Žalobkyně Tittková, která v opilosti způsobila nehodu, skončila ve funkci, píše Česká justice

Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena, uvedl to server Česká justice. Okresní soud v Ostravě jí letos v květnu uložil trest dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zároveň přišla na čtyři a půl roku o řidičský průkaz.

Petra Tittková
Zdroj: ČTK Autor: Igor Zehl

Nehoda se stala loni na konci dubna v ostravské části Koblov a byla při ní zraněna státní zástupkyně i řidička vozu, se kterým se srazila. Podle policie dechová zkouška u ženy, která nehodu zavinila, prokázala zhruba tři promile alkoholu v krvi. Státní zástupkyně uvedla, že se opila kvůli obavě, že se její osmdesátiletý otec nakazil covidem-19, což ji natolik znervóznělo, že si v práci otevřela lahev tvrdého alkoholu.

U soudu uvedla, že svého jednání hluboce lituje a stydí se za něj. Zraněné ženě se omluvila a poslala jí přes 60 tisíc korun. Kárný senát Nejvyššího správního soudu Tittkové za to, že v pracovní době pila alkohol, snížil loni v prosinci plat o dvacet procent na dobu deseti měsíců.

Tittková už dřív čelila kárné žalobě kvůli nehodě pod vlivem alkoholu z roku 2004. I tehdy měla v krvi asi tři promile alkoholu. Před budovou zastupitelství v centru Ostravy zlomila dopravní značku a narazila do dvou služebních vozů policie. Škoda na značce a policejních autech podle prvotních odhadů přesahovala 60 tisíc korun.

Policie případ uzavřela, aniž vznesla obvinění. Žena dostala kárný trest. Tittková tehdy řekla, že neřídila opilá. Tvrdila, že naměřené hodnoty mohly způsobit třeba léky.