TÉMA

Policie ČR

V Krkonoších někdo smrtelně postřelil vlka s telemetrickým obojkem
V Krkonoších někdo zřejmě ve středu 29. listopadu postřelil vlka, který před necelými třemi týdny dostal telemetrický obojek. Smrtelně zraněné zvíře správci Krkonošského národního parku (KRNAP) našli a následně ho museli utratit, aby ukončili jeho trápení. Případem se zabývá policie.
7. 12. 2023|ČTK
Na Národní třídě srazila tramvaj tři chodce, dva jsou ve vážném stavu
Tramvaj vpodvečer srazila tři chodce v centru Prahy na Národní třídě. Muž a žena zůstali pod tramvají, třetího člověka stroj odhodil. Záchranáři ošetřovali dva sražené ve vážném stavu, třetí utrpěl úraz hlavy, ale zůstal při vědomí. Provoz mezi zastávkami Národní třída a Národní divadlo byl téměř hodinu obousměrně přerušený. Příčinu střetu vyšetřuje policie.
5. 12. 2023, Aktualizováno5. 12. 2023 19:16|ČTK
Policisté pátrali po dívce od Opavy
Patnáctiletou dívku z Raduně na Opavsku, kterou policisté hledali od pátku, našli na Slovensku. Je v pořádku, pátrání odvolali, řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.
2. 12. 2023, Aktualizováno2. 12. 2023 21:33|
Ústavní soud dal novou šanci na odškodnění muži napadenému a zadrženému policejní hlídkou
Ústavní soud (ÚS) dal novou šanci na odškodnění muži, kterého v roce 2016 napadla a neoprávněně zadržela policejní hlídka. Policisté za to byli odsouzeni, stát mu ale nevyplatil žádnou náhradu újmy, a to s poukazem na promlčení nároku. Soudci vyhověli mužově stížnosti, sporem se bude znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 7.
29. 11. 2023|
Falešní bankéři připravili oběti o téměř dvě stě milionů korun. Policie stíhá deset lidí
V kauze falešných bankéřů stíhá policie z Vysočiny deset lidí. Stovky lidí připravili o sto devadesát pět milionů korun.  Jde o největší objasněný případ v kybernetické kriminalitě. Čtyři podezřelé zadržela v Plzeňském kraji, šest lidí bylo zadrženo a postupně předáno do České republiky na Ukrajině. Všichni jsou ve vazbě. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.
16. 11. 2023, Aktualizováno16. 11. 2023 12:48|
Hasiči ukončili zásah po požáru Juty v Turnově, místo předali policii
Hasiči definitivně ukončili zásah v areálu textilky Juta v Turnova. Hořet tam začalo ve dvou halách v úterý večer, škoda je podle prvního odhadu kolem 160 milionů korun, příčinu budou zjišťovat policisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů.
12. 10. 2023|
V kauze zakázky ministerstva obrany na servis mikrovlnné sítě navrhl žalobce vazbu pro jednoho z obviněných
V kauze zakázky ministerstva obrany na servis mikrovlnné sítě navrhl žalobce vazbu pro jednoho z obviněných. Obává se totiž, že by mohl pokračovat v trestné činnosti a také ovlivňovat svědky. Rozhodne Obvodní soud pro Prahu 9. Mezi obviněnými je šest lidí a tři firmy, přičemž nikdo není z armády ani z ministerstva obrany.
20. 9. 2023, Aktualizováno20. 9. 2023 18:06|
Nehoda dvou aut a autobusu zablokovala silnici z Pohořelic do Znojma
Nehoda dvou osobních aut a autobusu zablokovala ráno silnici I/53 z Pohořelic na Znojmo. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky. Pět lidí bylo zraněných, jednoho člověka hasiči museli vyprošťovat. Silnice je už průjezdná kyvadlově.
