ODS k tématu Zahraniční politika

Klíčové je členství v NATO a EU, kterou je však třeba reformovat. Přijetí eura až když to bude pro ČR výhodné, odmítnutí uprchlických kvót 

Prosazujeme aktivní, sebevědomou a čitelnou zahraniční politiku, kterou definují realismus, pragmatismus a orientace na praktické výsledky a jež zároveň ctí naše tradice a hodnoty. Mezi její hlavní cíle patří zajištění bezpečnosti naší země a hájení jejích ekonomických zájmů. Občanská demokratická strana je tradičně prozápadní a transatlantická, za klíčové považujeme členství v NATO a v Evropské unii. K EU máme dlouhodobě konzistentní vztah: nepatříme mezi naivní eurooptimisty ani mezi radikální euroskeptiky.

Členství v EU je geopoliticky i ekonomicky jedinou realistickou možností, jak ukotvit naši exportně orientovanou zemi v politickém i ekonomickém prostředí evropského kontinentu. EU vnímáme především jako společenství členských států, které má sloužit k prosazování jejich národních zájmů. Evropská integrace není a nesmí být cílem sama o sobě. V našem zájmu je otevírání nových obchodních příležitostí, propojování trhů a odstraňování bariér.

Video Kupka o vztazích ČR s Ruskem
video

Kupka o vztazích ČR s Ruskem

Kupka o vztazích ČR s Ruskem

Zaorálek, Štěpánek, Ženíšek, Sršeň, Benešík a Kupka o zahraničních vztazích ČR

Kupka, Štěpánek, Ženíšek a Zaorálek o směřování EU

Kupka o referendu ohledně setrvání ČR v EU

Kupka a Zaorálek o uprchlických kvótách

Benešík, Filip a Kupka o prioritách zahraniční politiky ČR

Kupka o prioritách zahraniční politiky ČR

Kandidáti o krizi v Katalánsku