Komise vylosovala čísla pro krajské volby. „Šťastná“ sedmička připadla STANu, třináctka Zeleným

Státní volební komise vylosovala čísla, která budou mít jednotlivé kandidátní listiny v nadcházejících krajských volbách. Vládní ANO bude mít 50, jeho menší koaliční partner ČSSD 45, opoziční ODS zamíří do voleb s číslem 33. Číslo 7 považované za šťastné přiřkla komise parlamentnímu hnutí STAN, „nešťastnou“ třináctku Zeleným.

Do krajských voleb se přihlásilo 85 různých uskupení, v žádném kraji ale nenaleznou voliči v obálce tak vysoký počet volebních lístků. Kromě samostatných stran či politických hnutí kandidují také různé koalice sestavené pro konkrétní kraj. Jejich členové potom v dalších krajích kandidují samostatně nebo v jiné koalici. Tím se celkový počet kandidátek zvyšuje. V minulých krajských volbách jich v součtu bylo ještě více – 89.

Ze stran zastoupených v Poslanecké sněmovně se v rámci volebních koalic pokusí získat hlasy TOP 09, která v žádném kraji nekandiduje samostatně, tudíž figuruje pod různými čísly. Samostatně naopak budou ze sněmovních stran kandidovat ve všech regionech ANO, kterému losování přiřklo číslo 50, Piráti s číslem 19, SPD s 16 a KSČM s 63. ODS bude mít tam, kde kandiduje samostatně, číslo 33, ČSSD 45, KDU-ČSL 12 a STAN 7.

Jestliže sedmička je občas označována za „šťastné“ číslo, za jeho opak bývá považována třináctka. Tu vylosovala komise Zeleným. S číslem 1 jde do voleb hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita, nejvyšší číslo 85 připadlo uskupení Pro KRAJinu, které kandiduje pouze v Libereckém kraji.

Liberecký kraj je zároveň jediný, kde vítězství neobhajuje celostátní strana, nýbrž místní hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Kandidovat bude s číslem 20.

Čísly budou označeny hlasovací lístky volebních uskupení, která je mohou využít také ve volební kampani. Samotné hlasování proběhne 2. a 3. října. Souběžně s krajskými volbami bude ve třetině republiky i první kolo senátních voleb. Druhé kolo má následovat o týden později.

