Přibylo 241 případů covidu, šíření nákazy mírně zrychluje

V pondělí v Česku přibylo 241 potvrzených případů onemocnění covid-19, o 33 více než před týdnem. Za posledních sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel v průměru 13 nových případů nákazy, zatímco v pondělí to bylo 12. Mírně naopak kleslo reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného.

On-line přenos

Koronavirus – srpen

 • 22:48

  Čína chce letos poskytnout světu dvě miliardy dávek vakcín proti covidu-19, 100 milionů rozvojovým zemím, řekl prezident Si Ťin-pching na půdě OSN.

 • 18:03

  Kuba obnoví prezenční výuku na školách, až naočkuje proti covidu-19 studenty a školáky. Uvedla to dnes ministryně zdravotnictví Ena Elsa Velázquezová. 

 • 17:21
  Česko

  Liberecká střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická se jako jediná škola v Libereckém kraji zapojí do testování kombinované prezenční a on-line výuky v Česku. Zúčastní se projektu ministerstva školství, který má ověřit, zda by se žáci a studenti mohli běžně učit střídavě ve škole a on-line z domova.

Nejvíce se nemoc v posledních dnech šíří v Praze, kde na 100 tisíc obyvatel připadá za poslední týden 28 nově odhalených případů infekce. Následuje Středočeský kraj s 16 případy a Jihočeský s 15 případy. Naopak nejnižší incidenční číslo má Královéhradecký kraj. Na 100 tisíc obyvatel tam připadá pět nových případů za poslední týden.

Počet hospitalizací lidí s prokázaným covidem zůstává nadále nízký. V pondělí bylo v nemocnicích 53 pacientů s covidem, z toho osm v těžkém stavu. V mezitýdenním srovnání klesl počet hospitalizací o 14, pacientů v těžkém stavu je o třetinu méně.

Reprodukční číslo se šestý den v řadě drží nad hodnotou jedna, což znamená, že šíření epidemie zrychluje. Pro úterý kleslo z pondělních 1,06 na 1,05.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru. Většina nakažených se vyléčila, 30 404 lidí s prokázanou nákazou zemřelo. V srpnu do statistik přibylo zatím 26 úmrtí.