7. 9. 2023, Aktualizováno7. 9. 2023 09:22|
Za výtržnosti v centru Prahy hrozí fanouškovi italské Fiorentiny čtyři roky vězení
Kriminalisté ukončili vyšetřování posledního ze tří zadržených fotbalových fanoušků, které stíhali kvůli červnovým výtržnostem v centru Prahy. Spis předali s návrhem na obžalobu na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Italskému občanovi hrozí v případě odsouzení až čtyři roky vězení.
1. 9. 2023|Alžběta Mubeenová
Policisté pátrali po agresivní ženě
Pražští policisté od čtvrtka pátrali po agresivní ženě, která utekla z Psychiatrické nemocnice Bohnice. V sobotu pátrání ukončili.
1. 9. 2023, Aktualizováno1. 9. 2023 10:59|
Vyhořelému objektu v Otrokovicích hrozí zřícení. Podle radnice se lidé mají místu vyhýbat
Objekt v Otrokovicích, který v úterý zasáhl požár, je nestabilní a hrozí, že se zřítí. Radnice proto vyzývá obyvatele, aby se místu vyhýbali. Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují, do objektu však zatím není možné kvůli statice vstoupit.
25. 8. 2023|
Policisté obvinili z pokusu o vraždu muže, který založil červencový požár v brněnské ulici Rumiště
Z pokusu o vraždu obvinili policisté muže, který úmyslně založil červencový požár v brněnské ulici Rumiště. Hrozí mu vězení na 15 až 20 let, případně až výjimečný trest za pokus o vraždu. Nyní je ve vazbě. Podle policistů jde o 37letého muže. Měl konflikty s dvojicí, která se při požáru vážně zranila a od horších následků jí pomohl pouze přítomný muž a rychlý příjezd záchranářů. Obviněným je bývalý manžel poškozené, uvedli policisté.
14. 8. 2023|
Pražské policii chybí tisíc lidí. Volná místa nabízejí i strážníci
Policii v metropoli schází zhruba tisíc policistů. Ředitel krajského ředitelství policie pro Prahu Petr Matějček proto představil novou náborovou kampaň, která nově cílí i na uchazeče bez maturity. Zájemcům postačí výuční list. Nejvíce volných míst je v odboru dopravní policie. Nové kolegy hledá také pražská městská policie, u strážníků však zůstává úspěšné složení maturitní zkoušky i nadále podmínkou přijetí.
10. 8. 2023|
Případ smrti Roma po policejním zásahu v Teplicích prověří Evropský soud pro lidská práva
Případ úmrtí Roma během policejního zásahu v červnu 2021 míří k Evropskému soudu pro lidská práva, uvedl server Romea.cz. Kvůli jeho smrti podali k tomuto soudu žalobu na Českou republiku právníci Evropského centra pro práva Romů (ERRC) a Fóra pro lidská práva (FORUM). Ústavní soud stížnost organizací v dubnu 2023 zamítl. Vyšetřování případu uzavřela loni Generální inspekce bezpečnostních sborů s tím, že policisté nespáchali trestný čin, příčinou smrti muže bylo podle znaleckého posudku selhání srdce při intoxikaci pervitinem.
10. 8. 2023|
Brněnští politici chtějí vysvětlení fotografie Vaňkové a Kerndla s bílým práškem
Brněnští politici se vyjadřují k fotografii, na níž je primátorka Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl (oba ODS) s bílým práškem připomínajícím kokain. Vaňková připustila pravost snímku. O situaci chtějí jednat. Podle některých není kauza důvodem pro odstoupení z funkcí, někteří však apelují na Vaňkovou, aby fotografii vysvětlila. Kauzou se bude také zabývat oblastní rada ODS. Primátorka v pondělí pro televizi Nova uvedla, že pokud partneři z brněnské radnice dospějí k závěru, že situace je důvodem k rezignaci, tak tak učiní.
1. 8. 2023|
Loňský požár v Ústřední vojenské nemocnici způsobila závada na elektroinstalaci, policie případ odložila
Požár jednoho z pavilonů Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze loni koncem srpna způsobila závada na elektroinstalaci. K tomuto závěru dospěla Vojenská policie na základě posudků a znaleckých zkoumání, případ proto odložila. Sdělila to mluvčí Vojenské policie Kateřina Mlýnková.
