ODS k tématu Státní finance

Zvýšení čistých mezd o 7 % zavedením 15% sazby z hrubé mzdy, snížení odvodů na sociální pojištění o 2 procentní body, zrušení zbytečných daní 

Česká ekonomika bude zdravě růst, pokud stát omezí zbytečné přerozdělování našich peněz stejně jako výdaje na státní aparát a namísto zvyšování daní učiní celý systém stabilní, přehledný a předvídatelný. Pokud jsou daně nízké a jednoduché, lidé nemají důvod je obcházet a vyhýbat se svým povinnostem. Daňový systém musí být nastaven spravedlivě pro všechny, nesmějí se v něm neustále dělat nepřehledné změny, kvůli kterým se v něm občan nemůže vyznat. Bohatství se získává prací – ne dotacemi, ne přerozdělováním, ne zneužíváním přebujelého státního aparátu.

Prosadíme zvýšení čistých mezd zaměstnanců o 7 % zavedením 15% sazby z hrubé mzdy. Zrušíme daň z nabytí nemovitosti a silniční daň pro osobní automobily. Zavedeme pouze dvě sazby DPH – DPH na potraviny a vybrané služby snížíme z 15 % na 10 %, u ostatního zboží a služeb z 21 % na 19 %. Snížíme povinné odvody ze mzdy hrazené zaměstnavateli o 2 procentní body, abychom snížili vedlejší náklady práce a otevřeli prostor pro rychlejší růst mezd. 

Video Stanjura o účtenkové loterii
video

Stanjura o účtenkové loterii

Stanjura o účtenkové loterii

Stanjura o prioritách ministerstva financí

Stanjura, Sobotka, Babiš o přijetí eura

Stanjura a Kalousek o státním rozpočtu

Stanjura o daňovém systému

Stanjura o EET

Baxa, Kalousek, Sobotka a Stanjura o účtenkové loterii

Michálek, Kalousek, Stanjura, Pieter a Babiš o prioritách ministerstva financí

Pieter, Babiš, Stanjura a Fiala o přijetí eura