Karlovarský kraj přijímá žádosti o vouchery, na ubytování rozdělí tři miliony

Regiony v Česku se snaží oživit cestovní ruch po protiepidemických restrikcích. Třeba Karlovarský kraj ve čtvrtek začal přijímat žádosti o příspěvky na ubytování v hotelech a kempech. Na celý projekt vyčlenil tři miliony korun. Některé lázeňské hotely už pozastavily příjem celostátních příspěvku, projekt kraje ale provozovatelé ubytování vítají.

Alžbětiny lázně v Karlových Varech
Zdroj: ČT24

Zatímco některé hotely musely pozastavit příjem rezervací se státními vouchery, nově teď mohou klienti čerpat příspěvky od kraje. O finanční podporu na ubytování v Karlovarském kraji si budou moci požádat nejen obyvatelé České republiky, ale kdokoliv, kdo má trvalý pobyt na území Evropské unie. Příspěvky se vztahují na veškerá ubytovací zařízení v regionu.

„Pro nás jako pro společnost lázeňskou z toho nevzniká žádná administrativní zátěž, takže tuto formu určitě vítáme,“ popisuje generální ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně Karel Kalivoda. Pobyt musí trvat minimálně tři po sobě následující noci a maximálně šest nocí v jednom ubytovacím zařízení. Žadatelé tak mohou obdržet až tři sta korun za osobu a noc.

Zároveň mohou zájemci podat žádost za další čtyři lidi. Karlovarský kraj na celý projekt vyčlenil tři miliony korun, ze kterých bude hradit pobyty v červnu a pak od prvního září do třicátého listopadu. Žádosti bude přijímat do konce letošního roku.

V loňské sezoně vouchery nabízelo i město Karlovy Vary. Teď se snaží cestovní ruch oživit jinak. „Karlovarská karta je opět turistický produkt určený pro jednotlivce a rodiny podle délky pobytu. Karta jim nabízí veřejnou dopravu zdarma v Karlových Varech, v Mariánských Lázních a mnoho vstupů zdarma,“ přibližuje mluvčí Magistrátu Karlovy Vary Jan Kopál.