  • 1 BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
  • 2 Strana konzervativní pravice – Řád národa
  • 3 Čistý a lepší sever
  • 4 SPOLU PRO KRAJ – Osobnosti kraje, ČSSD a Zelení
  • 5 Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
  • 6 TRIKOLORA – SOUKROMNÍCI – NEZÁVISLÍ
  • 7 STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
  • 8 Trikolóra hnutí občanů a Strana soukromníků České republiky
  • 9 KDU-ČSL, ADS A NESTRANÍCI – KOALICE PRO PLZEŇSKÝ KRAJ
  • 10 Strana pro otevřenou společnost
  • 11 ODS a TOP 09
  • 12 KDU-ČSL
  • 13 Strana zelených
  • 14 Moravská a Slezská pirátská strana
  • 15 VÝCHODOČEŠI
  • 16 Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • 17 Koalice pro Pardubický kraj
  • 18 Národní demokracie
  • 19 Česká pirátská strana
  • 20 Starostové pro Liberecký kraj
  • 21 PIRÁTI a STAROSTOVÉ
  • 22 Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti
  • 23 VIZE – národní socialisté
  • 24 STOP rouškám a likvidaci ekonomiky
  • 25 Pro TOP Vysočinu
  • 26 VOK – Volba pro kraj s podporou hnutí Karlovaráci
  • 27 Starostové pro Vysočinu
  • 28 VOK – Volba pro kraj
  • 29 Občanská demokratická strana s podporou TOP 09
  • 30 3PK – Pro prosperující Pardubický kraj
  • 31 TRIKOLÓRA – SOUKROMNÍCI 
  • 32 Koalice pro Královéhradecký kraj – KDU-ČSL – VPM – Nestraníci
  • 33 Občanská demokratická strana
  • 34 Zdraví Sport Prosperita
  • 35 Dělnická strana sociální spravedlnosti – Čistý kraj – Bez ubytoven zahraničních dělníků!
  • 36 Dělnická strana sociální spravedlnosti – STOP KRIMIGRANTŮM!
  • 37 Jednotní
  • 38 Dělnická strana sociální spravedlnosti
  • 39 Sdružení nezávislých kandidátů 1 – Starostové našeho kraje
  • 40 SDRUŽENÍ PRO REPUBLIKU – REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA
  • 41 Severočeši.cz
  • 42 LEPŠÍ SEVER
  • 43 ALIANCE NÁRODNÍCH SIL
  • 44 Spolu pro Moravu
  • 45 Česká strana sociálně demokratická
  • 46 ODS a Starostové pro občany
  • 47 Spojenci pro Královéhradecký kraj
  • 48 Spojenci pro Středočeský kraj – TOP 09, Hlas, Zelení
  • 49 MÍSTNÍ HNUTÍ NEZÁVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST
  • 50 ANO 2011
  • 51 Starostové pro jižní Moravu
  • 52 ČSSD a Patrioti Olomouckého kraje
  • 53 TOP 09 a KDU-ČSL – Společně pro jižní Čechy
  • 54 STAN, ZELENÍ a NEZÁVISLÍ
  • 55 Soukromníci a Svobodní
  • 56 Levice
  • 57 Pro krásný kraj – Hlas nezávislých osobností! Koalice ODA, HLAS, SNK ED
  • 58 STAROSTOVÉ (STAN) s JOSEFEM BERNARDEM a podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů
  • 59 Společně pro Liberecký kraj
  • 60 Dělnická strana sociální spravedlnosti – Čistý kraj
  • 61 Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků
  • 62 STAN – Starostové a nezávislí společně s KOA, VPM Cheb a TOP 09
  • 63 Komunistická strana Čech a Moravy
  • 64 Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj (KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených, ProOlomouc)
  • 65 Strana soukromníků České republiky
  • 66 Soukromníci a ODA
  • 67 Volte Pravý Blok – stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH
    NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! – ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale – pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni – NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL-STRANU vládnoucí (post) komunistické RUSKO–ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! – jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ, A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!! Nevěříte-li na pokoru u popravčí káry, zdá-li se vám naše kandidátka málo dokonalá nebo postrádáte-li na ní zástupce své obce nebo města a přitom MÁTE ODVAHU v této válce Lidí Dobra s vládnoucími Lidmi Zla povstat z jimi naordinovaného občanského bezvědomí, kterým nás ničí, a dnešní DEMOKRATURU, SKRYTOU TOTALITU a OTROKÁŘSTVÍ VYŠŠÍHO ŘÁDU zásadním způsobem změnit, KANDIDUJTE ZA NÁS!!! Kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, PO BOX 595, 170 00 Praha 7
  • 68 Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
  • 69 Občanská demokratická aliance
  • 70 Trikolóra hnutí občanů
  • 71 Svobodní
  • 72 Změna 2020
  • 73 Občanská demokratická strana + STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a VÝCHODOČEŠI
  • 74 Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů
  • 75 ZaRegion
  • 76 Občanská demokratická strana s podporou Svobodných a hnutí Starostové a osobnosti pro Moravu
  • 77 Spojenci pro kraj
  • 78 Změna pro lidi a pro krajinu
  • 79 Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020 – ANK 2020
  • 80 JIHOČEŠI 2012
  • 81 Starostové pro kraj
  • 82 ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty
  • 83 Mladí pro Pardubický kraj
  • 84 Moravské zemské hnutí
  • 85 Pro KRAJinu

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Rostoucí cena pohonných hmot zvyšuje zájem o elektromobily

Ušetřit tisíce korun měsíčně za dojíždění do práce je jeden z argumentů, který teď zvedá poptávku po elektromobilech. Řidiči ale míří kvůli vysokým pořizovacím cenám hlavně do autobazarů, v některých nyní u elektrických aut zaznamenávají nárůst prodejů. Zájem o elektromobilitu roste, ačkoli její rozvoj stát nijak zásadně nepodporuje.
před 2 hhodinami

