Oprava D48 na dva měsíce zkomplikuje dopravu na Přerovsku

Provoz na dálnici D48 u Bělotína na Přerovsku zhruba na dva měsíce zkomplikuje oprava povrchu vozovky levého jízdního pásu. Zahájena bude ve čtvrtek a spolu s předchozí opravou pravého pásu přijde na bezmála 170 milionů korun, upozornil Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Loni na podzim dálnice D48 kolem Bělotína podstoupila opravu povrchu pravého pásu, letos ŘSD navazuje rekonstrukcí opačného směru,“ uvedl Mazal, podle kterého je dvouměsíční rekonstrukce dálnice D48 mezi kilometry nula a tři směrem do Prahy rozdělena na čtyři etapy. Projekt počítá s uzavřením levého jízdního pásu, doprava bude svedena do pravého.

Harmonogram opravy levého pásu D48 u Bělotína počítá s odstraněním asfaltového krytu včetně horní podkladní vrstvy, aby mohl být položen nový asfalt. „V rámci plánovaného programu proběhne také výměna svodidel, oprava mostního příslušenství, vybudování nového přejezdu středního dělicího pásu a obnova či úprava vodorovného značení,“ uzavřel Mazal.