19. 7. 2023|
V prvním pololetí zahynulo při nehodách podobně lidí jako loni. Výsledek dramaticky zhoršil červen
V prvním pololetí zahynulo při dopravních nehodách 225 lidí, vyplývá z policejní statistiky. Výsledek znatelně zhoršil červen s 52 obětmi havárií. Loni bylo první pololetí na českých silnicích podobně tragické jako letos, ke konci června evidovala policie 226 mrtvých.
1. 7. 2023|
Hrozbu odebrání registrační značky auta, když má řidič nedoplatek na pokutách, hodnotí policisté jako efektivní
Přes dvanáct milionů korun letos vybrali policisté a celníci od řidičů, kteří měli nedoplatky za dopravní přestupky. Nová pravidla, podle kterých neplatičům hrozí zabavení registrační značky, hodnotí jako velmi efektivní. Kontroly mohou provádět také strážníci v obcích.
29. 6. 2023|
Dva makakové z děčínské zoo jsou stále na útěku mimo areál zahrady
Mimo areál děčínské zoologické zahrady stále zůstávají dva makakové chocholatí, jedna opice je mimo svůj výběh v zahradě. Do nastražené klece u zahrady se ve čtvrtek podařilo chytit čtyři uprchlé opice. Nejprve to byl brzy ráno alfa samec a samice s mládětem, o něco později další samec. Skupina zvířat uprchla v pondělí večer z výběhu, u kterého někdo poškodil elektrický ohradník.
16. 6. 2023|
Psi, kteří napadli dívku na Plzeňsku, projdou převýchovou. Policie případ stále vyšetřuje
Dva rotvajlery, kteří v květnu potrhali desetiletou dívku nedaleko Holýšova na Plzeňsku, má v péči spolek z Rokycanska, který se věnuje převýchově tohoto plemene. Školačka má za sebou deset zákroků a první plastickou operaci. Její zdravotní stav se podle lékařů pomalu zlepšuje.
14. 6. 2023|
Generální inspekce bezpečnostních sborů viní brněnského policistu z podplacení
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) na konci letošního května zahájila trestní stíhání policisty z Brna pro podplacení. Potvrdila to mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Na případ upozornil Ekonomický deník, podle jeho informací jde o policejního důstojníka, šéfa jihomoravského útvaru policejního sledování.
7. 6. 2023|
Koupě ojetého auta přes internet skýtá nástrahy. Zvlášť když jde o zahraničního prodejce
Bez dostatečné obezřetnosti může koupě auta přes internet připravit zájemce o statisíce korun. Inzertní portály i policie registrují různé formy podvodných nabídek. Dopadení pachatele z on-line prostředí je však velmi obtížné, zvlášť pokud pochází ze zahraničí.
4. 6. 2023|
Policisté navrhli obžalovat možné viníky kvůli záplavám v Brodku u Přerova v roce 2020
Přerovští kriminalisté ukončili v těchto dnech vyšetřování záplav v Brodku u Přerova z října 2020. Rozvodněná Olešnice tehdy zaplavila sedmdesát nemovitostí a způsobila obyvatelům  škodu téměř čtrnáct milionů korun. Policie navrhla obžalovat z obecného ohrožení z nedbalosti fyzickou a právnickou osobu, důvodem bylo to, že v osudný den zůstalo stavidlo na jezu uzavřené.
2. 6. 2023|
Dítě v Mostě zemřelo při incidentu dvou mužů, jednoho z nich policie obvinila
Policie v souvislosti se sobotním úmrtím dítěte v Mostě obvinila z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti jednatřicetiletého muže. Pokusu o vraždu se podle kriminalistů dopustil při konfliktu se šestačtyřicetiletým mužem, který v té době držel dítě v náruči.
28. 5. 2023, Aktualizováno28. 5. 2023 18:13|