Policie v Praze pronásledovala auto. Jeho řidič havaroval, 6 lidí je zraněných

Při dopravní nehodě tří aut a autobusu v Praze 4 – Michli se zranilo šest lidí. Dva z nich mají těžká zranění. Mezi lehce zraněnými byly i tři děti, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Nehoda se stala chvíli po 19:00 na sjezdu z ulice 5. května do Vyskočilovy ve směru z centra. Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského narazilo auto, které policisté pronásledovali, do dvou osobních aut a autobusu. Mezi zraněnými je podle něj řidič a spolujezdkyně z pronásledovaného vozidla.

Honička v Praze skončila nehodou s šesti zraněnými
Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku,“ uvedla Poštová. Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly tři děti. Pacienti putovali po ošetření a zajištění do vinohradské nemocnice, nemocnice Motol, střešovické nemocnice a Thomayerovy nemocnice.

Sjezd do Vyskočilovy ulice je uzavřený.

Pro spolujezdkyni v pronásledovaném autě letěli záchranáři ve vrtulníku

Podle mluvčího si policisté všimli v ulici 5. května vozidla, jehož registrační značky byly v pátrání. Rozhodli se proto vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten ale na světelné ani zvukové výzvy policie nereagoval a snažil se policistům ujet. „Nastala honička, řidič se snažil odbočit do ulice Vyskočilova, nicméně nezvládl řízení a postupně narazil do dvou dalších vozidel a také autobusu,“ popsal nehodu Rybanský.

Po srážce se zranili lidé v autech i řidič a spolujezdkyně z pronásledovaného vozidla. Pro tu musel podle policie na místo přiletět vrtulník záchranné služby. Policisté podezřelého po nehodě zadrželi, její okolnosti budou vyšetřovat.