O romantický chraplák Michaela Boltona není zájem. Olomoucký koncert hvězdy z 90. let se ruší

Pořadatelé kvůli malému zájmu návštěvníků zrušili páteční koncert amerického zpěváka a skladatele Michaela Boltona v Olomouci. Na koncert dvojnásobného držitele ceny Grammy, který se měl uskutečnit jako jediný v Česku, se prodal pouze zlomek vstupenek. Lidé je mohou vrátit prostřednictvím sítě prodejce. Bolton měl zavítat do země podruhé, poprvé vystoupil před jedenácti lety v Praze.

Michael Bolton
Zdroj: APInvision Autor: Jordan Strauss

„Bylo prodáno málo vstupenek, o koncert byl malý zájem. Jako promotéři jsme přitom udělali velkou kampaň, ale vstupenky se bohužel nepodařilo prodat,“ řekl pořadatel koncertu Jozef Tarkay. Jedním z důvodů může být podle něj i to, že podobných akcí je mnoho. 

Koncert se měl uskutečnit v pátek v prostorách Korunní pevnůstky v centru města. Michael Bolton, který je označován jako nejromantičtější hlas Ameriky, měl do Olomouce přivézt největší hity své kariéry včetně When a Man Loves a Woman, představit měl i své nejnovější skladby. 

„Lidé to musí pochopit, peníze jim budou vráceny.“

Jozef Tarkay

pořadatel koncertu

Z Polska zamíří rovnou na Slovensko

Informaci o zrušení olomouckého koncertu má zpěvák také na svých webových stránkách. Do Olomouce měl šestašedesátiletý zpěvák přijet po středečním koncertu ve Varšavě. Další jeho zastávkou bude v neděli Městský amfiteátr ve slovenské Seredi. Během svého turné se v srpnu představí ještě ve Finsku či ve Velké Británii.

V České republice Bolton vystoupil v listopadu 2008 ve Velkém sále Lucerny. Zazpíval tam nejen své největší hity, ale i několik skladeb z projektu Bolton Swings Sinatra, nebo árii, kterou připomněl svoji spolupráci s tenoristou Lucianem Pavarottim.