České zásoby plynu se ztenčují, jeho nedostatek prý ale nehrozí

Zásoby plynu v Česku se dál ztenčují. Podle ministerstva průmyslu a obchodu jsou nádrže naplněné asi ze čtrnácti procent, loni touto dobou tam bylo 25 procent suroviny. Na rozdílu se podepsalo předchozí chladnější počasí a teď už také cena. Plyn je kvůli válce na Blízkém východě výrazně dražší. Obchodníci proto s plněním rezervoárů na další sezonu vyčkávají, přitom v dubnu s tím už obvykle začínají.
před 2 hhodinami

VideoJaro je ideální dobou pro revizi solárních panelů. Doporučuje se jednou za dva roky

Příchod jara je ideální dobou pro revize solárních panelů. Technici říkají, že zkontrolovat fotovoltaiku je potřeba hlavně kvůli bezpečnosti, ale také proto, aby fungovala na plný výkon. Rozdíl je přitom mezi servisem a revizí. „Servis děláme kvůli funkčnosti technologie, aby nám co nejlépe fungovala. Elektrorevizi děláme kvůli bezpečnosti a výstupem toho je revizní zpráva. Za nás by se měla provádět jednou za dva roky,“ říká vedoucí technické kontroly a standardizace z ČEZ Prodej Michal Kubín. Kolik za kontrolu lidé zaplatí, se liší – většinou je to mezi pěti až deseti tisíci korunami.
před 8 hhodinami

VideoVláda chce zavést povinnou znalost češtiny pro taxikáře. Každý druhý je z ciziny

Každý druhý taxikář v Česku je cizinec; nejvíc jich jezdí v Praze. I proto chce vláda zavést novou povinnost – znalost češtiny. Umět by ji měli i ti, kteří zákazníky získávají přes aplikace jako Uber nebo Bolt. „V momentě, kdy ten řidič má aspoň základní znalost českého jazyka, dokáže se seznámit prokazatelně s českými předpisy a s těmi dopravními situacemi, které můžou být odlišné oproti zemím, odkud ti řidiči pocházejí,“ vysvětluje mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Na zákonu teď ministerstvo dopravy pracuje – platit by mohl od roku 2028.
před 8 hhodinami

Spánkové laboratoře plní mladí lidé. Na vyšetření čekají měsíce

Počet pacientů v tuzemských spánkových laboratořích v posledních letech narůstá. Podle oslovených nemocnic i soukromých klinik meziročně i o desítky procent. Stále častěji také přicházejí mladší ročníky a dokonce i děti. Podle lékařů za poruchami spánku stojí digitální životní styl, stres, úzkosti i rostoucí obezita spojená s poruchami dýchání. Kvůli velkému zájmu o vyšetření se čekací lhůty pohybují mezi dvěma až čtyřmi měsíci.
před 13 hhodinami

VideoŽák, noty a umělá inteligence. Hru na hudební nástroje už učí i AI

Zapojení umělé inteligence do výuky hry na hudební nástroj je tu. Ve světové konkurenci se uchytila i tuzemská aplikace. Lekce dává od loňska. Nejvíc uživatelů má ve Spojených státech, hned poté v Česku. Aplikace vychází z populárního formátu videohry Guitar Hero, kde tóny padají jakoby seshora a naznačují tak prstoklad v reálném čase.
před 14 hhodinami

VideoResort práce chystá změny v ochraně dětí. Centrální úřad má sjednotit pravidla

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá změny v sociálněprávní ochraně dětí. Hodlá ustavit centrální úřad. Šéf resortu Aleš Juchelka (ANO) si od něj slibuje sjednocení pravidel pro pracovníky napříč republikou. V současném režimu například sociální pracovníci i úřady rozhodují a jednají rozdílně. Ministr chce o změnách jednat na koaliční radě, ale i ve sněmovně. Návrh by mohl předložit ještě letos. Ustavení centrálního úřadu, se kterým by pracovníci konkrétní případy konzultovali, by mohlo mít podporu i u části opozice. Záležet bude na přesné podobě zákona.
před 15 hhodinami

V případu požáru ve zbrojovce obviněn další člověk, jiný zadržen v Bulharsku

Kriminalisté v sobotu obvinili v případu zapálení haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích dalšího člověka. Jeden člověk byl navíc v pátek zadržen v Bulharsku, Česko požádá o jeho vydání. Policie to v sobotu večer bez dalších podrobností uvedla na síti X.
včeraAktualizovánovčera v 21:44
Načítání...