V Deadtownu není mrtvo. Bratři Formani tu zahajují nový festival

Divadlo Bratří Formanů nastudovalo po deseti letech nové představení. Belgická ministryně kultury o této novince prohlásila, že bylo lepší než všechno, co viděla na filmovém festivalu v Cannes. „Wild West Show“ Deadtown nyní po úspěšných uvedeních v Evropě přivezli i do Prahy. Tuzemskou premiérou na smíchovské náplavce zároveň ohlásili první ročník nového festivalu Arena.

Video Trailer: Deadtown
video

Trailer: Deadtown

Zdroj: Divadlo Bratří Formanů

Novou letní přehlídkou, jejíž program potrvá do 14. do 18. června, Formani navazují na provoz divadla Smíchovská Arena, které na stejném místě fungovalo už za Rakouska-Uherska. Na jeho jevišti vystupoval i Vlasta Burian. Premiéra nové inscenace je tak novým začátkem divadelní tradice.  

Děj představení na pomezí divadla a němého filmu se odehrává na Divokém západě v době zlatokopů, stejně tak i v Praze v časech nových technických objevů - filmu, fotografie nebo fonografu. „Představení je poctou průkopníkům, kteří v té době položili kořeny pro to, abychom my dneska mohli dělat svoji práci,“ vysvětlil Petr Forman. Deadtown budou divadelníci v Česku hrát i po skončení festivalu, až do konce června.

Video Události v kultuře
video

Bratři Formanovi nastudovali po 10 letech nové představení

Festival Arena nabídne také koncerty na souši i na lodi, tančírnu nebo dílny pro děti. Z produkce Divadla Bratří Formanů jsou na programu představení Aladin a JURI - kosmonaut. V dalších ročnících by divadelníci vedle svých aktivit rádi prý představili i tvůrce a projekty, s kterými se setkali na cestách nebo je inspirují.