Taliban zabil na afghánské základně přes sto příslušníků bezpečnostních složek

Bojovníci Talibanu zabili ve výcvikovém středisku v provincii Vardak na východě Afghánistánu více než 120 příslušníků bezpečnostních složek. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na zdroje z afghánského ministerstva obrany. 

Bojovníci Talibanu
Zdroj: ČTK/ZUMA/Sardar

„Máme informaci, že při explozi uvnitř výcvikového střediska zahynulo 126 lidí,“ řekl agentuře nejmenovaný činitel ministerstva. I podle informací úředníků ze správy provincie Vardak si atentát vyžádal přes stovku mrtvých.

Na základnu podle náměstka ministra vnitra Nasrata Rahímího nejprve zaútočil sebevražedný atentátník ve vozidle, pak následovala střelba povstalců na vládní síly. Vojáci nejméně dva povstalce zabili, dodal Rahímí. K útoku se v prohlášení pro média přihlásil Taliban.

V neděli si pumový útok na konvoj guvernéra afghánské provincie Lógar vyžádal životy nejméně osmi příslušníků bezpečnostních sil. Guvernér vyvázl bez zranění. Deset dalších osob utrpělo zranění. Útočník odpálil vozidlo s výbušninami v blízkosti konvoje na hlavní dálnici mezi Lógarem a hlavním městem Kábul. I k tomuto útoku se přihlásil Taliban.