Kus ledu, který odletěl z náklaďáku, prorazil přední i zadní sklo a zranil řidiče

Uvolněný kus ledu z jedoucího nákladního vozu na Znojemsku proletěl dalším autem a zranil jeho řidiče. Policie po řidiči nákladního vozu pátrá a v této souvislosti upozorňuje na nutnost důsledného očištění vozu před jízdou. Jinak hrozí dvoutisícová pokuta.

Událost se stala v zatáčce mezi obcemi Kuchařovice a Suchohrdly, když se nákladní vůz míjel s osobním. Uvolněný kus ledu prolétl kabinou osobního auta.

„Prorazil čelní sklo, naštěstí jen lehce zavadil o hlavu řidiče, částečně zůstal na zadním sedadle a zbytek vyletěl zadním sklem,“ popsala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Led prolétl řidiči těsně kolem hlavy 

Devatenáctiletý mladík ze Znojemska se tak podle mluvčí v pondělí před polednem v podstatě podruhé narodil. Zraněný byl jen lehce, po ošetření v nemocnici byl propuštěný do domácího léčení. Na voze vznikla škoda asi patnáct tisíc korun.

„Řidič nákladního vozidla možná ani nezjistil, jak závažnou událost způsobil. Pokračoval v jízdě dál a my po něm nyní pátráme,“ uvedla Drahokoupilová.

V souvislosti s touto dopravní nehodou policie zdůrazňuje, že je důležité led na autech před jízdou řádně odstranit. Šofér nesmí řídit vozidlo, na němž, nebo na jehož nákladu, je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu. Při silniční kontrole lze za tento prohřešek uložit pokutu až dva tisíce korun. „Jestliže se nám podaří řidiče nákladního vozu dohledat, vše oznámíme k projednání na Městský úřad Znojmo,“ doplnila policejní mluvčí.