místo a napojíme na stávající umístění CT přístroje,“ uvedl Němeček.

Kromě centrální recepce s příjmem a vyvolávacím systémem jsou v novém ambulantním pavilonu například interní a chirurgické ambulance, pracoviště endoskopických zákroků, expektační pokoj, sádrovna, rentgen a ultrazvuk.

Součástí investice je i parkoviště s padesáti místy tak, aby pacienti měli bezproblémový příjezd k ošetření. „V této fázi jde vlastně o ambulance, které už v nemocnici byly, nově je tady ambulance se sálkem pro plastického chirurga,“ upřesnil ředitel.

Němeček dodal, že díky přesunu některých pracovišť se nemocnici uvolnily prostory. V místě, kde dosud byly rentgenové vyšetřovny, by nemocnice ráda zřídila trakt pro jednodenní chirurgii. Interní ambulance by pak měla nahradit lůžka dlouhodobé intenzivní péče. 

Nemocnice se chce více soustředit právě na ambulantní péči

Nový ambulantní trakt se začal stavět v červenci 2021 a první pacienti ho začnou využívat v pondělí. Městská nemocnice ve zhruba jednadvacetitisícovém Bohumíně patří k menším zdravotnickým zařízením. Loni v ní bylo hospitalizováno 3172 pacientů a ambulantně ošetřeno 37 610 lidí.

„Patříme určitě k menším zařízením, právě proto se chceme zaměřit na moderní trendy, chceme se více soustředit na ambulantní péči. Chceme se připravit právě na tu jednodenní chirurgii, protože si myslíme, že to je cesta. Areál má šest hektarů a je tady ještě spousta volných ploch, a navíc jsme dvě minuty od dálnice. To považujeme do budoucna za obrovskou výhodu a prostor pro nové věci,“ uvedl Němeček.

Výhodou je podle něj i blízkost Polska. „Lidé tam jsou připraveni i z hlediska hotovostních plateb spoustu věcí realizovat, takže to vidíme jako další obrovský potenciál.“ V plánu má nemocnice podle něj i výstavbu LDN s dalším zázemím za více než 200 milionů korun.

Investice města

Podle starosty Petra Víchy (ČSSD) město do nemocnice investuje dlouhodobě. Hradilo i výstavbu ambulantního traktu. Vícha připomněl, že ve všech městských anketách zaměřených na potřebné investice dlouhodobě vítězí právě investice do zdravotnictví a městské nemocnice.

„V roce 1996 nemocnice spadala pod okresní úřad, a protože v okrese je šest nemocnic, tak jim tehdy připadala zbytná a chtěli se jí zbavit. To jsme samozřejmě nechtěli, tak jsme si ji převzali a od té doby ji trvale podporujeme. Už jsme do ní za ty roky vložili asi půl miliardy korun,“ řekl. Dodal, že město je připraveno nemocnici nadále finančně podporovat.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Ředitel Nemocnice Na Františku Erhart po obviněních rezignoval

Ředitel pražské Nemocnice Na Františku (NNF) David Erhart oznámil rezignaci na funkci kvůli obviněním, které tento týden zveřejnil server Seznam Zprávy. Učinil tak na pátečním jednání radních Prahy 1, informovala mluvčí městské části, jež nemocnici zřizuje. Obvinění, mimo jiné z bossingu, Erhart odmítl. Rada schválila, že v nemocnici nechá udělat externí forenzní audit a plánuje i trestní oznámení.
před 20 mminutami

Volné pokoje v okolí Nového Města na Moravě před biatlonovým SP rychle ubývají

Hotely, penziony a další ubytovací zařízení na Vysočině se v souvislosti s blížícím se Světovým pohárem v biatlonu rychle plní. Podle dat Booking.com je už osmdesát procent ubytovacích kapacit od 22. do 25. ledna v okolí Nového Města na Moravě plných. Volná lůžka najdou návštěvníci také na webu světového poháru. Část fanoušků ale bude na závody dojíždět auty. Pro ty budou podle organizátorů vyhrazená parkoviště.
před 3 hhodinami

Silničáři o víkendu strhnou v Brně most na D1, zavřou Kaštanovou ulici

Silničáři budou o víkendu v Brně demolovat další most na dálnici D1. Zatímco uplynulý víkend šlo o most přes dálnici D2, tentokrát přijde na řadu most přes Kaštanovou ulici. Ta propojuje Brno s okrajovými částmi Brněnské Ivanovice a Tuřany a slouží jako důležitá výpadovka na jihovýchod města. Ulice bude uzavřená od pátečního pozdního večera do pondělního rána.
před 3 hhodinami

Vláda chce podpořit výrobu léků v Česku. Chybí lidé, varují firmy

Vláda chce podpořit výrobu léků v tuzemsku a zároveň přilákat zahraniční investory. Důvodem jsou hlavně opakované výpadky některých medikamentů. Podle zástupců farmaceutických firem ale v Česku není dostatek kvalifikovaných pracovníků. A za nízké považují také úhrady, které zdravotní pojišťovny za léčiva platí.
před 10 hhodinami

Ve zbraňové amnestii zatím lidé odevzdali stovky zbraní, náboje i granát

V takzvané zbraňové amnestii lidé v Česku od začátku roku odevzdali policii už přes dvě stovky zbraní a více než dva tisíce kusů střeliva. Někdy jde i o kuriozní případy. Například v Královéhradeckém kraji přinesl jeden z oznamovatelů na služebnu torzo granátu. Zbraňová amnestie platí od 1. ledna do konce června. Lidé při ní mohou beztrestně odevzdat nebo legalizovat nelegálně držené zbraně či střelivo.
před 11 hhodinami

S vyproštěním uvázlého kamionu v centru Prahy pomáhali hasiči i policisté

Spoléhal se na navigaci a skončil až v úzké ulici pod Pražským hradem. S vyproštěním uvázlého kamionu pomáhali hasiči i policisté. Ti jen v Praze řeší podobné situace každý měsíc – často proto, že řidiči nerespektují značení a slepě následují navigace. Řidič projel zákaz a úzkou Nerudovou ulicí vyjel až nahoru – jen pár desítek metrů od schodiště k Pražskému hradu. Když se snažil vycouvat, naboural do zaparkovaného auta. Pak si na pomoc zavolal policisty.
před 21 hhodinami

Policisté zadrželi dospívajícího kvůli pokusu o vraždu v Praze, píší Novinky.cz

Policisté vyšetřují pokus o vraždu v Praze, podezřelým je šestnáctiletý chlapec. Uvedl to server Novinky.cz. Napadeným je zhruba šedesátiletý muž bez domova, kterého útočník pobodal. Podezřelý skončil ve vazbě.
před 21 hhodinami

I v Ostravě zůstává Idiot obrazem společnosti

Jeviště Národního divadla moravskoslezského patří knížeti Myškinovi, hlavnímu hrdinovi románu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Nová jevištní dramatizace vznikla přímo pro ostravskou scénu.
včera v 17:00
Načítání...