OBRAZEM: Británie slaví další královskou svatbu. Princezna Eugenie si vzala ambasadora firmy prodávající tequillu

Windsor zažil letos už druhou královskou svatbu. Poté, co se v květnu v tamní kapli svatého Jiří brali princ Harry a Meghan Markleová, zvolili stejné místo i Harryho sestřenice Eugenie a její partner Jack Brooksbank. Na svatbu jedné z vnuček královny Alžběty II. dorazilo 850 hostů.

Svatebního obřadu se kromě panovnice a jejího manžela prince Phillipa zúčastnili také další členové královské rodiny včetně princů Charlese, Williama a Harryho. Williamovy děti Charlotte a George šli za družičku a páže. Hlavní družičkou byla nevěstě sestra Beatrice, ženichovi šel za svědka bratr Thomas.

Nevěsta měla šaty odhalující horní část zad. Princezna si totiž přála, aby byla vidět jizva po operaci skoliózy, kterou prodělala ve dvanácti letech. Na hlavě měla tiáru se smaragdy, brilianty, diamanty a platinou z roku 1919, kterou jí půjčila královna. Eugenie oproti zvyklostem neměla závoj. Novomanžel zase nebude nosit snubní prsten, stejně jako princ William.

Mezi 850 svatebními hosty byli například i herečky Liv Tylerová a Demi Mooreová, modelky Kate Mossová a Naomi Campbellová či zpěváci Robbie Williams a Ellie Gouldingová.

Video Vnučka britské královny Alžběty II. princezna Eugenie si vzala manažera nočního klubu Jacka Brooksbanka
video

Vnučka britské královny Alžběty II. princezna Eugenie se vdávala

Vnučka britské královny Alžběty II. princezna Eugenie se vdávala

Letošní druhá královská svatba v britském Windsoru spojila princeznu Eugenii a manažera nočního klubu Jacka Brooksbanka. V kapli svatého Jiří se kromě královské rodiny sešly stovky hostů. Podívejte se na velký den vnučky královny Alžběty II.

Forejt: Život princezny Eugenie je nezávislejší, nemá například bodyguardy

Novomanželé jsou údajně vzdálení přibuzní

Otcem osmadvacetileté princezny Eugenie je princ Andrew, vévoda z Yorku a druhorozený syn britské královny Alžběty II., její matkou Andrewova bývalá manželka Sarah Fergusonová. Eugenie je devátou v pořadí nástupnictví na britský trůn a pracuje v jedné z londýnských uměleckých galerií.

Její novomanžel Jack Brooksbank pochází z rodiny baronetů, což je britským panovníkem udělovaný dědičný šlechtický titul, který je o stupeň nižší než baron. Brooksbank je bývalý barman, pracoval také jako manažer v několika vyhlášených klubech v londýnské čtvrti Chelsea.

V současnosti je ambasadorem společnosti Casamigos, která prodává tequillu. Firmu spoluzaložil herec George Clooney, který byl až do loňského roku jejím spolumajitelem. Brooksbank dříve uvedl, že by ho lákalo otevřít si vlastní síť restaurací.

Podle některých zdrojů jsou Eugenie a Brooksbank vzdálení příbuzní. Některá britská média, například The Telegraph, píší, že princeznina matka je prapravnučkou dcery Brooksbankova prapradědečka. Novomanželé by tak byli bratrancem a sestřenicí z třetího kolena.

Pár se poznal v roce 2010 během lyžování ve Švýcarsku, kde Brooksbank tehdy pracoval jako číšník. O ruku požádal dvaatřicetiletý Brooksbank osmadvacetiletou princeznu letos v lednu na dovolené v Nikaragui.