Agenutry Median a Kantar TNS v průzkumu volebního potenciálu oslovily 5097 lidí. Ptaly se jich od 23. srpna do 8. září. „Deset stran má v současné době volební potenciál nad pět procent, zbývající strany mají volební potenciál pod pětiprocentní hranicí,“ shrnul výsledky průzkumu sociolog Daniel Prokop z Medianu.
Z odpovědí vyplývá, že lidé nejčastěji zvažují, že dají svůj hlas hnutí ANO (35 procent). Menší potenciál než ono měly na konci prázdnin a počátku školního roku ČSSD (17 procent) a ODS (15,5 procenta).
Za nimi se pak v těsném odstupu umístily KSČM (14 procent), TOP 09, SPD a STAN (všechny 13 procent). Piráti se objevují v úvahách 12 procent lidí, KDU-ČSL 11,5 procenta a Zelení mají sedmiprocentní potenciál.
Deset politických subjektů, které ve volebním potenciálu získaly více než pět procent, pozve Česká televize do čtrnácti předvolebních debat. Startují v pátek 15. září na ČT24.
Lídři ostatních stran – těch, které mají volební potenciál menší než 5 procent – dostanou prostor v sobotním pořadu Politické spektrum na ČT24. Zároveň budou zástupci všech 31 kandidujících subjektů postupně zváni také do Událostí, komentářů.